Emery po Frankfurtu: O zraněních, Xhakovi nebo motivaci hráčů

Proti Frankfurtu to nevyšlo. V pátém utkání Evropské ligy Gunners neudrželi poločasový stav 1:0, nakonec prohráli 1:2. Unai Emery po zápase odpovídal:

na prohru
Přeji dobrý večer. Myslím si, že jsme si zasloužili více. V úvodním poločase jsme hru kontrolovali, vstřelili branku. S výkonem v první půli jsme byli spokojeni. Ve druhé půli jsme začali stejně, potřebovali jsme vstřelit branku. Po patnácti minutách jsme ztratili kontrolu nad hrou a soupeř vstřelil dvě branky. Museli jsme dva hráče vystřídat kvůli zraněním. Nemohli jsme tak udělat více ofenzivních změn, abychom přinesli svěží hráče. Nezatlačili jsme je. Nevytvořili si šance na výhru ba ani na remízu.

na motivaci hráčů
Potřebovali jsme vyhrát. Potřebovali jsme vyhrát kvalitní hrou a získat sebevědomí. Dařilo se nám v první půli. O přestávce jsme mluvili o tom, abychom ve druhém poločase byli konzistentní. Utkání jsme tak začali, k tomu se přidal nátlak na soupeře. Úvodních pět deset minut se nám dařilo, vytvářeli jsme si šance ke skórování. Po poločase jsme během patnácti minut ztratili kontrolu nad zápasem, jelikož nás zatlačili, vstřelili dvě branky. Poté jsme si nedokázali vytvořit šance na remízu či výhru. V této soutěži jsme stále první. Ztratili jsme dobrou šanci na uchopení první pozice ve skupině. Budeme přemýšlet o dalším zápase, abychom dosáhli na tři body a ujistili se, že je to možné.

na to, zda se domnívá, že je schopný to zvrátit…
Naše situace nyní není dobrá. Potřebujeme vyhrát a získat sebevědomí. Jsme lepší, než ukazujeme. Hráči, trenéři a také já. V současné době jsme ztratili sebevědomí. Potřebujeme vyhrát. Odpověď v podobě úvodní půle byla dobrá. Ve druhé jsme začali velice dobře. Máme dvě zranění. Mustafiho a Davida Luize. Tento moment byl zásadní, jelikož když prohráváte, potřebujete ofenzivně svěží hráče, abyste to změnili a nabídli týmu více možností. Nedokázali jsme to.

na to, zda se bojí o své místo…
Prvně přemýšlím o analyzování zápasu. Zlepšili jsme určité věci. Nebyly dostatečné.

na to, zda si myslí, že zůstane…
Přemýšlím o dalším zápase, o analyzování zápasu, Evropské lize, neděli, jak se můžeme zlepšit a vrátit sebevědomí. Hráči jsou nyní trochu dole. Ale pokud budeme pokračovat a dosáhneme výkonu jako v prvním poločase, tak máme dobrou cestu.

na to, zda si myslí, že jeho pozice bude na hraně, pokud v neděli nevyhraje…
Moji prací je nejprve analyzovat zápas a analyzovat, jak jsme na tom v Evropské lize a jak jsme na tom s pocity a přípravou na neděli.

na to, zda si myslí, že to šlo špatným směrem…
Potřebujeme zde dosáhnout sebevědomí a hrát dobře. V prvním poločase přišlo zlepšení. Zlepšili jsme určité věci. Nezvládli jsme to, jelikož jsme během patnácti minut ztratili naši práci prvního dějství. Znovu říkám. Po úvodním poločase jsem s hráči mluvil, aby byli konzistentní. Budeme pokračovat a budeme pozitivní, potřebujeme ale také vyhrávat. Nejprve je potřeba napravit sebevědomí a cítit se zde doma lépe s našimi fanoušky na Emirates. Je to první zápas, který jsme tady prohráli. Možná jsme si zasloužili více. Je to ale úvodní utkání, které jsme zde prohráli.