Emery o zápase v Dublinu, přestupech, Ramseyho zranění a nové smlouvě

Unai Emery je spokojený, že jeho tým prokázal charakter vstřelením vyrovnávající branky v závěru včerejšího zápasu proti Chelsea v Dublinu a udržením nervů na uzdě v penaltovém rozstřelu.

Gunners neuspěli minulý týden v penaltách proti Atleticu Madrid, avšak tentokrát proměnili všech šest poté, co Čech chytil pokus Loftus-Cheeka, čímž zajistili výhru proti svému ligovému rivalovi.

Hlavní trenér věří, že jeho tým udělal dostatek, aby ze zápasu něco vytěžil, když si dokázal vytvořit několik dobrých šancí v druhé půli.

Jsme šťastní z 90 minut, jelikož, myslím si, se náš výkon zlepšoval v průběhu zápasu po prvním gólu,“ řekl.

Taky si myslím, že to bylo dobré, protože musíme prokázat soudržnost a reagovat na určité momenty v zápase, řekl bych, že jsme zápas kontrolovali držením míče, hráli jsme dobře pozičně a vytvořili si řadu šancí, které vedly ke gólu.“

Proto si myslím, že dnešní výkon byl dobrý a pomůže nám v přípravě na začátek soutěže.“

Poté byl trenér znovu dotázán na spekulace ohledně záložníka Sevilly Stevena N’Zonziho a na potenciální aktivitu na trhu s hráči, než se 9. srpna přestupové okno uzavře.

V tuto chvíli jsem spokojený s hráči, které tu máme,“ řekl. „Ještě stále tu jsou tací, kteří se teprve vrací, jako Nacho Monreal, Lucas a Xhaka, kteří dostanou svůj prostor v sobotu.“

Říkám vám, hovoříme interně a jsme ok. Je možné, že někoho přivedeme, pouze pokud to bude dobrá příležitost.“

Andrew z Arseblogu včera osobně hovořil s pár lidmi v Dublinu a prý nejsou v tuto chvíli příliš velká očekávání dalších příchodů, jakákoliv aktivita bude zahrnovat spíše odchody. Pro připomenutí, pokud chceme nakupovat, musíme tak učinit před 9. 8., ale poté stále můžeme prodávat a posílat hráče na hostování do konce měsíce.

Dále přišla řeč na důvod absence Aarona Ramseyho, který měl nastoupit od začátku, ale na poslední chvíli byl nahrazen Emilem Smith-Rowem. Údajně šlo o lehké zranění lýtka.

Samozřejmě jsme měli problém s Aaronem Ramseym – ale nejde o nic vážného. Cítil drobnou bolest svalu, tak jsme se rozhodli ho nepostavit, abychom neriskovali.“

Ještě čekám na potvrzení lékařského týmu, ale myslím, že nejde o vážný problém.“

To vedlo k další otázce, která přímo zněla, zda Ramsey podepíše novou smlouvu s klubem, na což trenér odpověděl: „Nevím. Je to otázka pro klub a také pro hráče.

Já jsem velmi koncentrovaný a každý den směřuji své přemýšlení na trénink, hráče, sobotní zápas proti Laziu a poté proti Manchesteru City.“

Myslím, že můj názor je jasný. Chci, aby byl s námi, ale to záleží na klubu a na hráči.

Můj názor je profesionální a je v zájmu týmu.“

 

/arseblog/