Emery o repre pauze, Gazidisovi a dvojici Auba-Laca

Pierre-Emerick Aubameyang a Alexandre Lacazette – stále žhavé téma i na této předzápasové tiskové konferenci. Nejen na toto duo se vyptávali novináři před sobotním duelem se Strakami. Odpovědi našeho trenéra, Unaie Emeryho, si můžete přečíst níže.

o reprezentační pauze…
Dnešní odpolední trénink je poslední. Budeme pracovat se čtyřmi hráči. Hráli totiž v úterý, je to Xhaka, Lichtsteiner, Welbeck a Sokratis, a doufám, že se vrátili v pořádku a doufám, že se dokáží připravit na zápas proti Newcastle.

zda čeká proti Newcastlu zlepšený týmový výkon…
My hlavně potřebujeme zvítězit, myslím, že je důležité to, že jsme poslední dva zápasy vyhráli. Naším cílem ve venkovním zápase v sobotu proti Newcastlu je stále se zlepšovat a pokračovat v tvorbě naší vize, tvořit na hřišti týmového ducha, individuálně i kolektivně, a je jasné, že se jedná o jeden proces. Sobota představuje další krok, který můžeme udělat, bude to těžké, ale chci pokračovat v našem osobitém projevu na hřišti, chceme toto vnutit soupeři a získat vítězství.

o údajném jednání Gazidise s AC Milán…
Zaprvé, všechny naše společné konverzace se týkaly nás a naší práce tady. Nemám od něj žádné další zprávy.

o budoucnosti Gazidise a o jejich pravidelných rozhovorech…
Už jsem na to odpověděl, spolu mluvíme pouze o našem týmu. O našem výkonu, nápadech, pokroku. O jeho budoucnosti nemluvíme. Myslím, že je to otázka spíše pro něj.

zda Auba a Laca budou hrát spolu nebo jen střídat…
Je to pořád stejné. Musíme se naučit kombinovat na hřišti s různými hráči, ale chci a potřebuji začít na úrovni, všech 11 hráčů musí předvést dobrý výkon. Musíme najít mezi hráči rovnováhu, tým si musí na hřišti vzájemně pomáhat tak, aby dosáhl vítězství a dokázal si udržet požadovaný výkon. Jsem velmi šťastný za poslední dvě vítězství v Premier League a také s výkonem a chci dostat z každého hráče to nejlepší, aby pomáhal svému týmu na hřišti byť jen minutu, 30 minut, poločas nebo celých 90 minut.

o Nacho Monrealovi a údajné nabídce nové smlouvy…
Nacha znám ještě ze Španělska, když hrál za Osasunu a Malagu. Po šesti letech, které tady odehrál, poznávám úplně nového Nacho Monreala. Po dvou týdnech, po dvou měsících a teď, můžu říct, že jsem s ním velmi spokojený. Je mu sice 32 let, ale fyzicky je na tom velmi dobře, což předvádí i v zápasech. Je pro mě velmi důležitý. Myslím, že potřebujeme najít shodu a podepsat nový kontrakt, aby zůstal v Arsenalu.

/arsenal.com/