Emery po postupu přes BATE Borisov

Unai Emery byl po zápase spokojený s výkonem týmu, když jsme porazili BATE 3-0 a zajistili si tak postup do osmifinále Evropské Ligy.

Na tiskové konferenci se jej novináři ptali na výsledek, Mesuta Ozila či Laurenta Koscielnyho. Odpovědi nejen na tyto otázky se můžete dočíst níže.

o výkonu týmu…
Dobrý večer. Bylo jasné, že po prvním zápase venku, odkud jsme si nepřivezli dobrý výsledek, musíme vyvinout velké úsilí. Museli jsme být opatrní, protože i kdybychom vstřelili jeden nebo dva góly nebo tři, pořád by měli šanci se kvalifikovat i oni, kdyby se také prosadili. S touto zodpovědností jsme pracovali a předvedli dobrý výkon a soustředěnost po celých 90 minut. Nepustili jsme je do mnoha šancí.

o Koscielnym…
Myslím, že šlo jen o preventivní opatření, počkáme si do zítřka. Doufám ale, že bude na neděli i na další týdny připravený. Jde o svalový problém, nemá nic natržené. Šlo jen o opatrnost, protože se začal necítit dobře.

zda jde o jeho achillovku…
Myslím, že to nemá natržené. Šlo jen o prevenci, necítil se dobře a byla možnost, kdyby pokračoval, že by došlo k přetržení.

o Evropské Lize…
Je to velmi důležité, každá soutěž, nyní jsme ve dvou. V Premier League máme taky možnost dosáhnout svých cílů a v Evropské Lize, po prvním zápase venku, bylo velmi důležité vrátit se do hry a v soutěži pokračovat. Nyní budeme myslet na to stejné, na následující zápas. V neděli proti Southamptonu se budeme soustředit tak, aby se nám to povedlo.

o výzvě, kterou tento zápas představoval a naší mentalitě…
Dnes to byl dobrý test, dobrá výzva. V prvním zápase jsme si zasloužili více, ale může to tak někdy dopadnout, měli jsme šance, ale neproměnili je. V daný okamžik byli oni efektivní. Dnes to mohlo dopadnout stejně, ale nedovolili jsme jim spoustu rohů a standardních situací blízko našeho vápna. Zatlačili jsme je a pokračovali v tom. Dali jsme pak druhou a třetí branku, naše mentalita byla dobrá také proto, že jsme věděli, že by bylo nebezpečné, kdyby na našem stadionu dali gól. To byl i důvod, proč to byla tak velká výzva, o němž jsme mluvili i v šatně. Odpověděli jsme soustředěnou hrou. Myslím, že dnes můžeme být šťastní, pokračujeme v této soutěži a budeme krůček po krůčku odstraňovat další nesnáze.

o nejlepším způsobu, jak se dostat do LM…
Je velmi, velmi těžké vyhrát tuto soutěž [EL, pozn překl.]. Párkrát jsem ji vyhrál a v posledních třech letech to byl například ManU, Atletico Madrid a proti Liverpoolu byla před třemi lety i Sevilla. Je spoustu týmů, které nemohou hrát v Lize Mistrů, jako my, a snaží se najít způsob skrze tuto soutěž a vyhrát titul proti velkým týmům. Pro nás je to dobrý test a výzva pokračovat a předvést nejlepší možný výkon

o výkonu Ozila…
Řekl jsem mu, ať pokračuje a je k dispozici tak, jako dnes a v posledních dvou týdnech na trénincích. Dnes jsem šťastný, takto jej chceme vídat.

o Guendouzim…
Jeho vývoj pokračuje tak, jak chceme. Má velké ambice a kvality, někdy po něm potřebujeme větší kvalitu a někdy potřebujeme být v jiných zápasech v záloze silnější, to záleží na soupeři. Jeho vývoj v našem týmu je velmi důležitý, hraje konzistentně a myslím, že se zlepšuje. Jeho fotbalové kvality jsou pro mě i pro tým velmi důležité.

o titulu v EL…
Máme šanci, v soutěží je 16 týmů a jedním jsme i my, ale bude to velmi náročné a ostatní týmy chtějí to samé. Potřebujeme si na tuto soutěž vytvořit skvělou atmosféru s našimi fanoušky a tento pocit nám s naší kvalitou a kapacitou může dát ještě větší šanci jako týmu. Potřebujeme se díky každému fanouškovi cítit v této soutěži silnější a vytvořit okolo nás potřebnou atmosféru.

o zlepšení při standardkách…
Dnes jsem necentroval já, hráči byli lepší! Předtím se nám nepovedlo skórovat, ale dnes ano protože jsme kvalitněji centrovali.

o tom, že Ozil potřebuje ukazovat takové výkony častěji…
Ano, musí být k dispozici a pokračovat v tomto. Chce to dělat a dnes to i ukázal. Pokud bude k dispozici, tak jako v posledních dvou týdnech, čeká nás hodně zápasů a je možné, že jej někdy budeme potřebovat v základní jedenáctce a někdy zase na lavičce, protože máme spoustu hráčů, kteří nám mohou pomoct. Jeho dnešní přístup byl dobrý  a jeho kvality a kombinace s některými hráči byly dobré, třeba s Guendouzim, Mickim nebo Iwobim v útočné třetině hřiště. Myslím, že potřebujeme každého hráče a dnešní nasazení Mesuta bylo důležité a pozitivní.

/arsenal.com/