Emery po zápase s Realem Madrid

Naše cesta ve Spojených státech se blíží ke konci. Na závěr této tour jsme odehráli napínavé utkání proti Realu Madrid, které skončilo naší těsnou porážkou na penalty.

Unaie Emeryho příliš neznepokojoval výsledek, ale spíše se zajímal o předvedený výkon a posun týmu v této fázi předsezónní přípravy.

Náš hlavní trenér vyřkl své hodnocení po zápase s Realem, odpovídal na otázky ohledně našich útočníků, o dopadu zranění Marca Asensia a budoucnosti Laurenta Koscielnyho.

o konci tour v Americe…
Dobrý večer. Jsme velmi šťastní – dnes jsme odehráli poslední zápas, se stejnými hráči jako předtím. Viděli jste různé hráče jak získávají minuty a sebevědomí. Výsledek není příliš důležitý, v dnešním zápase jsme ale ukázali dobrou úroveň. Když jsme potřebovali naše mladíky, tak byl jejich výkon perfektní. Jsem šťastný – tým velmi dobře pracoval každý den a pro nás bylo skvělé být na tour v USA. Máme spoustu fanoušků v Los Angeles, Denveru, Charlotte a zde a je pro nás důležité je vidět.

o tom, kde je tým v rámci příprav…
V tomto zápase šlo o získání sebedůvěry, hrát spolu s mladíky a dát jim šanci. Výsledek není důležitý, ale chceme si vybudovat vítěznou mentalitu. Pracujeme a analyzujeme každý zápas tak, abychom se zlepšili v útoku i obraně. Ve hře 11 proti 11 jsme hráli dobře. Po červené jsme preferovali hrát dále proti 11 a rozhodčího jsme se ptali, jestli můžeme hrát proti 11, ale oni to nepodpořili. Ve hře 11 proti 10 jsme měli nějaké šance posunout se ve hře, ale nekontrolovali jsme hru tak, jak bychom chtěli. V situaci 10 proti 10 to bylo jako na začátku. Nekontrolovali jsme zápas možná i proto, že jsme vedli 2-0. Myslím, že jsme měli hrát více s míčem a mít jej více v držení. Možná se nám to někdy nedařilo, ale v přechodu do útoku jsme byli silní. V posledních minutách měli úžasný vliv naši mladíci. Ten okamžik byl pro nás i pro ně perfektní. V protiútocích jsme byli dobří a vytvořili si několik šancí.

o tom, zda Auba a Laca ukázali, že mohou hrát v budoucnu v páru…
Ano, jejich spolupráce je velmi dobrá, ale mohou hrát oba. Hráli oba, ale někdy můžeme hrát s jedním útočníkem, se dvěma nebo s jedním z nich jako křídlem. Auba může hrát sám jako útočník, v tandemu s druhým útočníkem nebo jako křídlo zprava nebo zleva. Hlavně chceme být v útočné třetině agresivní a chceme, aby dával branky. Někdy se rozhodujeme hrát s jiným hráčem, který je například lepší na křídle jeden proti jednomu nebo hráč jako je Mesut, hráč, který si jde hluboko pro míč a dokáže jej udržet. Je to jiné v každém okamžiku a v každém zápase. Díky Aubameyangovi máme několik různých možností, je velmi dobrý a pro nás ohromně důležitý.

o jednání s Danim Ceballosem a zda zranění Asensia může toto jednání ovlivnit…
Nevím. Našim cílem bylo neutrpět žádné zranění v tomto zápase a jim se to asi stalo s Asensiem. Může to být špatná zpráva, pro ně a také pro nás. Nevím, jestli to může něco změnit.

zda může Aubameyang odejít, abychom získali více peněz na příchody…
Na to vůbec nemyslíme. Vůbec ne. Jsme s ním spokojení a nechceme jej prodat.

o Kolasinacovi v obranné čtveřici…
Loni jsme během sezóny použili různé systémy. V každý okamžik, v každém zápase přemýšlíme o tom, jak být lepší v obraně nebo v útoku. Loni jsme obecně pracovali s obranou čtyřkou a zkoušeli dva různé hráče, jako je Ainsley a Sead, dost jsme pracovali na tomto systému, také s Jenkinsonem, možná i Nacho, což je pro něj přirozené, také může hrát nalevo ve stoperské trojici. Chceme ale používat dva systémy a na obou pracujeme, hlavně ale chceme hrát s obrannou čtyřkou. Nadále na tom pracujeme, cítíme se silněji v obraně se čtyřmi obránci se Seadem, Ainsleym, Jenkinsonem a Hectorem, až se vrátí. Můžeme ale hrát na dva různé systémy a myslím, že je to pro nás dobře z hlediska taktiky.

o Koscielnyho situaci…
Mluvil jsem s ním, respektuji jej. Snažím se být s týmem, pokračovat v naší práci a najít řešení mezi klubem a Laurentem. Když se rozhodl nejet sem s nám, tak už je to jen mezi ním a klubem. Rozhodl se držet se mimo tým. Respektuji jej, ale mám svou zodpovědnost, on má zodpovědnost a klub má také svou zodpovědnost. Nyní je to záležitost pouze mezi ním a klubem. Chci pokračovat s hráči, se kterými nyní pracujeme a hráči, kteří zde chtějí být.

/arsenal.com/

Tags: , , , ,

Komentáře

  1. Marek Kostka (karma: 214) #1

    Myslím, že v tomto rozhovore bol Unai veľmi otvorený, čo sa mi samozrejme, ako fanúšikovi páči. Škoda prehry, ale ako vraví, dôležitá je v príprave predvedená hra, a nie až tak výsledok. A to že preferuje skôr obrannú 4 ma snáď nie len zdanlivo uspokojuje, ukľudňuje.
    No a Laurent…mrzí ma to, veľmi, bolo by skvelé keby to tu ukončil u nás. Pre mňa je to hráč, ako napríklad Aaron, ktorý pre nás urobil kus roboty, zároveň mu v tom z nemalej časti pomohol aj klub samotný. Teda najmä Arsenova dôvera v oboch. Napriek istému sklamaniu mu verím, že asi chce ešte rok-dva odohrať na profi úrovni, a na to je Ligue1 ako stvorená. Bude vlastne aj doma. Emery to povedal asi najlepšie ako mohol, a my takisto nevieme čo v tom všetko je. Azda to Koss sám alebo agent objasnia.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.