Emery po zápase s PSG

Emery mluvil s novináři na tiskové konferenci po zápase s PSG, kde hodnotil zápas i celou přípravu v Singapuru.

O výhře

Žádná zranění, což je velmi důležité. Měli jsme příležitost postavit mladé hráče. Výsledek není to nejdůležitější.

O Özilovi kapitánem

Pracujeme spolu a dáváme hráčům zodpovědnost. Myslím, že dokáže převzít zodpovědnost, nezapomínejme ale na zotavujícího se Koscielnyho. Potom máme Petra Čecha, který byl kapitán v přípravě. Aaron Ramsey byl též kapitánem v přáteláku, přemýšlím ještě o jednom až dvou hráčích, kteří mohou převzít zodpovědnost za celý tým.

O Mesutově nejlepším postu

Chceme jemu i ostatním hráčům dát takový post, na kterém se budou cítit nejlépe. Dnes začal jako číslo 10 s Matteem a Mohamedem za ním, kteří se ho snažili najít přihrávkami, jeho a Mkhitaryana. Když máme míč, můžeme presovat s útočníkem a s číslem 10 téměř jako v systému 4-4-2. To záleží, jelikož Mesut může hrát vpravo a nabíhat do středu, čímž otvírá prostor pro pravého beka. Chceme jemu a dalším hráčům najít takovou pozici, kde mohou využít svých kvalit pomocí dobré poziční hry. Řekl bych, že jsme v první půli hráli dobře s kvalitními hráči, ale chtěl bych zlepšit pressing. V druhé půli už byli unavení, ale mladí hráči nám vrátili pressing zpátky, umožnili nám měnit pozice a hrát na tři v záloze.

O výkonu

Jsem velmi spokojený s tím, jak hráči hráli.

O tour v Singapuru

Velmi pozitivní zážitek. Víme, že musíme klub ukázat světu a tento turnaj nám umožnil být dohromady s našimi fanoušky zde v Singapuru. Podmínky k práci, v hotelu jsou velmi dobré. Jsme velmi spokojení. Zítra (v neděli – pozn. autora) cestujeme zpátky do Londýna, ale tento týden byl výborný pro naši přípravu.

O tom, zda je překvapený podporou v Asii

Naše podpora je opravdu skvělá. Myslím, že Arsenal má spoustu fanoušků po celém světě a za to jsme velmi vděční.

/arsenal.com, football.london/