Blog : Dva roky na severu Londýna + video wortexe

Před nedávnem jsme čtenáře v nové rubrice „Představujeme CZ&SK kanonýry“  seznámili s koníčkem uživatele jménem WORTEX.

 

Všichni zájemci našli v článku ZDE odkazy na jeho zajímavá videa. Dnes Vám rádi představíme jeho další „dílko“, zpracované k jednomu malému výročí….

Je tomu totiž bez pár dní skoro dva roky, co na sever Londýna přestoupil Andrei Arshavin. Využijme toto výročí a podívejme se na nové video z dílny wortexe, připomeňme si některé detaily z kariéry tohoto ruského útočníka a zapomeňme aspoň na chvilku na jeho současnou formu:

{youtube}KKB1tk1O9pY{/youtube}
by wortex

Základní charakteristiku a CV našeho strikera si můžete z pera Coolbanga přečíst na našem webu ZDE. Coolbangův profil je výstižný, já bych snad jen dodal, že Andrei je vysoký 172 cm, váží 69 kg a že u zrodu jeho kariéry stály takové hvězdy ruského fotbalu jako Vinogradov či Gordejev.

Za zmínku nad rámec Coolbangova popisu stojí zmínka o jeho příchodu na Emirates. Jako jeden z mála hráčů podpesal kontrakt s anglickým klubem 3 dny po uzavření přestupního okna. Možná si na ty okamžiky vzpomínáte, kdy bylo oficiálně okno uzavřeno a Arsenal stále nehlásil Andreie jako posilu. Arsenal však využil možnosti dodatečné registrace v důsledku kalamitní situace v Londýně a tak je Andrei výjimečný nejen svou hrou, ale i datem podpisu profesionální smlouvy s Arsenalem.

Svůj debut si odbyl  však až 21.2. 2009 v zápase proti Sunderlandu (0:0), neboť po zimní přestávce v ruské lize se musel dostat zpět do tempa. Do hry Arsenalu však téměř okamžitě zapadl. Pro spoluhráče připravoval spoustu gólových šancí, první asistenci si připsal ve 38.minutě zápasu proti WBA 3.3.2009, kdy posadil přesný centr na hlavu Kola Toureho. Sám se svého prvního gólu v novém týmu dočkal až 15.3. v zápase proti Blackburnu (4:0), kde však skóroval hned dvakrát.

Ruská „23“ se okamžitě stala miláčkem všech fanoušků Gunners. Do jejich srdcí se nesmazatelně vryl především čtyřmi brankami při nezapomenutelném zápase na Anfield Road v zápase proti Liverpoolu 21.4.2009, kdy defacto sám zařídil remízu 4:4. K liverpoolskému dílu skázy mu navíc stačily pouhé 4 střely! Všechny šly na branku a všechny našly svůj cíl. Za svůj výkon byl jako jeden z mála hráčů v sezóně ohodnocen, překvapivě jak jinak, než známkou 10.

Nakonec se ve 14 zápasech, ve kterých se v sezóně 2008/2009 objevil v dresu Arsenalu, stal 8x hráčem zápasu, připsal si 6 branek a 11 asistencí a jeho průměrné hodnocení se vyšplhalo velmi vysoko – až na známku 8,2!

Andrei o své první půlsezóně v dresu s kanónem hovořil jako o demoverzi svého fotbalového umění. Faktem je, že až na skvělé představení na Anfield Rd v prosinci 2009 již své výkony z prvních pár měsíců na severu Londýna nezopakoval. Obzvlášť ve stávající dnech jsme svědkem jeho trápení, i když zpočátku sezóny byl jedním z nejlepších nahrávačů ligy, ale kdeže ty loňské sněhy jsou.
{youtube}ulGCUC9u3QY{/youtube}

Ruský playmaker je však bezpochyby světovou extratřídou, která dokáže rozhodovat zápasy. Tak věřme, že spekulace o Juventusu a jeho brzkém odchodu byly jen výmysly novinářů, zbylé dva a půl roku Andrei u nás vydrží a vrátí se zase do dob jeho demoverze a „čtyřky“ nastřílené Reinovi. Vždyť fanoušci o něm tak rádi ZPÍVAJÍ oslavné chanty, ve kterých dávají zapomenout na doby jeho tožského předchůdce. Andreiovi se podle mého jeho forma vrátí a fanoušci budou znovu, a nejen na Anfiedl Rd jeho střelecké umění:
{youtube}bo1XtekAhzE{/youtube}

Prostě přejme si všichni, aby nás Andrei k dvouletému výročí na Ashburton Grove příjemně překvapil a tribuny mohly opět šílet při jeho gólech:
{youtube}XFlTk8UDTgY{/youtube} 

/Patrick, wiki, video Andrey Arshavin Russian Magician by wortex /