Edu o nových posilách, rovnováze v týmu, Aubovi a Sakovi

Bylo to velmi rušné léto v londýnském Colney.

Kromě řady nových posil jsme také prodloužili smlouvy u stávajících hráčů, Gabriel Martinelli, Bukayo Saka a Pierre-Emerick Aubameyang.

Takže teď, když se prach usadil, jsme se posadili s technickým ředitelem Eduem, abychom zhodnotili přestupové období. Toto řekl pro Arsenal.com:

o tom, jak je potěšen z přestupového okna …

Jsem spokojen s tím, jak jsme pracovali, protože čelíme velmi obtížné situaci s covidem a na trhu se všichni docela obávají o budoucnost, plánování, ať už mají peníze, nebo ne, výnosy, takže je to docela náročné ale způsob, jakým jsme to udělali, byl úžasný. Nejsem to jen já, není to jen Mikel Arteta, máme v klubu spoustu lidí, které je také důležité zmínit, finanční, právní, lékařské, náborové, naše půjčky, ale nemůžu zapomenout samozřejmě na velkou podporu, kterou jsem obdržel od představenstva a majitelů. Bez nich toho moc nezvládneme a cítím se opravdu dobře se způsobem, jakým spolupracujeme a komunikujeme, mluvíme spolu téměř každý den, takže je to skvělé. Cítím se mnohem silnější. To je způsob, jakým teď pracujeme, se mnou a také s Mikelem.

o týmu, který vypadá silněji …

Myslím, že jsme zlepšili kvalitu a fyzičnost týmu. Thomas, který byl v našich plánech, když jsme mluvili s Mikelem, myslím si, že jsme získali všechny hráče, na které jsme se opravdu zaměřili. Pokud uvidíte Williana, přináší nám zkušenosti a rychlost. Vidíte-li Gabriela, dává nám spoustu tělesnosti a přítomnosti. Dani, kvalita. Thomas, tělesnost, kvalita a psychicky je velmi silný. Ale nakonec, když uvidíte všechny tyto hráče, které jsme do klubu přivedli, jsou velmi dobří (ukazuje na nohy), ale jsou lepší (ukazuje na hlavu), což je pro mě velmi důležité, protože když mluvíte s hráči , mají velké ambice, jsou nadšení a mají hlad znovu získat titul. To je pro mě důležité mít u hráčů nejen to, aby byli dobří (ukazuje na nohy), ale také dobří (ukazuje na hlavu). A oni jsou.

o prodloužení smluv Aubovi, Sakovi, Martinellimu …

To je další dobrý bod, který bych chtěl zmínit, protože obvykle lidé mluví o nových posilách, ale já a Mikel věnujeme svůj čas tomu, co máme doma. Musíme tedy s hráči pracovat, musíme je respektovat. Pokud se podíváte, Martinelli byl první ještě před přestupovým oknem, Bukayo během přestupového období a také Auba. V mém plánu samozřejmě bylo jim prodloužit smlouvy ještě před přestupovým oknem, ale samozřejmě existují jednání, rozhovory, schůzky, ale my jsme to zvládli a to je také důležitý bod.

arsenal.com