UE a Torreira před zápasem s Rennes

O odvolání trestu Lacazetta…

UE – Dobré odpoledne, máme radost, že můžeme využít všechny hráče, protože je to lepší bez zraněných a suspendovaných hráčů. Je to pro nás pozitivní zpráva.

O jeho zkušenostech s otočením vývoje a co musíme proti Rennes ukázat…

LT – Samozřejmě jsme v takové situaci byli, když jsme museli otočit výsledek z prvního zápasu v minulém kole. Myslím, že co se týče posledního zápasu minulý týden, šlo o úplně jiný zápas před vyloučením Sokratise a po něm. Myslím, že jsme kontrolovali hru a brzy jsme se dostali do vedení, ale červená karta to změnila a Rennes toho dokázali využít. To je však vedlejší, my jsme sebevědomí, že zítra (konference je ze 13. 3. – pozn. red.) podáme velký výkon a postoupíme.

O tom, že Lacazette může nastoupit…

LT – Všichni víme, jak je pro nás Alex Lacazette důležitý, a samozřejmě, že čím více hráčů je k dispozici, tím lépe, jelikož máme opravdu kvalitní hráče, zejména v záloze a v útoku. Snad to dokážeme zužitkovat. Musíme jen doufat, že nám Lacazette pomůže dosáhnout výsledku, jaký chceme.

O tlaku, pod kterým tým je…

UE – Máme na sebe vysoké nároky. Pro nás jde o pozitivní problém, jelikož chceme hrát velké zápasy, těžké zápasy proti nejlepším týmům – a v Evropské lize jsme se setkali se složitými situacemi jako naposledy proti BATE Borisov. V tomto kole jde o to samé – špatný výsledek v prvním kole a teď nás čeká složitý zápas. Ale naše požadavky jsou podat v každém tréninku, v každém zápase, ten nejlepší výkon. Chci hrát zápasy, které jsou složité, se složitými výsledky a proti těžkým soupeřům. Zítra půjde o takový zápas. Musíme držet spolu a vytvořit na Emirates skvělou atmosféru společně s našimi fanoušky, kteří nám napomohou k tomu nejlepšímu výkonu během 90 minut. Musíme hrát velmi emotivně s podporou fanoušků, ale také musíme dělat na hřišti chytrá rozhodnutí. Jsou to dva důležité aspekty, na které musíme myslet po celých 90 minut. Chceme mít kontrolu, musíme stavět na naší hře, jelikož minulý výsledek znamená zítra velmi dlouhý zápas.

O jednom z posledních zápasů Petra Čecha a o jeho významu pro mezinárodní fotbal…

UE – Naše myšlenky na zítra jsou pozitivní. Myslíme pouze na zítřejších 90 minut, na náš herní plán a nejlepší taktická rozhodnutí na hřišti, na to, abychom byli organizovaní a ukázali jsme kvalitu. Myslíme pouze na hru a myslíme pouze na hru a myslíme pouze na hru. A máme myšlenky na hru.

O tom, zda byl překvapený prohrou v prvním zápase…

UE – Nejsem překvapený. Mají dobrý tým, dobrou formu a víc kvalitních hráčů. Mají svěžího ducha, svěží ofenzivní hráče a jsou organizovaní v defenzívě. Během dvou zápasů porazili Betis svým skvělým výkonem a také ukázali, že jsou schopní porazit nás, ale s tímto velkým respektem se je pokusíme zatlačit společně s našimi fanoušky a skvělou atmosférou, která nám pomůže. S naší taktikou a kapacitou můžeme tento dvojzápas zvrátit.

O své první sezóně v AFC…

LT – Ano, jde o mou první sezónu v Arsenalu. Cítím se zde skvěle. Musím přiznat, že na začátku to bylo trochu složité, protože jde o úplně jinou ligu. Byl jsem zvyklý na italskou ligu, která je velmi intenzivní. Ale hráli jsme tam jednou či dvakrát týdně, zatímco zde hrál Arsenal začátkem sezóny pomalu každé dva dny. Avšak dostalo se mi velké pomoci od všech lidí v klubu a se spoustou tvrdé práce a obětí se mi podařilo udělat krok vpřed. Moc mě těší, že jsem jedním z hráčů, kteří tuto sezónu nastoupili do nejvíce zápasů. Ale nejdůležitější věcí je zakončit sezónu tím nejlepším možným způsobem, jakým umíme.

O tom, že jsme favorité…

UE – Na to nemyslím. Chci jen hrát co nejlepší zápas, abychom udělali vše, co můžeme, každý hráč a celý tým. V prvních 90 minutách nás porazili a my zde zítra chceme ukázat, že to může být jiné, ale s respektem k nim, a se všemi hráči soustředěnými, s kontrolou našich emocí a kontrolou různých situací a scénářů, které mohou nastat během 90 minut. Toto je náš přístup na zítřejší zápas.

O tom, že je Laca k dispozici…

UE – Hrajeme s různými systémy, různými hráči. Můžeme hrát na dva útočníky, můžeme hrát na jednoho. Zítra myslím nejen na základní jedenáctku, protože budeme potřebovat rozdílné situace, možná rozdílné systémy a hráče. Každý hráč je velmi důležitý. Můžeme hrát s Lacazettem a Aubou, nebo jen s jedním z nich. Myslím, že budeme potřebovat různé možnosti, podle toho jak se bude vyvíjet zápas.

O hrozbě Ben Arfy a co si myslí o jeho výrocích po minulém zápase…

UE – Je to velmi dobrý hráč a my ho velmi respektujeme.

O tom, co si myslí o jeho výrocích…

UE – Já se soustředím na zápas proti Rennes a na každého hráče s jeho kvalitou. Respektujeme je i jeho.

O významu 9 výher v řadě na Emirates…

UE – Musíme se soustředit na zítra a vytvořit emotivních 90 minut s našimi fanoušky. Musíme mít jasnou hlavu během těchto 90 mnut, být dost svěží a chladní, abychom dělali správná rozhodnutí.

/arsenal.com/