Emery před utkáním s Cardiffem

Před sebou máme náročný týden a hned na jeho úvod se Unai Emery posadil před novináře a odpovídal na jejich dotazy před blížícím se zápasem Premier League proti Cardiffu.

Novináře zajímalo přestupové období a naše cíle Ivan Perisic a Denis Suarez a pravděpodobný návrat našich zraněných stoperů. Nejen to níže…

o ztrátě Laurenta Koscielnyho a Sokratise…
Dobré odpoledne. Pro zítřejší zápas nejsou OK, ale dobrá zpráva je například u Laurenta Koscielnyho, protože si nezlomil čelist. Sokratisovo zranění také není velké, ale není OK, nevím, jak dlouho to bude trvat, možná dva tři týdny.

o šanci pro Dinose Mavropanose…
Poslední měsíc s námi pracoval a hraje s týmem U-23, je v pořádku. Je na soupisce pro zítřejší zápas a má šanci, že bude hrát.

o Ivanu Perisicovi a zda jsme udělali nabídku…
Je to jedna z věcí, na kterých klub pracuje, různé možnosti s odlišnými hráči. Nevím, o které hráče konkrétně jde, ale jsou to hráči, kteří nám mohou pomoct a mohou hrát na křídle, nalevo či napravo.

zda chce Perisic k nám do klubu přijít…
Myslím, že všichni hráči, kteří mohou přijít a pomoci znamenají dobré zprávy.

o Denisi Suarezovi…
To je stejné. Tento přestup není jednoduchý, klub pracuje na různých hráčích. Možnost, že by to vyšlo, je pro nás dobrá.

o jeho jistotě ohledně nových příchodů…
Nevím, protože toto přestupové období není snadné. Vím, že klub dělá naprosto vše, co může, aby získal jednoho hráče, který by nám pomohl.

zda by byl zklamaný, kdyby nikdo nepřišel…
Ne, protože jsme mluvili o těchto možnostech už před dvěma měsíci, ale víme, že to není lehké.

o situaci v obraně a nákupech…
To je stejné. Nemůžu na to odpovědět, je to tak u všeho. Není to jednoduché protože nechci zde přijít, podepsat hráče pokud není jisté, že nám pomůže a je lepší než hráči, které máme v týmu nyní. Je to obtížné a jsou zde také další záležitosti, ale tohle je jeden příklad, kdy můžeme přivést pouze hráče, u kterého jsme si velmi jistí, že by nám svým výkonem pomohl.

zda máme v obraně dostatek hráčů…
V týmu máme dost hráčů, kteří mohou hrát stopera. Problém je velký počet zranění na tomto postu. Máme dostatek hráčů. Kdybychom přivedli dalšího hráče a všichni ostatní by byli v pořádku, do budoucna bychom s tím mohli mít problém.

o zápase proti Cardiffu a emocích..
Všechny naše myšlenky jsou s Nantes a Cardiffem, hráčovou a pilotovou rodinou a přáteli, zítra si na ně vzpomeneme. Poté odehrajeme náš zápas a budeme si pamatovat tuto situaci, ale také společně budeme doufat v návrat Emiliano Soly a pilota. Naše myšlenky jsou také s jeho rodinou a všemi přáteli.

o tom, kolik hráčů doufá, že s klubem do konce týdne podepíší…
Možná žádný nebo dva. Mezi nulou a dvěma. Pokud by nebyli schopní týmu pomoci, potom preferujeme to, aby nikdo nepřišel. Dva, protože sledujeme dva hráče, kteří by do týmu mohli pravděpodobně přijít.

o úrovni sebevědomí v týmu…
Věřím každému hráči, věřím naší soupisce. Nyní je naprosto jasné, na co se budeme soustředit. Premier League je na prvním místě. S velkou motivací budeme hrát také v Evropské Lize, protože je to také způsob, jak se dostat do Ligy Mistrů. Ale první je pro nás Premier League a zítra nás čeká velmi velmi důležitý zápas.

zda jde o zápas, který musí vyhrát…
Hráli jsme ve stejné situaci i proti Chelsea a vyhráli jsme. V šatně spolu pokaždé mluvíme o důležitosti každého zápasu v Premier League. Pokud vyhrajeme proti Chelsea, ale nevyhrajeme zítra, ztratíme tři důležité body. Chováme ke Cardiffu velký respekt, jde o velmi konkurenceschopný tým. Vyhráli v Leicesteru a poslední zápasy byly výsledkově proti nim. Zítra jim musíme vnutit naši hru a také ukázat adaptaci. Myslím, že budou hrát s velkou motivací a také bojovností ve spoustě osobních soubojích. Potřebujeme se zítra koncentrovat na tři body tak, jako proti Chelsea.

zda je obrana stále problém…
Naší výzvou je každý den, v každém zápase najít lepší rovnováhu mezi útokem a obranou. Dáváme dost branek, to je dobrá statistika, ale dostáváme jich mnohem více, než bychom chtěli. Jde o spoustu práce s trpělivostí, zítra chci vyhrát a pokud dáme hodně branek, bude to ještě lepší. Pokud dostaneme branku, protože moc útočíme a tlačíme na ně, budu to preferovat. Každý zápas ale pracujeme společně, potřebujeme čisté konto a také zlepšit tuto rovnováhu. První myšlenkou je ale vítězství.

zda jde o záležitosti, které zdědil v létě…
Zatím teprve začínáme naši cestu. Řekl jsem v klubu, že potřebujeme vědět všechno, potřebujeme na naší cestě čas. Nyní znám každého hráče lépe, tým, klub. Potřebujeme vyhrávat naším způsobem, ale také musíme být trpěliví. Náš postup je každým momentem zlepšuje. Pracujeme na tom. Myslím, že hráče zde můžeme zlepšit a také si myslím, že můžeme lépe přemýšlet nad tím, co potřebujeme do budoucna. Společně, klub, hráči, můžeme jít touto cestou. Je to velmi náročné a prvním cílem je dostat se do Ligy Mistrů, ale víme, že ostatní týmy jsou velmi silné a vím, že hrajeme nad týmy, které mají nad námi výhodu díky času, který jsou spolu. Věřím nám a víme, že musíme hrát tímto způsobem s vášní.

o Ozilovi…
Mám náročné požadavky na sebe a stejně tak i na každého hráče. Naše výkony se zlepšují. To je na mě a také na hráčích jako je Mesut Ozil, Petr Cech, Alex Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang a Matteo Guendouzi, protože si myslím, že se můžeme zlepšit. Jsme na sebe velmi kritičtí, abychom předvedli nejlepší možný výkon každý den. Chci vidět od Mesuta nejlepší výkon každý den a když je na hřišti, tak aby ukázal tu nejvyšší kvalitu a odhodlání.

o odchodu hráčů…
Myslím, že je velmi malá šance, že bychom nechali někoho odejít. Je těžké jmenovat někoho, kdo by mohl odejít.

/arsenal.com/