Emery o Angers, Pepem, Koscielnym a přestupech

Po našem předsezónním utkání ve středu večer v Angers byl Unai Emery tázán na řadu témat

Náš hlavní trenér čelil otázkám ohledně přestupových spekulací, co ho potěšilo na našem výkonu, co bývalý gunner Jeff Reine-Adelaide a ohledně situace okolo Laurenta Koscielnyho.

Takto odpověděl:

o hře…

Dobrý večer. První zápas budeme hrát venku proti Newcastlu a dnes to byl podobný druh opoziční hry, jakou můžeme očekávat. Také do toho proti nám dali vše, co mohli, kvůli svým příznivcům. Byly zde dvě odlišné poloviny. První poločas začali tvrději než my a skórovali. Neovládli jsme hru, tak, jak jsme chtěli. Ve druhé polovině jsme lépe kontrolovali hru s míčem a měli více příležitostí ke skórování. Myslím, že od druhé poloviny jsme si zasloužili lepší výsledek. Ale nejdůležitější věcí bylo pracovat dobře fyzicky s různými hráči. Několik minut dnes dostali také mladí hráči, protože věděli, že potřebujeme výkon proti těžkému soupeři tady na venkovním utkání. Postupně jsme blíž k zahajovacímu utkání proti Newcastlu. Pracujeme a připravujeme tým s různými hráči, a především se hodláme zlepšovat, společně najdeme první myšlenku s hráči, a hlavně může být každý hráč připraven nastoupit do sezóny.

o tom, jak by Nicolas Pepe mohl zapadnout…

Před několika lety hrál zde v Angers a poté v Lille. Jako hráč se zlepšoval. Mluvíme o spoustě hráčů, chceme vybrat hráče, kteří nám mohou opravdu pomoci, dát nám velké výkony a zlepšit náš tým. Máme různé možnosti. Tenhle přestup není momentálně uzavřený, ale je to jeden, kterého sledujeme.

o tom, zda může hrát s Pierre-Emerickem Aubameyangem…

Ano, prvně kvůli tomu, že je levák. Máme leváka v Bukayo Sakovi, mladý hráč, který má pro nás velkou budoucnost. Například na křídle může jeden levák hrát na jedné nebo druhé straně. Může nám tím poskytnou různé možnosti.

o tom, jak dobrá bude střelecká síla…

Žádná dohoda není nyní oficiální. Budu mluvit v příštích hodinách nebo dnech, pokud to pro nás bude oficiální.

o tom, zda se bude více utrácet…

Pracujeme na možnostech podpisu hráčů. Podepsali jsme Ceballose, a máme možnost s Pepem. Hledáme možnost zlepšení, ale pouze pokud tím vytvoříme více možností v týmu. Naším cílem je podepsat odlišného hráče, pokud nás může opravdu vylepšit. Chceme pokračovat podpisem jiného hráče, pokud budeme moci.

Jeff Reine-Adelaide…

Velmi dobrý hráč, tady v Angers hraje velmi dobře. Znal jsme ho z minulého roku z předsezónní přípravy, ale pak podepsal sem. Řekl jsme mu: „Blahopřeji“, protože se mu daří i ve Francii U21.

o Laurentu Koscielnym…

Je pro nás velmi důležitým hráčem. Mluvíme s ním a s týmem, o mých povinnostech, odpovědnosti klubu a jeho odpovědnosti. Se vší úctou je to lepší pro nás a pro tým. Mění tím naši myšlenku se stoperem, protože pokud je tady s námi v této sezóně, je to úplně jiné, než když s námi není. V této chvíli je to velmi osobní rozhodnutí a to respektujeme. Mluvíme s ním a najdeme nejlepší řešení, ale celkově potřebujeme hráče jako je on. Chceme být silní v naší obrané linii a pracovat s hráči které máme nyní. Mluvíme o stoperech, ale máme hodně středových obránců, dobrých středových obránců, a pokud můžeme podepsat dalšího, je to proto, že je jasně lepší než ti, co máme. Protože nyní jich máme 6. S některými hráči jsme na různých pozicích, protože Mavropanos má zranění a tuto situaci stále sledujeme. Máme čas do 8.srpna a během těchto dní musíme mluvit o tom, jaký bude tým, a jak můžeme náš tým uzavřít.

o tom, jestli jej nechá odejít, pokud podepíše středního obránce…

Nyní je to mezi ním a klubem. Bojuji za to, jej přesvědčit, ale také respektuji jeho rozhodnutí, velmi osobní rozhodnutí, a ta situace se dá zvládnout pouze jedním argumentem. Neztratili jsme naději, že s námi bude příští rok. V tuto chvíli je však jeho rozhodnutím odejít. Také přemýšlíme, jestli se může zlepšit s ostatními hráči a jak mu s tím můžeme pomoci.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. Jakiee (karma: 1491) #2

  S Kosom je to asi zložitejšie ako sme to videli my. Asi všetci rátali, ze jeho dni su spocitane, ale ono to tak asi uplne nie je. Resp. zrejme ho chcú udržať, dokiaľ sa nevyrieši situácia s Pepem a Tiernym, pripadne odchodom Elnenyho, možno Jenka alebo Mustafiho a až tak sa rozhodnú ci ho pustia a zaroven sa pustia aj do hľadania ďalšieho CB alebo tu Kos proste ten rok zostane.

  Nuž, ak to dopadne tak, že Kos zostane tak mu ozaj nenávidím. Nie žeby si za to nemohol sám, ale mám pre neho slabosť. Keď už chce odísť nech ide. Mal síce odísť inak, ale za mňa nech ide, hoc aj takto a nech sa kúpi stopér, poriadny, kvalitny, priamo do základu. Roky a zranenia hrajú proti Laurentovi.

  Aj tak si po týchto odpovediach myslim, že asi skôr zostane, a do novej sezóny pojdeme so základným duom Callum/Mustafi – Papa. S Robom asi ešte nerátajú kvôli zraneniu. Nuž, uvidime.

 2. OuTu
  OuTu (karma: 194) #3

  Já si myslím, že nyní čekáme na ofiko potvrzení Pepeho. Kosťa odejde, a místo něj přijde CB. Toto všechno okolo Kosti je otázkou taktiky nákupu a prodeje. Otázkou zůstává jaký CB? Protože potřebujeme TOP hráče. A tím podle mě zraněný Tierney ze skotské ligy rozhodně není. Uvědomme si také, že máme 7 dní do Deadline transferů – jestli máme někoho získat, tak už to musí být pomalu uvařeno a jen se čeká na dochucení. 🙂 🙂 🙂 Také se musíme podívat, že Kosťa má ještě na přestup čas do 2.září, tak proč jej nepodržet kvůli vyjednávání?

 3. styfler_gunner (karma: 0) #4

  Zajímalo by mě co doopravdy je mezi Kosem a Arsenalem. A trochu nechápu ty Emery ho odpovědi ala Wenger, naprosto o ničem a nic neříkající plky. + jako bonus se baví o Pepem že je jako jedna z možností přestupu přitom už celej svět ví že přestupuje k nám (už je samozřejmě u nás) . Těchto řeči nás mohl ušetřit a nedělat že sebe troubu. Fakt nechápu jestli to má každý od vedení stejný noty co přesně říct. Smutný

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.