Edelman: Můžeme být nejlepší na světě

 Generální ředitel Arsenalu Keith Edelman věří, že Arsenal má šanci stát se největším klubem světa.

Nový stadion a zdravý finační kapitál spojený s úspěchy na hřišti tohle jsou prostředky pro světlou budoucnost Arsenalu, který ve " finanční lize klubu" obsadil třetí místo za Manchesterem United a Realem Madrid.

Klíčem k úspěchu podle Edelmana je vítězství v Money League, které by pomohlo zvětšil finační zisky klubu, stejně tak i počet fanoušku po celém světě.

" Chtěli bychom vyhrát ligu mistrů. Je to jediná trofej, kterou jsme v historii nezískali. Pokud by se nám to povedlo byl by to další krok, abychom byli považováni za největší klub na světě."

" Milan je těžký soupeř, ale nacházíme se ve fázi, kde není lehkých soupeřů. Vypadá to na fascinující dvojzápas mezi jejich zkušenosti a našim mládím."

" Zatím co jiné anglické klubu rostou pomocí zahraničních investiorů, Arsenal se rozhodl jít vlastní cestou a nacházíme se ve velmi dobré finační situaci."

" Jsme kritizování, že máme v týmu příliš mnoho cizinců, ale klub zůstane v anglických rukou. Zachovali jsme si vlastní duši a rozhodně nemáme v plánu klub prodat."

" Abych řekl pravdu cítím velkou satisfakci. Těší mně, že k úspěchům se chceme dostat vlastní cestou tak rozdílnou než třeba Real Madrid nebo Barcelona. Je důležité, že v této cestě pokračujeme na hřišti i mino něj."

" Co se týče zisku dostali jsme se velmi blízko Realu Madrid."

" Na konci roku své finační výsledky zveřejní United a myslím si, že na tom budou lépe než my. Bude trvat několik let než se nám je podaří předstihnout. Ale jdeme ve správném směru."

" V  této chvíli jsme jedním z největších klubu na světě, ale vítězství v evropském poháru by nám pomohlo získat nové fanoušky po celém světě."

" Za posledních deset let jsme se jako klub rychle rozrůstali. Finačně jsme velmi silní. Myslím si, že je to pro nás teprve start dlouhého období prosperity."

" Naše fanbase se rychle rozrůstá především na dalném východě – Vietnam nebo Thajsko stejně tak i v Americe získáváme nové fanoušky. Za posledních pět let se denní navštěvnost naších internetových stránek zvětšila z 1 mil. na 2,5 mil. Seznam žadatelů o sezonní pernamentku se zvětšil na 45 tisíc lidí."

" Co nás odlišuje od Manchesteru a Liverpoolu je fakt, že naše dluhy vznikli potřebou postavit nový stadion. Jejich dluhy vznikli, že jejich noví majitelé si vzali úvěr, který splácejí z finačních zisku klubu. To je výhoda, kterou máme. Díky tomu v čistých ziscích jsme na tom lépe než oni."

" Jsou dvě věci, které mi dává pocit satisfakce: za prvé, že provozujeme klub tradičním britským způsobem, který je věrný Arsenal's values. A za druhé je fakt, že máme v týmu spousty výborných fotbalistů, kteří hrají skvělý fotbal. To nás dělá opravdu šťastnými. "

" Do nového roku vstupujeme opravdu velmi uvolnění."

/skysport/