Emery před EL – Leno a Gazidis

Bernd Leno musí být velmi trpělivý, od svého letního příchodu z Bayeru Leverkusen ještě neodehrál ani minutu. Dočká se svého debutu ve čtvrtek večer?

Německý reprezentant zatím musel soutěžní utkání sledovat pouze z lavičky, Unai Emery ale potvrdil, že se v úvodním zápase Evropské Ligy Leno postaví mezi tři tyče.

zda bude hrát Leno proti Vorskle…
Ano, Bernd Leno ve čtvrtek nastoupí. Mluvil jsem s naším trenérem gólmanů, Javi Garciou, a máme to naplánované. Potřebujeme Lenovi dát šanci a zápasové minuty.

zda byl Leno frustrovaný…
Mluvil jsem s ním ohledně mého rozhodnutí před mým prvním zápasem. Řekl jsem mu argumenty, proč jsem se takto rozhodl, a když nyní vidím jeho výkony každý den na tréninku, nejlepší pro něj i pro nás bude, když začne hrát a takové výkony předvádět i v zápasech. Jsem s ním velmi spokojený.

zda je nějaký důvod, proč nehrál v Premier League…
Zaprvé, je velmi důležité trénovat a vědět, jak na tom všichni hráči jsou a ti hráči, kteří reprezentují, se vrací později, takže toho času tolik nemáte a je to trochu složitější. Stejné je to u brankářů a myslím, že Petr předváděl dobré výkony, on si také myslí, že by měl hrát, když se mu daří. Lena jsme přivedli, aby se u nás zlepšoval a pracoval i s ostatními gólmany. Jsem s jeho každodenní prací spokojený a těším se na jeho výkon v zápase.

zda je Leno určený na pohárové zápasy…
U mě před každým zápase rozhoduje výkon. Večer bude hrát Leno, ale před každým zápasem sledujeme jednotlivé výkony našich hráčů a připravujeme se na následující zápas. Není to ale tak, že by měl Leno, Petr nebo Emi určenou soutěž, ve které bude chytat. Večer dáme šanci Lenovi, který odchytá nějaké minuty, ale budeme pokračovat v tom co doteď a připravovat se na každý zápas zvlášť.

o silných stránkách Lena a v čem by se měl naopak zlepšit…
Je zde, protože své kvality prokázal. Já vnímám kvality brankáře komplexně, a to pro mě Leno má. Večer bude chytat a může odstartovat dlouhou kariéru za Arsenal. Je mladý. Každý gólman má trochu jiné kvality, Petr, Bernd a Emi, nemůžeme ale měnit náš styl. Možná je v něčem Leno lepší než Petr, možná je zase Petr v něčem lepší než Leno, stejně tak to platí i pro Emiho! Musíme se ale držet našeho stylu a pokračovat v tom, aby jsme do toho zapracovali i naše brankáře. Každý trénink spolupracují s Javi Garciou a s námi aby to tak bylo.

o odchodu Gazidise a dopadu tohoto rozhodnutí…
První tři měsíce s Ivanem byly pro mě velmi důležité. Je to velká osobnost a také profesionál. Během těch tří měsíců jsme navázali velmi blízký vztah. Hodně jsme mluvili o fotbale, o managementu, o velikosti Arsenalu a naší zodpovědnosti. Jde o jeho soukromé rozhodnutí a já to respektuji. Vím, že tady Ivan zanechává nejlepší možné nástupce, aby převzali zodpovědnost a pokračovali v dobré práci.

/arsenal.com/