Emery o návratu Özila a Kolasinace

Mesut Özil a Sead Kolasinac trénovali před sobotním zápasem proti Burnley

Unai Emery na čtvrteční tiskové konferenci odpovídal na řadu otázek týkajících se našeho dua. Zde je to, co řekl:

o tom, zda Özil a Kolasinac ve čtvrtek trénovali…

K tréninku se vrátili v úterý. Özil je trochu nemocný, tak včerejší trénink vynechal, ale dnes byl již připraven. Myslím, že každý trénink nám dává dobré informace a různé možnosti, jak se rozhodneme. Zda s námi v sobotu budou, nebo budou i v základní sestavě. Budeme čekat do pátku, kdy máme poslední trénink.

o tom, co znamená mít je zpět v tréninku…

Samozřejmě. Jsem rád, že jsou zpět. Pro nás, i pro mě, jsou to především lidé a potom jsou to hráči. Pokračujeme v cestě se všemi hráči, kteří jsou připraveni a konzistentní v každém tréninku. Mesut byl včera nemocný, ale zlepšuje se. Když trénují pravidelně každý den a jsou důslední, je to pro nás dobrá zpráva. Můžeme je vybrat, aby nám pomohli. První zápas je v sobotu.

o tom, zda jsou Özil a Kolasinac psychicky v pořádku na tento víkend…

Mohu odpovědět stejně. Pokud trénují pravidelně každý den a jsou ve stálém tréninku a normálně pracují, mohu se rozhodnout je použít v jakékoliv chvíli, jakmile dosáhnu nejlepšího řešení. Nyní je pozitivní, že jsou teď s námi.

o tom, zda Emery umožní Özilovi odejít…

Opravdu si myslíte, že když hrajeme náš druhý zápas a první zápas doma proti Burnley, že ztrácím čas a přemýšlím, jestli odtud může hráč odejít? Zaměřuji se na to pracovat se všemi hráči, kteří jsou teď s námi. Každý hráč v sobotní sestavě bude připraven.

o tom, zda budou Sead a Mesut psychicky připraveni hrát…

Ano, na 100 %.

o tom, zda mu řekli, že chtějí hrát…

Jsme stoprocentně s nimi. Mentalita je nyní zaměřena na nás, na tréninky, na zápasy.

o tom, zda si udělal představu, jak hrozné to pro ně bylo…

Soustředím se na to, být pozitivní a udržovat hráče 100 % psychicky připravené. Chci jim pomoci, chci, aby byli s námi, normálně trénovali a přemýšleli o fotbale. Především, aby se soustředili na každý tréninkový úkol a každý zápas.

o tom, zda nyní potřebují vlastní ochranku, aby zůstali v bezpečí…

Klub pracuje a pomáhá jim s tím. Pomáhá jim při tréninku, při přípravě. To je pro ně dobré, aby se mohli soustředit pouze na trénink, nebo na zápasy.

o tom, jak jsou doma v bezpečí…

Klub s nimi pracuje, aby jim pomohl. V tuto chvíli jsou s námi každý den a v klidu.

/arsenal.com/