Eboue – Říkají, že se bojím skórovat

alt

Emmanuel Eboue je potěšen, že se mu podařilo vstřelit branku, protože to dokazuje jeho přátelům, že umí oklamat golmana.

Obránce říká, že byl vždy terčem posměchu, jelikož jeho přátelé vždy říkali, že mu chybí sebevědomí před brankou.

Avšak šestadvacetiletý hráč vstřelil svůj devátý gól za Arsenal ve vítězném zápase 5-0 proti Portu a doufá, že toto jeho přátelům zavře v budoucnosti ústa.

„Každý den se mi kamarádi smějí,“
řelk po zápase. „Říkají:’Manu, ten udělá všechno, ale když se dostane před brankaře, bojí se skórovat‘, takže dnes jsem se jim pokusil ukázat, že to umím.“

Eboue se zařadil mezi úspěšné střelce vedle Samira Nasriho a hattrickového hrdinu Nicklase Bendtnera a výkony obou těchto hráčů na něj zanechaly velký dojem.

„Každý ví, že Samir Nasri je velmi dobrý,“
říká Eboue. „Je velmi rychlý a výtečný s balonem. Podle mě si dnes vedl skvěle a my jsme za něj šťastní.

„Nicklas neproměnil spoustu šancí v zápase s Burnley, takže jsme proti Portu byli spokojení. V pondělí na tréninku pracoval opravdu tvrdě a proto jsme šťastní, že se mu podařilo vstřelit hattrick.“

Výsledek posouvá Arsenal do čtvrtfinále tohoto ročníku Champions League. Minulý ročník Gunners vypadli v semifinále v dvojzápase proti Manchesteru United, ale Eboue nevidí důvod, proč by si tým nemohl vést letos lépe.

„Tento a minulý ročník je něco úplně jiného,“
říká. „Jsme více vyzrálí a více soudržní a myslím si, že pokud budeme pokračovat v těchto výkonech, proč bychom něčeho nemohli dosáhnout?

„Momentálně v týmu panuje sebevědomí. Porazili jsme Porto, ale nyní jsme již zapomněli na tento zápas a soustředíme se na Hull.

„Víme, že jsme ve čtvrtfinále, takže nad tím nepřemýšlíme, přemýšlíme nad Premier League, protože nás čeká další důležitý zápas v sobotu proti Hullu. Musíme se soustředit na tento zápas.“

/arsenal.com/