Emery o základní sestavě a přestupech

Nastoupí Lucas Torreira a Stephan Lichsteiner proti Citizens v základu? Čekají nás do konce přestupového období ještě nějaké odchody a příchody? Kdo začne sezónu jako jednička v brance?

Na všechny tyto otázky musel Unai Emery odpovídat po sobotním zápase s Laziem.

jaké šance mají nové posily nastoupit proti City…

Dnes to pro Lichsteinera, Xhaku a Torreiru byl trochu jiný zápas. Chtěli jsme jim dát nějaký herní čas a také je nechat pracovat s týmem, začít si osvojovat taktiku. Je jasné, že v prvním týdnu po návratu k týmu na tom nejsou nejlépe fyzicky, ale budeme s nimi dále pracovat. Pokud budou fyzicky, mentálně a výkonostně v pořádku a pokud budou lepší než ostatní na jejich postech, mohou se dostat do základní sestavy.

co ukázal zápas proti Laziu…

Každý přípravný zápas nám dává informace, na základě kterých se můžeme zlepšovat a rozvíjet. Dnes jsme hráli v rozestavení 4-4-2, chtěli jsme si tento systém vyzkoušet, vyladit v něm náš přístup, styl a myšlení. Podle mě ale naše držení míče a kontrola hry v prvním poločase neodpovídaly očekávání. Druhý poločas jsme proto začali s  trojčlennou záložní řadou. Myslím, že ve druhém poločase jsme díky tomu lépe kontrolovali zápas. Snažili jsme se ve druhénm poločase najít nejlepší systém s nejlepšími hráči a nejlepšími nápady pro něj. Jsem spokojený s výkonem, protože hráči pracovali velmi dobře a stále se zlepšujeme.

zda přivede nějakou další posilu…

Nyní se soustředím a připravuji na první zápas sezóny, nikoliv na transfery a možnost podpisu dalšího hráče. Spíše nás budou muset nějací hráči opustit, protože tým je velmi široký. Ale já se nyní soustředím na svoji práci.

kdo bude jedničkou v bráně…

Pro tým je nejlepší, pokud má za sebou nejlepšího brankáře s nejlepší formou. V každém zápase předvedli Petr Čech, Bernd Leno i Emi Martinez dobrý výkon a za to jsem rád. Zatím se stále rozmyšlím, kdo bude v neděli v základní sestavě.