Emery – Nejsem naštvaný na hráče

Unai Emery na tiskové konferenci po zápase s Wolves přiznal, že je po porážce 3-1 spíše naštvaný na sebe než na své hráče.

Tento výsledek znamená, že boj o čtvrté místo již není v našich rukou a stejně jako všichni, i náš hlavní trenér je tímto frustrován.

„Obvykle jsem velmi disciplinovaný, ale jsem na sebe naštvaný. Neplnili jsme taktiku tak, jak jsem chtěl.“

„Nejsem naštvaný na hráče, jsem naštvaný na sebe. Má myšlenka a styl je takový, že se dívám dopředu a hledám řešení. Nehledám hráče, který hraje hůře nebo to, proč nedělají všechno, o čem jsme předtím mluvili.“

„Prvně chci najít řešení. To je pro mě nyní neděle, kdy máme možnost vrátit se a předvést náš nejlepší výkon a nejkonkurenceschopnější tým a získat tak tři body.“

„Když vyhrajeme, tak společně a když prohrajeme, tak taky společně. Obecně si myslím, že pořád máme šanci skončit mezi nejlepšími čtyřmi, jen to teď už není čistě v našich rukou. Musíme pokračovat a chci říct hráčům i fanouškům, aby v tom pokračovali a využili jsme nedělní šanci.“

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. Paulus.novy (karma: 1790) #1

  Asi můj názor bude v menšině, ale já jsem rád, že to Emery bere tradičně na sebe. Dneska to vzal na sebe přímo, jindy chrání hráče nepřímo, ale princip je stejný.
  Když si to vezmeme oproti Chelsea a MU, tak oni společně s námi mají svým způsobem problémy s tím, že kádry nejsou ideální. Jenže jejich trenéři to zpravidla neberou na sebe a kritizují hráče veřejně. Sarri to dělá od začátku a z Oleho se při posledních tiskovkách stává druhý Mourinho. Mně osobně to nepřijde vhodné, ti hráči díky tomu stejně líp hrát nezačnou a naopak to někdy může odnést jejich psychika. I kdyby to neříkal jmenovitě, tak se každý domyslí. Fanoušek stejně vidí, že se hrálo hrozně nezávisle na tom, jestli se to řekne na tiskovce. Víceméně každý taky dokáže říct, kdo nehrál dobře a pobavit se o tom v diskuzi. Emery to taky vidí a určitě už má s koncem sezony jasno, kdo na Arsenal nemá a s kým se rozloučíme. Těm hráčům to sdělí mezi čtyřma očima a nepotřebuje k tomu tiskovky, rozhovory, atd.

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Sorry, ale podle mě to všechno tak divně propojuješ a zjednodušuješ.

   Předně si nemyslím, že by Ole byl druhý Mourek. Mourek byl skutečně podlý (ano! PODLÝ) a vyřizoval si skrz média věci, které si měl vyřešit v kabině. I kázeňské záležitosti a ryze osobní bojůvky.). I když si myslím, že Ole je naprosto podprůměrný kouč (strategicky a takticky) nemám pocit, že by něco takového skutečně dělal. Občas vytváří tlak na některé hráče nebo na tým, ale na druhou stranu, když na to máš, chceš, aby z tebe neustále dělal žáčky?

   Myslím, že musíš rozlišovat mezi ostouzením hráčů a nějakými osobními (zdánlivě nepřímými) invektivami a prostě jejich motivací.

   Něco jiného je obecné krytí hráčů (při jednorázovém výpadku)
   a něco jiného je pak ryzí kafkárna. Já si myslím, že kafkárna nemůže prospět ani hráčům. Představ si sám sebe v práci – děláš dobré věci a jednou se ti něco nepovede. Nebo dvakrát, protože máš špatné období, to je samozřejmě lepší, když tě někdo blahosklonně podrží. A když vykazuješ (už vícekrát) práci na hovno a všichni to vědí. Trochu nevíš, co s tím, a potřebuješ, aby tě někdo nakopl. Co ti pomůže? Není lepší, když to tvůj šéf nějak shrne, upřímně, aniž by tě ostouzel…. A ty bys byl motivovaný, tohle příště změnit? (Zvlášť, když se jej zeptají?)

   Nebo budeš radši, kdyby říkal, jak je to všechno super (až na soupeře) a ty za to nemůžeš?
   = teď budu osobní, ale já bych byl spíše nasraný, protože to vypadá, že si myslí, že jsem totální diletant, trapák a kretén, který na víc nemá, nemá sebereflexi a ke kterému přistujuje jako k žáčkovi školky, aby jej náhodou neurazil, jako nějaká chráněná dílna pro kriply (teď se vší úctou, používám ostrá slova, ale neodsuzuju je, osobně jsem dost empatický , ne jen ve slovech, ale v mém životě se i profesně o ně zasazuji, ale to slovo je příhodné ve své negativitě, protože přesně takhle se k nim vlastně Emery staví.). Ty víš, že jsi to posral… Je tohle školka, aby s tebou bavlnkovali a lakovali tě že jakože o nic nejde?)

   když tě takhle bavlnkujou? Nevytvoří pak naopak v tobě pocit, že vlastně o tolik nejde? Není nakonec i ten vnější, mediiální tlak součástí toho všeho (co těm TOP týmům jako teď Livr dokáže pomoci, aby fakt vyhrávali zápas za zápasem, i silou vůle? V čem ti pomůže, když tvůj lodivod řekne „ale to nic, je to jen školní besídka. Moc se snažili a bylo to pěkné?“

   Samozřejmě přeháním, ale nějaká představa, že když budu mluvit takhle totálně z cesty a za všech okolností budu chránit hráče, tak že jim a hlavně TÝMU nějak pomůžu mi připadá zcestná. Jasně, Mourek byl v tonhle podlý a dost mimo, ale nemyslím si, že třeba Ole je stejný (mediálně) a že by všichni manažeři se měli bát cokoliv říct. A hlavně si nemyslím, že se má za každou cenu tým chránit a hýčkat. Nemůžeš ostouzet a nemůžeš shazovat, ale musíš být aspoň trochu upřímný, konstruktivní a motivující.

   KDYŽ SE SNAŽÍŠ TAKHLE NĚCO CUKROVAT, TAK VLASTNĚ ROVNOU DÁVÁŠ NAJEVO, ŽE NA TO TEN TÝM NEMÁ, A ŽE MU NEVĚŘÍŠ. ŽE PROSTĚ NEMÁ ŽÁDNÉ AMBICE. ŽE OD NICH NIC NEOČEKÁVÁŠ, ŽE TO MÁ BÝT RODIČOVSKÁ BESÍDKA. NAVÍC JE PROSTĚ NENAMOTIVUJEŠ.

   Samozřejmě, i komunikace s médii, jako jiný typ komunikace s kabinou patří mezi umění, která by manažer měl ovládat. (Jako Pepek, třeba). Pokud má být někdo top, musí tohle vše vzít v potaz. Vše hraje roli…

   • Paulus.novy (karma: 1790) #1

    Zjednodušuji poměrně složitou problematiku jen do takové míry, aby se vešla do rozumně dlouhého příspěvku, jinak ne a nemyslím si, že bych si něco domýšlel, jak psal wister. A já se právě z hráčů „kriply“ a „chráněnou dílnu“, jak jsi psal, dělat nesnažím. Ba právě naopak, pro mě je hráč rozumný, normální, dospělý člověk = je si vědom svých chyb, resp. pozná, kdy nehrál dobře a trenér je tam od toho, aby s ním jeho hru rozebral, pokud je to možné, tak chyby napravili v rámci interního dialogu, pomoci mu na vrchol a tréninku a pokud na to hráč nemá, tak to rozpoznat a propustit ho ze služeb – opět trochu zjednodušeno, ale snad se chápeme. Pointa je v tom, že mi racionálně nedává smysl, aby do tohoto procesu vstupovaly média, tiskovka je v uvedeném ohledu k ničemu. Můj příspěvek nebyl o tom, chlácholit hráče a já se vsadím, že jim to Emery v kabině sežrat dá a že budou moc dobře vědět, na čem jsou a nikdo s nimi jednat v rukavičkách nebude, jen to prostě nebudou dávat najevo navenek do médií. Tiskovka (+ rozhovory, atd.) je jen trocha řečí pro média a fanoušky, ale zde do toho vstupuje další proměnná v mojí úvaze – fanoušek, který vidí, co se děje, aniž by mu to někdo polopaticky opakoval na tiskovce. Když vidím špatný zápas, poznám to, když vidím hrát hráče špatně, poznám to a nepotřebuji k tomu slyšet „Good ebening, we were very bad tonight, very very bad tonight“ (thank you captain obvious). Osobně dám raději přednost viditelnému progresu než sebemrskačství v médiích.
    Teď k tomu Olemu – Mourinho byl samozřejmě trochu jiný ve věci tiskovek, ale přijde mi, že ani Ole ty tiskovky moc nezvládá. Ta jeho rétorika stylu „My jsme MU, kdo je víc?“ se mu vrací v té podobě, že najednou to na tiskovkách vypadá, že většina jeho kádru není pro MU dost dobrá – to je sice pravda, ale pomůže to Youngovi dávat lepší centry? Pochybuji. Jeho práce s momentálním kádrem selhává (poslední dobou prohrávají, kde se dá) a podle mě za to částečně může i to zhoršování nálady v kabině přes média. Navíc sám Ole začíná působit nervózně a kdyby neměl svůj „kultovní“ status, byl by mnohem víc nesympatický.

    • bflmpsvz (karma: 3408) #1

     To je fakt věc reflexe. A máš pravdu, nevím, jaký je Emery v kabině a jak probíhají tréninky (z fotek pro média toho člověk tolik zase nezjistí). Pokud k nim je dost kritický a požaduje po nich víc a zároveň přiznává, že tiskovka je jen takové blekotání, ok. Ale pokud se prostě POUZE zaměřuje na to, co zlepšit, tak to už se vracíme mému předešlému postu (exaltovaně vytřepané po deseti pivech 😀 ). Podle mě věčná a neopodstatněná pozitivita není tak efektivní, jako někdy prostě upřímně pokárat za něco, co je odůvodněné. Tím se může člověk motivovat, aby se neustále zlepšovat, aby se ze sebe vydal to nejlepší a za všech okolností, což je ve fotbale naprosto zásadní. (A upřímně, když vidím Mustafiho a některé hráče, kteří krom tréninku vlastně paří jen PC hry, tak někdy dost pochybuji o jejich vyspělosti – ne tělesné, ale mentální. Samozřejmě, jako všude jsou obrovské rozdíly, někteří hráči se zajímají o společnost, mají nějakou představu práce po fotbalu, Petr Čech kdysi říkal, jak si vypočítával všechny ty úhly a dřel na sobě i mimo trénink… Ale šmahem se asi takhle vzít nedají.)

     Ole. Jako zčásti jo, vypadá to, že to háže na kádr, ten má přitom dobrý (podle Sarriho nejlepší v lize, lol). Ale jak říkáš, on si trochu podříznul větvičku těmi velkohubskými prohlášeními, na stranu druhou – to je trochu součástí té MU identity, mám pocit… Každý, kdo poslední dobou přijde, řekne, my jsme MU a kdo je víc? Musíme mu navrátit zase slávu. A tím se samozřejmě dostává více pod tlak, než kdyby řekl: „Zapracujeme s týmem a uvidíme, co dokážeme…“ . Ale pravdou je, že z hlediska ceny ale i výdělku je MU největším klubem na světě. Má hodnotu skoro dvojnásobnou, než Arsenal. Takže se takové prohlášení i trochu asi očekává 😀

 2. orek (karma: 15258) #1

  OT: Dost se spekuluje o tom že Arsenal si zajistil služby Brazilského talentu jménem Martinelii za cca 6-7 mil liber. 17letý křídelník,podle videí drzej a dost rychlej,navíc slušnej hlavičkář akorát finální fáze nic extra,ale co by se čekalo od 17letýho kluka.Ten kluk měl snad přes 20 nabídek co jsem četl a ne zrovna průměrný kluby.Navíc si vyyřizuje Italský pas.

 3. Bangbang (karma: 1442) #1

  neslyšela jsem celou tiskovku, takže nevím, ale tady z toho krátkého přepisu nikde nevidím, že by to UE vzal na sebe ve stylu udělal jsem chybu (taktika, jedenáctka, motivace….). jestli je překlad správně, tak řekl „hráči neplnili taktiku, kterou jsem jim dal“ – což mi opravdu nepřijde, že by bral vinu na sebe…. co znamená věta „nehledám, proč hráč nedělá to, co jsem mu řekl“… nemělo by ho zajímat právě tohle?
  fakt se hodně věcí může ztratit v překladu a i v úrovni UE angličtiny…. ale prostě to čtu / rozumím tomu jinak než Paulus…
  já jenom doufám, že ukopeme /uválčíme LM, protože jinak to bude asi hodně smutné léto a hodně krušná následující sezona. nebo třeba naopak se majitel chytne za nos a třeba pustí nějaký peníz…

 4. orek (karma: 15258) #1

  Mozna muj pocit ale v tomhle zaveru si myslim ze se prave Suarez mohl hodit.Je to trosku jinaci hrac nez ostatni.V klidu muze hrat stred zalohy,to ze ho Emery chtel davat jen na kridlo neznamena ze kridlo je.Zrovna ted by Arsenal potreboval hrace ktery by do hry privedl neco necekaneho a vsiml jsem si kdyz hral v Dubaji od zacatku,tak on to dokaze.Muze klidne povodit mic a dat necekanou a kvalitni finalku,navic klidne si troufne 1vs1 a ma hodne slusnej driblink v rychlosti.Tot muj nazor ze by se nam docela hodil na tyhle posledni zapasy.Jelikoz ted je to hrozny,nudny a vse na jistotu.Ale musel by dostat sanci od zacatku.Kterej hrac se ti chytne v novym klubu za 15 min pocas zapasu..

   • bflmpsvz (karma: 3408) #1

    Je to totální provar, no… Hlavně to i zbytečně vytváří na hráče tlak. CP byl slabý, teď my máme mentálně v sobě, že jsme čtyři zápasy za sebou podali špatné výkony (v PL). Mohli jsme být na 4. pozici a zítřejším zápasem dokonce se posunout na třetí. Teď, když Chelsea zítra vyhraje (což se klidně může stát), jsme dvě kola před koncem PL mimo TOP4 a nijak to nemůžeme ovlivnit. Dokonce můžeme zítra skončit 6, když vyhraje Manu. Zápasy s Lesterem jsou vždy ošemetné… To bylo prostě tak zbytečné a nestrategické…

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Hele, zase až tak moc tu hysterii nepřeháněj. Tým klidného středu určitě nejsme a navzdory tomu, jaké výkony v poslední době podáváme, tak na LM určitě máme. Každoročně tam jsou v LM daleko slabší celky než Arsenal… Podívej, jak jsme v EL relativně s přehledem vyřadili Neapol, přitom je v italské lize druhá a do EL propadla právě z LM (když se jí příliš nepovedla skupina). A jestli vidíš, tak kdybychom to nepropásli, tak máme/měli jsme velmi blízko k tomu, abychom skončili třetí. Klidný střed (pokud je týmů 20) – je tak 8-12 místo… Zase trochu férovosti

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.