Dříve jak v únoru běhat nezačne, smutní Wenger po operaci Cazorly

Santi Cazorla, který nedávno podstoupil devátou operaci během uplynulých čtrnácti měsíců, se podle Arséne Wengera po chirurgickém zákroku znovu vrátil na úplný začátek.

Cazorla se na operační sál dostal minulý týden v pondělí kvůli přetrvávajícím problémům s Achillovou šlachou. Nenadálá skutečnost byla pro fanoušky Arsenalu o to smutnější, že se měl na trávníky pomalu vracet v lednu. Nyní však španělského záložníka čeká celý proces od znovu.

„Jelikož se podrobil operaci, poslal jsem mu zprávu a popřál rychlé uzdravení,“ stojí vyjádření Wengera na webu mirror.co.uk. „Odpověděl mi: „Budu muset začít od nuly.“

„Je velice smutné a neuvěřitelné, čím si Santi prošel. Velmi, velmi smutné. Bohužel to celé musí absolvovat od samého začátku. Pokud vše půjde podle plánu, tak bude muset počkat, než začne běhat. Poté to k návratu do tréninku potrvá šest týdnů.“

„Kdy začne s běháním, to netuším. Doufal jsem, že tomu tak bude v lednu, ale po daných komplikacích to nebude dříve jak v únoru,“ dodal manažer.