Emery před Chelsea

Náš nový trenér byl dotázán na to, co se naučil ze svého prvního zápasu PL, na své možnosti na levém beku a na to, kdo začne v bráně v sobotu na Stamford Bridge.

O tom, co se naučil ze svého prvního zápasu…

První zápas nám dává víc informací o věcech, které zlepšit a ve kterých pokračovat. Je jasné, že výsledek byl to první, co jsme chtěli. Avšak ten den patřil Manchesteru City. Musíme pokračovat v naší práci, abychom udělali rozdíl v dalším zápase a v budoucnu. Pro mě bylo nejdůležitější, aby si hráči uvědomili pozitiva, která jsme udělali v tomto zápase, a také věci, které musíme zlepšit a více na nich pracovat.

O tom, co musíme udělat pro dosažení pozitivního výsledku proti Chelsea…

V první řadě chceme postavit konkurenceschopný tým. Budeme hrát venku, ale musíme si zachovat naší osobnost, mentalitu, jelikož si myslím, že si tým v neděli proti Manchesteru City udržel svého ducha po celých 90 minut, i když jsme prohrávali, nesklopili jsme hlavy. To byla dobrá věc, navzdory prohře 2-0. Chci, abychom pokračovali v práci a byli konkurenceschopní po celých 90 minut., ale s lepším výkonem než v neděli, individuálně i kolektivně. Chceme dobrou přípravu před zápasem a dobrou reakci na hřišti na tuto přípravu.

O zranění Ainsleyho Maitlanda-Nilese a o tom, kdo bude hrát levého beka…

Je jasné, že nechceme v týmu žádná zranění. Pokud chcete hrát a být konkurenceschopní, mohou se dostavit. První zranění Kolasinače bylo důležité, protože myslím, že v přípravě hrál dobře. Poté jsme museli postavit Ainsleyho. Jeho výkony se mohou zlepšovat během jeho kariéry v týmu. Možná ne právě na levém beku, ale v neděli hrál prvních 25 minut dobře. Po jeho zranění jsem tam zkusil Lichtsteinera, což je hráč se zkušenostmi. Může hrát na levém beku, ale jeho pozice v týmu je spíš pravý obránce. Nacho Monreal s námi tento týden trénuje každý den. Dvě možnosti, které tam máme, jsou nyní Nacho Monreal a Lichtsteiner, který tam může pokračovat.

O tom, zda Petr Čech začne v bráně…

Jsem velmi spokojený s jeho výkonem. Má zkušenosti, má kvalitu a kapacitu. To samé Bernd Leno. Jsou to pro nás dva důležití brankáři. Mají jiné přednosti, ale co se týče našeho stylu hry, oba mohou hrát. V sobotu je to pro mě jednoduché rozhodnutí. Petr Čech může pokračovat od začátku, věřím v něj. Pokud nastoupí Bernd, věřím v něj též.

O tom, zda si nyní více uvědomuje svůj úkol v Arsenalu…

Chtěli jsme začít před našimi fanoušky proti skvělému týmu, jakým Manchester City je, ale obtížnost na hřišti byla velká. Výsledek je pro mě důležitý, ale také způsob výsledku. Myslím, že se můžeme zlepšovat v každém zápase, na každém tréninku. Obtížnost je zřejmá, věřím v náš tým a věřím v naše hráče. Můžeme se zlepšit a musíme zlepšit naší hru v obtížných zápasech. Naše nároky jsou velmi vysoké, mám tyto nároky nejprve na sebe, poté na hráče a na klub. Musíme tvrdě pracovat, musíme pracovat spolu a musíme spolu trpět, když prohrajeme. Je to to samé u mě, hráčů i klubu. Ať jste nahoře či dole, potřebujete odolnost. Neměli byste měnit svou mentalitu, když prohrajete první zápas. Chci konzistenci v našich výkonech. Chci, abychom si vedli dobře v našem myšlení a naší mentalitě.

O tom, zda má časový plán toho, až bude spokojený s tím, že mu hráči rozumí…

Máme jeden plán, jeden proces. Po jednom zápase můžete možná být spokojení jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou – to chci v sobotu. Ale potřebujete více času, abyste tým naučili, jak chcete, aby hrál. V neděli jsme například viděli na hřišti pozitivní věci, chci, abychom prokázali více osobnosti v každém zápase, abychom se zlepšili, takže výkony se brzy dostaví. Sobota je velmi dobrá možnost ukázat naší osobnost, kapacitu proti tak velkému týmu, jakým je Chelsea, navíc venku. Když hrajete venku, máte příležitost změnit problémy, které měl tým loni, když hrál venku. V sobotu musíme být více konkurenceschopný tým, abychom změnili venkovní výkony.

O tom, co očekává od Chelsea…

S Chelsea jsme hráli před dvěma či třemi týdny, ale s jinými hráči, než budou hrát teď v sobotu – Hazard, Kante, Giroud, Kovačič. Osobnost, s jakou chceme hrát, bude v tomto zápase stejná. Bude to jiné, jelikož oba týmy mohou mít na hřišti jiné hráče, ale je to dobrý příkladný zápas, s jakým pracovat, před zápasem s Chelsea tuto sobotu.

/arsenal.com/