Důvod proč AW nekoupí stopera

 

„Minulý týden jsem onemocněl nějakým hnusným virem, a při té chvíli volna jsem si řekl, že je ten správný okamžik se podívat na letošní Season review, které se mi válelo doma už měsíc. Je těžké po třech sezonách bez trofeje objektivně zhodnotit, jestli se tým vypořádal s touto sezonou dobře, navíc když jsme byli úspěchu tak blízko, ale sledování tohoto DVD mi dalo zase o něco větší přehled, svěží optimismus do sezony příští, ale také mnohem realističtější pohled na to, kde by se měl Arsenal zlepšit, aby konečně vyhrál fanoušky tolik očekávanou trofej.

Opět názor jednoho bloggera, který aspoň mě osobně zaujal zajímavou kritikou jednoho hráče.Ze sledování Season review mě nejvíce zaujaly tyto věci:


1. Almunia se ohromně zlepšil, ale do extratřídy mu stále hodně chybí , kolikrát mi z něho v sezoně tekly nervy.


2. Adebayor a Bendtner dávají útoku Arsenalu úplně novou dimenzi, jakou Wenger ještě nikdy neměl.


3. Gallas nebyl tak špatný kapitán, jak všichni prohlašují.


4. V pozdější fázi sezony nám strašně chyběl hráč typu Van Persie.


5. Eduardo je nekompromisní zabiják, kterého jsem potřebovali.


6. Gael Clichy se může ještě hodně zlepšovat.


Bod č. 6 je právě věc,která mi bila do očí a já si konečně uvědomil, proč AW nechce koupit nového stopera. Bylo totiž zřejmé, že 75% obdržených branek padlo z levé části naší defenzivy. Gólů z rohů nebo standartek bylo relativně málo, rovněž dlouhé nakopávané míče středem nedělaly

Touremu a Gallasovi takové problémy, jak se mohlo na první pohled zdát(autor nejspíš narážel na situace, že lidi si hlavně pamatují velké zápasy, kdy nám např. CFC na Shitford Bridge dělala velké problémy právě nakopávanými míči, pozn. překladatele), ale rozdíl mezi góly obdrženými Clichyho stranou a stranou Sagny byl znatelný.


Když máte dva stopery, kteří nejsou až tak dobří ve vzduchu, není to problém při rozích nebo standartkách, pokud jste zorganizovaní a máte vysoké hráče, kteři pokryjí jejich vysoké hráče, ale problém je to tehdy, jestliže vaši obránci při hře nejsou schopni těsně bránit soupeřovy nebezpečné centry do vápna. Mám pocit, že právě Clichy se v tomto ohledu může ještě hodně zlepšit. Množství gólů obdržených z jeho strany přímo vyzývá k zaměření se na tuto činnost.


To je důvod, proč Wenger nekoupí stopera. Věří, že Gallas a Toure jsou natolik dobří, aby pomohli vyhrát nějakou trofej, a tak masivní obranné zlepšení musí přijít od Clichyho – ne od nich.


Samozřejmě to může být nefér dávat vše za vinu Clichymu, protože na druhou stranu, jakou dostával pomoc od záložníků? Takový Rosický pomáhal Clichymu v bránění mnohem víc než Diaby nebo Hleb, bohužel byl většinu sezony zraněný – to také může udělat rozdíl. Sagna je bezesporu parádní obranář, lepší než Clichy, ale velmi často byl v obraně doplňován Ebouem. Nicméně Clichy se musí v obraně i tak zlepšit, a já věřim, že AW a naši ostatní trenéři s ním budou tvrdě trénovat, protože to může být záležitost, která může Arsenalu zachránit třeba i 10 gólů v nadcházejícím ročníku – nikoli manipulace se stopery“.


Pozn. překladatele : Upozorňuji ještě jednou, že tohle je článek zahraničního bloggera, nikoli můj. Upozorňuji na to proto , aby zase nevznikla situace, jako pod článkem Joseho. kde ho nějaký trouba častoval slovy : Špatně si to napsal, nemáš tam žádný odůvodnění svýho názoru, takže je to dohromady úplně na hovno.


Dohromady je to docela obyčejný článek s ničím výjimečným, ale zaujala mě ta kritika Clichyho, tak jsem se chtěl podělit a znát váš názor.