Edelman: Usmanov nebude majitelem klubu

 Výkonný ředitel Arsenalu Keith Edelman prozradil podrobnosti jednání mezi vedením klubu a investiční společnosti Red and White Holdings Limited zastupovanou obchodním partnerem Usmanova Farhadem Moshirim..

Edelman svým prohlášením chce uklidnit všechny fanoušky Gunners, kteří se obávají převzetí klubu zahraničním investorem. Druhý největší akcionář Usmanov nemá údajně o koupi Arsenalu zájem. Ale dá se jeho slovu věřit ?????

" Na jednání nám řekli, že jsme pro ně velmi dobrá dlouhodobá investice. Nemají zájem převzít Arsenal. Pouze chtějí koupit akcie jako investici, na které by v budoucnosti mohli vydělat spousty peněz. "

" Jejich právnici nám sdělili, že Usmanov je dlouholetý fanoušek Arsenalu, má rád klub a z toho důvodu chce mít v klubu podíl. Nyní musíme počkat co dále bude dít."

" Vedení klubu je hodně opatrné, ale nevěříme, že by mohl klub změnit majitele. Jedna se pouze o obchod a vedení klubu předpokládá, že povede Arsenal ještě spousty let. Nemyslím si, že by někdy Usmanov převzal Arsenal."

" Možná Usmanov chce převzít jiný klub v Londýně a chce se z blízka podívat jak dobře takový klub řídít a peníze, které získá s prodeje našich akcii, které dnes nakupuje použije právě pro ten svůj nový klub."

" Bylo to přátelské a srdečné setkání. Jsme rádi, že jsme se dozvěděli jaké jsou jejich další plány. V nejbližších několika měsících uvidíme zda své záměry nezmění. Fanoušci Arsenalu a akcionáři musí pochopit, že vedení klubu bude nekompromisní. Nevěřím, že by nás mohl převzít nějaký zahraniční investor."

/ guardian, BBC/