Emery před finálovým zápasem s Chelsea

Emery – „Budeme hrát pro ty, kteří tam nemohou být.“

Po přidělení pouhých 6.000 vstupenek na finále Europa League, bude zápas v Baku určitě jinou zkušeností.

Unai Emery zdůraznil, že by na zápase rád viděl více našich fanoušků. Také ale říká, že jeho úlohou bude udržovat v myslích ty, kteří mohou zápas sledovat pouze na televizních obrazovkách.

 

Zde je to, co řekl médiím:

O tom, že tam nebude tolik fanoušků Arsenalu…

Myslím, že naši fanoušci chtějí jít s námi a užit si to s námi na stadiónu, protože finále Evropské Ligy nehrajete mnohokrát. Každý fanoušek v této zemi si to chce s týmem užít, ale Baku je velmi daleko, a tak sem budou muset letět, protože není možnost sem řídit. Je to také velmi drahé. Dávám přednost tomu být s nimi a užívat si velkou atmosféru s našimi fanoušky. Vím, že Arsenal má po celém světě spoustu příznivců a myslím si, že v Baku jich bude spousta ze zemí, které jsou Baku blíže, a tak na stadiónu bude 70.000 lidí a příznivců. Ale opravdu, dávám přednost tomu, aby s námi na tomto finále byli fanoušci, kteří jsou s námi v Londýně na Emirates Stadium a také na Premier League.

 

O tom, jak zklamaný je, že finále je v Baku…

O tom, jak se cítíme, nemůžeme hovořit individuálně. Myslím si, že je nejdůležitější myslet na to, že chceme hrát finále s Chelsea a chceme ukázat naši možnost vyhrát jeden titul. Ano, není to možné s Mickim. Není to možné se všemi našimi fanoušky, jak bychom chtěli. Ale finále je velmi důležité. Je škoda, že ne všichni příznivci mohou cestovat do Baku, ale budou si to tady doma užívat prostřednictvím televize. Musíme si to uvědomit a hrát za ně.

 

O tom, zda by zápas neměl být přesunut do Wembley…

Tato zodpovědnost je na lidech z UEFA a my s tím nemůžeme nic dělat. Hráli jsme finále na stadiónu Juventusu, finále Super Cupu v Cardiffu a finále Europa League v Tbilisi, a užil jsme si to s velkou atmosférou od obou týmů. Teď si to užijeme s méně fanoušky z Arsenalu a Chelsea, ale doufám, že stadion bude plný spousty fotbalových příznivců, možná některých, kteří budou fandit Arsenalu nebo Chelsea, ale především chci tento zápas hrát ve velké atmosféře a s velkými emocemi na stadionu. Nemůžeme hrát tady v Londýně.

Přeložil Honza Klíma z arsenal.com