Dojmy z losování Ligy mistrů

Manchester City, Arsenal, Manchester United a Newcastle United znají své soupeře ve skupinové fázi Ligy mistrů. Newcastle čeká obrovská výzva mezi evropskou elitou, Arsenal se vrací po šesti letech, United čekají těžké venkovní zápasy a vítěz posledního ročníku je ve skupině, ze které bez problémů postoupí.

Kompletní rozlosování LM ročníku 2023/24

Arsenal

Soupeři: Sevilla, PSV Eindhoven, RC Lens

První dojmy z losování?
Arsenal má velmi slušnou skupinu. V žádném případě to není snadný los, ale vzhledem k týmům, které byly v prvním koši, je Sevilla poměrně příznivá. Na severu Londýna by nyní před skupinovou fází mělo panovat poměrně velké sebevědomí.

Jaký zápas bude klíčový a proč?
Zdá se, že rozhodující budou střetnutí s PSV, ale také zápasy, které prověří, jak daleko se Arsenal posunul. Když se s nizozemským týmem střetli v minulé sezoně ve skupinách Evropské ligy, ukázalo se zejména venku, jak velký rozdíl je mezi základní jedenáctkou a náhradníky. Tohle bude dobrá příležitost otestovat mužstvo jako celek a poznat, jak kvalitní je šířka kádru.

Na kterého hráče soupeře se nejvíce těšíte?
Z útočného hlediska bude zajímavé sledovat Noa Langa. Tento křídelník byl jako mladík vysoce hodnocen v Ajaxu a nyní se ve svých 24 letech, po třech letech strávených v belgickém Clubu Bruggy, vrací do rodného Nizozemska. Dobře hodnocený je už delší dobu také Wuilker Farinez z Lens. Tento brankář bude mít nyní šanci prosadit se mezi evropskou elitou, což by ho mohlo dostat do centra pozornosti ještě předtím, než 25letý hráč dosáhne nejlepších roků.

Na který zápas se nejvíce těšíte?
Arsenal se asi nejvíce těší na výlet do Sevilly, kde se skutečně vrátí na historické evropské stadiony. Než se však dozvíme termíny zápasů, zcela jistě se těším na první domácí zápas, kdy se na Emirates Stadium budu opět opájet hymnou Ligy mistrů. Bude to okamžik, na který Arsenal čekal od chvíle, kdy naposledy kopl do míče v této soutěži v osmifinále sezony 2016/17.

Co by měli soupeři očekávat od Arsenalu?
Mikel Arteta záměrně mění styly a snaží se být nepředvídatelný. V minulé sezóně rychle nastavil styl hry a snažil se ho zdokonalit. Mnohá témata pokračují i v letošním ročníku, ale Arteta se zaměřil na to, aby jeho tým byl flexibilnější.
Jejich vítězství v Community Shield nad Manchesterem City však může být dobrým ukazatelem toho, co od nich lze očekávat proti evropské elitě. Arsenal k utkání přistoupil bojovněji než obvykle a ve středu pole nastoupili Martin Odegaard, Thomas Partey a Declan Rice.
Na otázku, zda se toto rozestavení může opakovat i v těžších zápasech Ligy mistrů, Arteta odpověděl: „Ano, určitě. Každý zápas bude mít jiné nároky a bude od nás vyžadovat jiné věci. Proto máme špičkové hráče, abychom se je snažili zařadit do správných rolí a prostorů vzhledem ke hře, kterou hrajeme.“

Skupina B, Sevilla, PSV Eindhoven, RC Lens, Arsenal

Art de Roche, theathletic.com