Unai Emery a Petr Čech před Evropskou ligou

Naše tažení Evropskou ligou pokračuje ve čtvrtek v Bělorusku, kdy nás v prvním kole playoff čeká souboj s BATE Borisov. V noci před zápasem se na tiskové konferenci k hlavnímu trenérovi Unai Emerymu připojil Petr Čech.

o výběru družstva …

UE: Dobrý večer. Jsme tady s hráči, kteří jsou zdraví a připraveni hrát. Hráči, které jsem nevzal do Běloruska jsou Aaron Ramsey, jelikož s námi netrénoval poslední dny, dále Sokratis, který  s námi sice trénoval včera a dnes, ale nemyslím si, že to stačí. U Mesuta se jedná o stále to stejné, a po onemocnění se vrátil Aubameyang, který trénoval v pondělí, včera a dnes a myslím, že je v pořádku.

o nebezpečném BATE …

UE: Zaprvé, jdeme do zápasu jako do každého jiného s respektem k soupeři. V souvislosti s výkony Bate můžeme rozebírat dvě situace . Jedna situace je z loňského roku, kdy zde hrál Arsenal a vyhrál 4:2. Druhá situace je z letošní skupiny Evropské ligy, když hráli například proti Chelsea a prohráli na domácí půdě 1:0. V tomto zápase ale měli spoustu šancí na vyrovnání a bojovali velmi statečně. Nevýhodou jim může být, že bělorurská liga ještě nezačala, ale samozřejmě se připravují na předsezónních kempech. Víme, že jsou velmi organizovaný tým. O zápase budu přemýšlet tak, že postaví své nejlepší hráče a předvedou proti nám jejich nejlepší výkon, samozřejmě i jejich motivace bude velmi vysoká. V této soutěži už je posledních 32 týmů a ty se chtějí dostat co nejdále. Aby toho dosáhly, jistě předvedou svůj nejlepší výkon. Stejně tak my půjdeme do zápasu s respektem, ale s velkou motivací a ambicemi celou soutěž vyhrát.

o tom, zda si Petr tyto chvíle více úžívá, když v létě odejde do fotbalového důchodu …

PC: Máte pravdu, že by to mohlo být naposledy, kdy nastoupím do soutěže, ale připravuji se s týmem každý den. Nepřemýšlím nad tím tak, že je to můj poslední zápas, soutěž nebo kolo nebo cokoliv jiného. Připravuji se stejně, jako celý svůj fotbalový život, celou svou kariéru a samozřejmě chci podat nejlepší výkon. Chci s týmem vyhrát. Moje jediná koncentrace je být připraven na hru.

o přechodu mezi skupinovou fází a play-off …

PC: Museli jsme hrát dobře ve skupině, abychom se kvalifikovali do play-off a taky jsme měli skupinu s dobrými týmy. Museli jsme se soustředit a připravit na každé utkání. V průběhu skupinové fáze jsme předváděli kvalitní, soustředěné výkony, dvakrát proti Sportingu, a s Vorsklem jsme hráli za těžkých podmínek a odehráli dobré zápasy. Myslím si, že to nám může pomoci k postupu do dalšího kola. Očividně jsme pro většinu favority, ale hlavně to musíme dokázat na hřišti. BATE se každoročně účastní evropských soutěží a mají v tomto ohledu mnoho zkušeností, takže to nebude snadné.

zda je Denis Suarez připraven hrát …

UE: Nejprve chci říci, že přemýšlím o nejlepší kombinaci hráčů s co možná nejlepší formou. Adaptace Denise na náš styl je dobrá, ale ještě potřebuje čas. Je v pořádku a je připraven hrát jak v základní XI, tak být užitečným a rozdílovým hráčem z lavičky. Tato rychlá adaptace je pro nás velmi důležitá, ale stále musí v trénincích ukázat, že na to má a vysloužit si postupně právo start v základní sestavě. Minutu po minutě získat rytmus a sebedůvěru. To mohou být dvě nejdůležitější vlastnosti pro jeho start.

o podmínkách na hřišti…

UE: Hráli jsme v podobných podmínkách již proti Vorskla v Kyjevě, kde bylo chladno a sněžilo. Tady jsou podmínky o něco lepší. Hlavně se na nic takového jako je počasí nevymlouváme, počítali jsme s tím. Podmínky jsou pro oba týmy naprosto stejné.

o odchodu z fotbalu s trofejí z Evropské ligy …

PC: Samozřejmě, že by to byl ideální scénář, jak bych chtěl ukončit svou kariéru. Každý den se připravujeme na všechny soutěže a myslím, že to je to, o co se snažíme. Naším cílem je vyhrát každé utkání a zlepšit se krok za krokem. Pro nás jako klub je samozřejmě velmi důležité dojít co nejdále, a pokud vyhrajeme Evropskou ligu, vzniknou pak skvělé vzpomínky pro každého hráče a taktéž fanoušky. Zároveň si tak můžete zajistit místo v Lize mistrů. Jak vidíte, je toho hodně, o co se bude hrát.

zda je to naše největší šance na kvalifikaci do Ligy mistrů na příští sezónu …

UE: Myslím, že každý zápas je velkou výzvou. V Premier League, Carabao Cupu, FA Cupu, a nyní v Evropské lize. Náš cíl je jasný, a tím je hrát příští rok v Lize mistrů. Ale víme, že to není snadný cíl, a teď máme dvě cesty, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je Evropská liga, ale vyhrát tuto soutěž je velmi obtížné. Je pro nás velkou výzvou jak BATE Borisov, tak případné další zápasy, a doufejme, že i zisk trofeje. V Premier League máme ale také stále příležitost na to, abychom se kvalifikovali do Ligy mistrů. Naším úkolem je však přemýšlet jen o nadcházejícím zápase, a ten je již ve čtvrtek. Musíme pokračovat v práci a zlepšovat se jak kolektivně, tak i individuálně. Víme, že musíme pracovat tvrdě a bojovat na dvou frontách.

 

/arsenal.com/

Tags: , , ,

Komentáře

 1. pa3kk19 (karma: 753) #1

  …držím Peťovi palce nech mu vyjde každý zápas ktorý odchyta do konca sezóny, má extra motiváciu a nielen on, ale aj tím, aby nielen vyhrali trofej ale tiež kvalifikovanie sa do LM. Bola by to určite pekná rozlúčka s Petrom :)…
  …a ešte jedna taká úvaha o tej LM, je nesmierne dôležité aby sme sa do nej kvalifikovali, lebo ona je základným zdrojom nášho rozpočtu na prestupy keďže vieme že z Ameriky nám toho veľa nezafúka…ale ruku na srdce ako ťažko sa je tam teraz naraz dostať a keď si zoberieme roky dozadu že to bola pre nás uplna samozrejmosť a tak sme to brali. Nemyslím si že posledné roky sme mali horší tím ako pred alebo počas výstavby štadiónu resp. počas jeho splácania ale jednoducho sme tam stále boli…a nemyslím si to že to boli omnoho ľahšie ako je to teraz…ale verím že tuto sezónu to už dáme inak to bude ešte ťažšie ako je to teraz…COYG

  • Paulus.novy (karma: 691) #6

   Důležité to pro nás určitě je, ale je to podle mě složitější, než to bylo dřív. Už to koneckonců není TOP4, ale TOP6 … jenže fleky do LM jsou furt jen 4. Jednoduché počty.

   Dřív jsme to byli my, MU, Chelsea a Liverpool. Skončit čtvrtý znamenalo poměrně neúspěšnou sezonu, protože kdo skončil čtvrtý, tak byl vlastně „nejhorší z nejlepších“.

   Pak se do toho začali montovat City, když je začali dotovat šejkové. Jenže většinou aspoň jeden z té původní TOP4 měl nějaký výpadek. Nejdřív to byl myslím Liverpool, pak MU po odchodu SAFa a jednu dobu v lize paběrkovala docela dost Chelsea (i když při tom stihli vyhrát LM 😀 ). Takže to byla pořád TOP4, i když těch týmů už bylo víc.

   No teď se všichni docela zvedli, zatímco my se skoro nikam neposunuli a navíc nás v rozvoji předběhly i pošahaný slepice … :/ . Můžeme se vymlouvat na ropáky, utrácení MU a Live, ale když už nás předběhnou i blbý slepice, tak to je docela solidní indikátor, že je něco špatně.

 2. orek (karma: 2951) #4

  Ohledně Mesuta.Peněz máme asi na rozdávání jelikož v jeho případě vyhazujeme 350k týdně?:) Navíc snižujeme jeho cenu kdo nám dá vůbec nějaký prachy za hráče který vůbec nehraje a jeho sebevědomí určitě bude taky pěkně v prdeli.Jelikož sebevědomí nabíráte postupným hraním.Zeptal bych se každýho hráče z Arsenalu jestli by chtěli Mesuta v základní 11. Vsadím se že Emery by čuměl jako puk,když by většina řekla že ano.Tyhle situace vůbec neprospívají týmu,když se furt říká jaká je to skvělá parta.Navíc kolik máme ofenzivních záložníků?

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.