Emery o Xhakovi, Ozilovi či Wolves

Unai Emery odpovídal v pátek na tiskové konferenci na otázky novinářů před zápasem s Wolverhamptonem. Většina se týkala Granita Xhaky a vztahů s fanoušky. Více se dočtete níže.

o tom, jak je nyní zápas s Wolves důležitý…
Dobré odpoledne. Znovu hrajeme doma, s našimi fanoušky, cíle je stále stejný, a to je zvítězit. Nad to ale musíme během 90 minut najít spojení s našimi fanoušky. To je velmi důležité.

jak je na tom Granit Xhaka…
Normálně s týmem trénuje, proti Liverpoolu nehrál, normálně pokračuje v přípravě a vše se soustředí na sobotu.

o péči o Xhaku…
Na prvním místě je on, jako člověk. Jako všichni ostatní cítí emoce. Záležitost minulého týdne potřebuje čas, aby se dostal do normálu mezi námi a ním.

o nátlaku, s kterým se musí hráči vypořádat…
Každý je na nějaké sociální síti, na telefonu či na internetu, měli byste je ale používat inteligentně. Můžeme lidi na sociálních sítích respektovat, ale měli bychom také oddělit to, co už je za hranou a zda to každý fanoušek dodržuje. Pro mě je správná odpověď taková, jak fanoušci reagují na stadionu. Máme na světě spoustu fanoušků a respektujeme je, opravdová odpověď je ale na stadionu. Je normální, že když nevyhráváme, tak na stadionu reagují kritikou. To je normální. Trenér i hráči přijímají tuto kritiku, když pak předvedete zlepšený výkon, je to zapomenuto a fanoušci hráčům a týmu aplaudují. To je náš cíl, zítra chceme vyhrát, najít spojení s fanoušky během těch 90 minut. To je náš sobotní cíl.

jak můžou hráči navázat spojení s fanoušky…
Toto spojení závisí na naší kvalitě, energii, hraní dle našich možností, abychom prolomili taktiku Vlků. Během 90 minut musíme být intenzivní a jasně předvést naše schopnosti. Také víme, že je to těžké. Musíme si pamatovat, že jsme doma ještě neprohráli a cítíme se tady silní. Nevyhráváme velkými výsledky, ale více zde vyhráváme. Doma jsme dvakrát remizovali, jinak jsme vše vyhráli. Loni jsme se na Emirates díky fanouškům cítili opravdu silní. Letos zatím začínáme bez tohoto stejného pocitu. Hrajeme sebevědomě a držíme se našeho plánu, vybudujeme si toto spojení. Věřím naší práci v tomto procesu a myslím, že zítra máme dobrou příležitost po posledních zápasech to ukázat. Cílem jsou tři body, pro mě je to ale i předvedená hra.

zda může Xhaka u fanoušků odčinit své jednání…
Ok, chci s tím skoncovat. Omluvil se, řekl své promiň fanouškům, všem. Nyní se soustředíme na sobotní utkání.

o tom, co očekává od Wolves…
Jsou velmi silní, jejich obranná hra je pevná a těžko se proti nim hraje. Loni jsme zde s nimi remizovali, jejich přechod do útoku je úžasný. Jejich taktikou je využít tohoto přechodu, dokáží na tom vybudovat svou hru, umí využít kvalit svých hráčů. Bude to těžký zápas a je to pro nás výzva. Připravujeme se, pracujeme na zlepšení a těším se, jak náš tým zareaguje s našimi fanoušky na Emirates.

zda je Xhaka stále kapitánem…
Čekali jsme na jeho pondělní prohlášení před poslední úterní tiskovkou. Dalším krokem je zítřejší zápas. Na to se soustředíme. Není v mých myšlenkách to, že by zítra hrál. Nemyslím na to.

zda bude Xhaka zítra hrát…
Není v mých myšlenkách. Myslím, že zítra hrát nebude.

zda je to proto, co se stalo…
Myslím si, že bychom se měli stoprocentně soustředit na zápas. V pátek ještě budeme trénovat, ale není v mých plánech.

zda je znepokojen tím, že by mohl být tým rozrušen situací okolo Xhaky…
Chci mluvit o hráčích, kteří budou zítra hrát.

o dvojí ztrátě dvoubrankového vedení…
Během 90 minut se toho odehrálo hodně a různém momenty ten zápas změnily. Pracujeme také na zlepšení defenzívy, když vedeme 2-0, není normální remizovat. Zasloužili jsme si vyhrát, ale dobře, můžeme mluvit i o rozhodnutí rozhodčích v minulém týdnu. Ten zápas už však skončil a teď soustředíme na sobotu, na naše zlepšení. Čeká nás jiný tým, také mají velmi dobré hráče a jsou silní v útoku. Doufám, že se nám podaří vnutit jim náš herní plán po 90 minut. Pro nás je to nová výzva a těším se na sobotní zápas. Kdyby jste se mě zeptali, kde chci hrát naše zápasy, tak je to doma, doma s našimi fanoušky protože se s nimi cítíme silní.

o venkovní formě Wolves…
Vyhráli na stadionu Man City, což je úžasný výsledek, zvítězit tam je těžké. Prohráli s Evertonem a remizovali v poslední minutě s Crystal Palace. Záleží to na každém zápase. Kdo by si myslel, že vyhrají na Manchesteru City? Normálně by nevyhráli. Musíme tento výsledek respektovat, jejich hru proti Palace a také, jak hráli na Newcastlu. Nyní chceme hrát a připravit se na náš zápas s respektem k nim z 30% a naším hracím plánem ze 70%. Takto myslím na každý zápas a v sobotu to bude stejně. Přemýšlíme a respektujeme je, ale nade vše potřebujeme být silní na míči, mít jej v držení, držet se taktiky a v obraně je musíme zastavit.

o Ozilovi a Martinellim…
Je velmi důležité využívat spoustu hráčů, protože hrajeme mnoho zápasů, pro ně je to výzva, jak nám mohou ukázat, že týmu mohou pomoci. Výkon proti Liverpoolu byl pozitivní a přemýšlím nad tím, jak nám mohou v sobotu pomoci.