Doufám, že Granitovi pomůžu, říká Lichtsteiner odhodlaně

Třetí ročník v Arsenalu načne Granit Xhaka. Pětadvacetiletý hráč nedávno prodloužil smlouvu, aby ještě více naplnil svůj potenciál. Ten u něj rovněž vidí jeho krajan Stephan Lichtsteiner.

Xhaka nový kontrakt, údajně trvající do června 2023, podepsal ve středu. Podle Lichtsteinera se bude bývalý fotbalista Mönchengladbachu jen zlepšovat.

„Granita znám více než sedm let, jedná se o neuvěřitelného hráče,“ prohlásil pro oficiální stránky klubu Lichtsteiner.

„Je velmi dobrý a stále ještě mladý. Není pro něj snadné, aby byl přímo lídrem ve 23 nebo 24 letech. Doufám, že mu pomůžu, aby se stal lepším hráčem,“ pokračoval Švýcar.

„Jeho poslední sezóna byla velmi vydařená a věřím, že ta následující bude ještě lepší,“ svěřil se fotbalista, který v uplynulých letech oblékal dres Juventusu.

„Mimo hřiště se může pyšnit skvělým charakterem. Je to skvělá a velmi klidná osobnost.“

„Přesně ví, kdy si může dovolit zavtipkovat a kdy naopak potřebuje být koncentrovaný. Je neskutečným profesionálem a ke všemu ho zdobí parádní přihrávky,“ dodal.

Granit Xhaka za Arsenal nastoupil k 94 zápasům, během kterých vstřelil 7 branek a na 11 přihrál.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  1. TomKay (karma: 163) #1

    Tuto sezónu vám všem, kteří jste ho vyhazovali, ukáže co v něm je. Za mě jeden z adeptů na hráče roku, podobně velké věci si slibuji od Ramseyho, Lacy, Bella a Kolasinace. Tým máme prostě dobrý a dědictví více než slušné, potřebujeme jen zase začít makat na 120 % a ono to půjde! Kurňa jak já se na tu novou sezónu těším 🙂 někteří budete sbírat držky z podlah jak někdy čtu ty vaše negativní výplody 😀 Letos to bude sezona, na kterou budete vzpomínat i za 20 let! COYG!

  2. Fišer Adam (karma: 0) #1

    Že by se natolik zlepšil, aby z podprůměru byl průměr. No, moc tomu nevěřím. Většina zápasů, které jsem viděl, byl katastrofální. Myslím, že zabírá důležité místo v sestavě někomu kvalitnějšímu. Má špatnou hru bez míče, neumí bránit, vyvarovat se faulů a nemá dostatečnou kvalitu dopředu resp. Ji zcela postrádá. Byl jsem a zatím zůstávám jeho velký kritik. Pokud se pletu jen dobře pro Arsenal, což je nejdůležitější. Sezóna bude nicméně jistě úžasná, určitě se máme na co těšit.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.