Dres Arsenalu pro sezonu 2010/11

Už zítra, tj. 15.6, se dozvíme, v čem budou příští sezonu naši borci bojovat na trávnících.

Odhalení nového dresu je pro fanoušky vždy velmi atraktivní záležitost a každý ji vyhlíží s velkým nadšením. Dres je totiž nedílnou součástí fandění a spojitosti s klubem.

Co se týče Arsenalu, ten si dává letos opravdu načas. V době, kdy byly dávno odhaleny všechny dresy soupeřů z Premier League pro přístí sezonu, Arsenal společně s firmou Nike, která má naše dresy na starost, stále nějakým záhadným způsobem drží jeho podobu pod pokličkou a je s podivem, že až na jednu vyjímku, se na veřejnost nedostala žádná „tovární“ fotografie.

Ti z vás, kteří předevčírem navštívili oficiální stránky Arsenalu, mohli spatřít zajímavý obrázek. Ten fanouškům alespoň naznačil, jakým směrem se bude nový dres ubírat.

Pro neangličtináře předem upozorňuji. Jedná se o venkovní dres. A co z tohoto obrázku můžeme vyčíst? Je jasné, že příští sezonu budou mít naše venkovní dresy žlutou barvu. Stačí se podívat na barvu kolem znaku. Pokud si vzpomínáte, minulou sezonu se podobný obrázek objevil také, a také měl část kolem znaku odkrytou a nakonec se ukázalo, že se na tento indikátor dá spolehnout na 100%. ZDE obrázek z minulé sezony.
Dále můžeme zjistit, že dres nebude mít z velkou pravděpodobností límec, jako náš současný venkovní dres.
A poslední je zpráva, že nedočkavci, kteří na oficiální stránce vyplnili emailovou adresu, dostanou exkluzivní obrázky nového dresu o den dříve, tj. 15. června 2010. Obrázky zde budou samozřejmě ihned k dispozici.

A jak by mohl dres vypadat? Sehnal jsem pár fanouškovských výtvorů. Pravda může být velmi daleko, ovšem mohou být také docela přesné.

A co domácí dres? Ten je ještě lépe střežený, než ten venkovní. Nicméně unikla jedna fotografie přímo z výrobny firmy Nike. Je už nějaký ten měsíc stará, a zatím každý dres, který je na ní zachycen, byl po uvedení 100% shodný s tímto obrázkem.

Náš dres je, podle zdroje, na obrázku úplně vzadu. Bohužel jde vidět jen límec a rukáv, které mají oba bílou barvu. Dres by tak mohl být podobný s tím, který byl naším domácím v sezonách 06/08.

A jaké jsou návrhy?

Žádný z výše uvedených dresů nemusí být samozřejmě konečný, ale varianty ukazují, jakým směrem by se mohly oba dresy ubírat. Na konečný výsledek si musíme zhruba týden počkat.


/footballshirtculture , arsenalinsider/