Emery o Ceballosovi, Pepem a dvou vítězství v řadě

Dani Ceballos, Nicolas Pepe, útočná řada či VAR. Nejen na toto se ptali novináři našeho hlavního trenéra.

o výsledku…

Dobré odpoledne. Ano, jsme opravdu šťastní. Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas, protože jsme si museli zvyknout na jejich taktiku: dlouhé míče, dorážky, náběhy z druhé vlny a vysoký presing. Pak jsme jim chtěli vnutit náš způsob hry. Opravdu si myslím, že jsme dokázali v určitých momentech zápasu udělat rozdíl a zvítězit 2:1, v některých chvílích jsme jim však naši hru nedokázali vnutit protože na nás dost tlačili a dost nám hru znepříjemňovali.

o výkonu Davida Luize, Pepeho a Dani Ceballose…

Chtěli jsme zde spolu s našimi fanoušky vytvořit skvělou atmosféru, dnes a v celé sezóně. Dnes zde ve svém prvním zápase někteří noví hráči zanechali dojem. Vytvořili jsme tuto atmosféru i s některými jinými hráči, jako třeba Joe Willock, který hrál také dobře. Můžeme také říct, že šanci hrát dostávají i mladí hráči, ti ji musí využít a jemu se to povedlo. Dnes můžeme mluvit o všech hráčích v týmu, protože předvedli individuální kvality v týmové spolupráci. Je příjemné vytvořit si něco speciálního pro každý zápas s našimi fanoušky na Emirates. Myslím, že se nám to dnes povedlo.

o Ceballosovi a jeho přínosu do záložní řady…

Je na nás, abychom využili jeho kvality na nejlepší možné pozici v našem týmu s našimi nápady. Mluvil jsem s ním ještě před jeho příchodem, chtěl jsem aby hrál na pozici 8 nebo 10. Dneska začal na postu desítky, ale často se střídal s Willockem na pozici osmičky, na hřišti se zde cítí lépe.

o 6 bodech po dvou úvodních zápasech v porovnání s loňskou nulou…

Ještě nás čeká 36 zápasů. Teď jsme dvakrát vyhráli, loni dvakrát prohráli. Potom jsme šli ale tabulkou dost nahoru. Naší výzvou je vždy následující zápas. Jsme šťastní za 6 bodů, ale v příštím kole nás čeká Liverpool, a to je velká výzva. Být v této pozici je lepší, ale obtíže se dostaví v každém zápase. Chceme být konkurenceschopní a soudržní naším stylem, v tuto chvíli jsme to ve dvou zápasech dokázali. Víme, že potřebujeme každého, velké zkušenosti a velké výkony, konkurovat individuálně a zlepšovat se v každém zápase a na každém tréninku. Buďme pozitivní a realisté – bude to hodně těžké. Užijme si každý okamžik.

zda proti Liverpoolu nechá vítěznou sestavu…

Jednou z věcí, kterou jsme chtěli zlepšit, byla konkurenceschopnost na každém postu a také mít různé možnosti. Dnes byl například ze hry Xhaka nebo také Mesut, Rob Holding a Hector Bellerin taky. Máme různé možnosti pro velké výkony. Až bude každý hráč připraven, bude to perfektní. Cesta je ale dlouhá, sezóna je dlouhá, u každého hráče se objeví jiné záležitosti a okolnosti, zranění. Například loni jsme podle mě ztratili několik bodů v zápasech, kde jsme neměli tolik možností. Tam jsme ztráceli. Letos preferuji mít na lavičce některé opravdu důležité hráče, kteří můžou mít potom na průběh zápasu výrazný vliv. Myslím, že tým bude více konkurenceschopný. To je má myšlenka.

zda má nějaké námitky na VAR…

VAR beru pozitivně. Když už něco kontrolují, tak je toto proto, že je to třeba. Poté bylo rozhodnutí správné.

o Aubameyangovi, Lacovi a Pepem…

Jejich vzájemná souhra je velmi silná a my si na toto musíme zvyknout. Musíme předvést naše možnosti, kvalitu, naše dovednosti a strukturu v obraně i v útoku. Myslím, že jsme to dokázali. Když si dnes odmyslíme výsledek, tak si myslím, že jsme mohli být ještě lepší. Branky Auby a Lacazetta byly ale úžasné. Pepeho vliv byl také velmi dobrý. Odehrál 40 nebo 50 minut, je s námi teprve dva týdny a potřebuje nabrat kondici. Včera jsem s ním mluvil o tom, jak se s námi každý den cítí. jak se cítí před zápasem, je to stále lepší a lepší, ale potřebuje hrát více. Myslím, že dnešních 45 minut bylo pro něj perfektní.

/arsenal.com/