Emery po závěrečném kole EL: Koscielny, Saka, Lacazette

Unai Emery se po výhře nad FK Karabachem v Evropské lize posadil před novináře, kterým odpovídal:

na to, jak to vypadá s Koscielnym…
Dobrý večer. Po jeho těžkém zranění s ním procházíme určitým procesem. Nejprve s námi začal trénovat, poté hrál za U-23 a ve čtvrtek udělal další krok. Z našeho pohledu potřebujeme vědět, jak po čtvrtečním duelu na tom bude v pátek a v sobotu. A také, zda ho budeme moci v neděli poslat na plac.

na to, že Koscielny z hřiště odcházel s úsměvem – a zda z jeho ukázal kvalitní výkon…
Pro Koscielnyho je skvělé, že se zotavil. Zotavil se v dobrý čas. Pokud se vrátí jako dnes, tak každý fanoušek Arsenalu je šťastný, stejně jako samotný hráč. Následující čas procesu je vrátit mu sebevědomí a nabrat rytmus v zápasech, jako měl dnes. Možná v neděli budeme s jeho procesem pokračovat. Chci počkat do pátku, soboty a také na to, jak se bude po zápase cítit.

na výkon Saky…
Máme zodpovědnost za to, abychom mladým hráčům dali šanci trénovat s námi a abychom byli nároční na jejich požadavky. Pokud to můžeme udělat, tak v podobných zápasech jako dnes jim nabízíme šanci, V každém zápase nám ukazují pozitivní věci. Saka předvedl kvalitní výkon s velkou osobitostí, o poločase jsme spolu mluvili. Jeho osobnost je pro nás velmi důležitá. Stejně aby pokračoval ve snažení jeden na jednoho a svoji kvalitou rozbíjel lajny. Chvílemi předváděl velice kvalitní výkon. Je to velmi důležité pro jeho sebevědomí, stejně jako pro nás, protože dané hráče můžeme pozorovat a vidět jejich kvalitu, která nám pomáhá.

na to, zda mladí hráči Arsenalu mají kvalitu a potenciál k tomu, aby ho nadchli…
Před třemi týdny jsme hráli v Kyjevě. Bylo to tam stejné s Emilem a Willockem, kteří skórovali. Dnes hrál Nketiah a rovněž předvedl dobrý výkon. Potřebujeme, aby měli určitý proces, také však potřebují ukázat určitý vývoj.

na to, že Lacazette a Sokratis hráli před náročným programem…
Zaprvé potřebujeme mít mix hráčů základní jedenáctky s mladými hráči. Pokud máte na hřišti hráče, kteří vám pomůžou, můžete se zlepšovat, můžete hrát lépe. Například Sokratis nemůže nastoupit v neděli, tak hrál dnes. Lacazette dle mého potřebuje získat rytmus. Pro něj není na škodu, že nastoupil dnes. Rozhodli jsme se pro tento důvod a také proto, že každý hráč, který hrál proti Karabachu, může hrát v neděli.

/arsenal.com/