Emery před zápasem EL s Karabachem

Před čtvrtečním zápasem Evropské Ligy se Unaie Emeryho novináři vyptávali na rotaci v týmu, Koscielneho, Ozila a mnoho dalšího. Více níže.

o přístupu týmu ke čtvrtečnímu zápasu ve smyslu rotace…
Dobré odpoledne. Prvním cílem bylo zvítězit ve skupině, což se nám i povedlo. Respektujeme ale tuto soutěž a respektujeme Karabach a chceme proti nim zvítězit, zároveň chceme dát šanci hráčům, aby převzali zodpovědnost, rytmus a získali sebevědomí. A protože nás teď čeká spousta zápasů – hrajeme 4 zápasy během deseti dní a každý je velmi důležitý – a v  EL jsme si splnili náš primární cíl, tak použijeme jiné hráče a pár hráčů z U-23, také plánujeme, že nastoupí od začátku Laurent Koscielny.

zda by mohl Koscielny hrát proti Southamptonu…
Máme na stoperu několik zraněných hráčů, mezi nimi Mavropanos a Holding, a také pár vykartovaných hráčů. Rozhodneme se po čtvrtečním zápase, protože to bude první zápas, který za nás Laurent letos odehraje. Také budeme sledovat, jestli zvládne odehrát 90 minut nebo méně. Na tuto pozici můžeme použít jiného hráče, někoho, jako je Nacho Monreal, který je už také s námi a na této pozici již hrál předtím. Ještě se rozhodneme, ale musíme prvně myslet na čtvrteční zápas, potřebujeme získat informace a zjistit, jak se bude cítit.

o Ozilovi…
Nevím. Na čtvrtek je v nominaci, máme k dispozici 18 hráčů a zítra se rozhodnu, zda bude hrát od začátku nebo naskočí v průběhu.

o tom, co řekl hráčům ohledně nadávek a urážek z tribun…
Je to nepřijatelné, ale myslím, že jde o malý moment z celého zápasu. Lidé by měli projevovat respekt všem a myslím, že se to stane jen v jednom okamžiku, i tak jsou ale tyto komentáře nepřijatelné.

o životním stylu hráčů a zda s nimi o tom mluvil…
Klub už vám jednou vysvětlil, že jde o interní diskuzi, pro mě je ale nejdůležitější to, aby hráči neztratili soustředěnost. Prvně jsme se soustředili na Huddersfield v posledním utkání, teď jde o čtvrtek a pak neděli. Věřím svým hráčům a věřím, že jejich chování je dobré, nejdůležitější je to, jak je vidím každý den na tréninku s velkým odhodláním a soustředěním na práci.

/arsenal.com/