Emile Smith Rowe – Sny se stávají skutečností

Emile Smith Rowe se stal prvním hráčem narozeným v 21. století, který skóroval za Arsenal, když ve čtvrtek večer zvyšoval skóre na 2-0 v Evropské lize proti Karabachu.

Po zápase byl náš záložník pochopitelně potěšen, poté co zaznamenal svůj první gól za klub. Zde Vám přinášíme co k tomu řekl:

na jeho prvním gól v dresu Arsenalu …
Je to skvělý pocit vstřelit svůj první gól za klub a k tomu získat 3 body. Je to opravdu sen!

jestli se cítí jako součást A týmu …
Jo, cítím se v týmu jako doma. Každý den s nimi trénuji a každý z hráčů je k nám mladým velmi vstřícný. Jsem rád, že mohu být součástí týmu.

jak se cítil při vstřelení branky …
Je to jenom o tom si věřit. Jsme tým, který si navzájem pomáhá a snaží se udělat pro druhého to nejlepší.

Emile Smith Rowe měl v létě před sebou velké rozhodnutí.

Po skončení předsezónní tour v Singapuru, měl náš mladý Emile na stole možnost strávit sezónu 2018/2019 na hostování, ale on se rozhodl zůstat na severu Londýna a trpělivě čekat na svou šanci.

Trpělivost se vyplatila. 18tiletý hráč debutoval poté co naskočil do hry z lavičky při zápasu Evropské ligy proti Vorsklá Poltavě a týden poté, nastoupil poprvé za Arsenal v základní sestavě proti Brentfordu v Carabao Cupu, a první gól mohl slavit ve čtvrtek večer proti Karabachu.

„Cítím se potěšen,“ řekl. „Je zřejmé, že je to něco, o čem jsem snil již od dětství, vstřelit první gól pro klub. Již jsem skóroval v předsezóně, ale včera večer to byl úplně odlišný pocit a já jsem velmi šťastný.

„Velmi si užívám fotbal. Užíval jsem si ho již předtím, ale teď dostávám šance za A tým a já jsem nesmírně vděčný, že boss má ve mně důvěru. Chci se dále zdokonalovat a pokračovat v nabídnutých minutách.

„Unai mi opravdu pomohl osobně, po každém tréninku se mnou mluví o tom, jak jsem si počínal. Vlastně s námi jako týmem mluví po každém tréninku a před každým zápasem. Myslím, že je to opravdu prospěšné pro tým.

„Boj o místo v A týmu byla výzva, kterou jsem nemohl odmítnout, a jsem teď šťastný, že jsem ji přijal, protože Unai je se mnou opravdu spokojen, pomáhá mi hodně. Neexistuje teď jiné místo, kde bych byl raději.

„Když jsem začal trénovat s A týmem, tak hráči jako Welbeck, Lacazette byli tak vřelí a uvítali mě v týmu prakticky okamžitě. Všichni mi pomáhají, všichni mi dávají rady.  Všichni hráči jsou neskutečně vřelí. Jsme tady jako jedna velká rodina. Každý z týmu mi říká: „Máš tolik talentu, tolik schopností, tolik kvality, stačí být koncentrovaný a tvrdě pracovat. Slyšet to od hráčů na světové úrovni – dokonce i od Mesuta Ozila a Auby je neuvěřitelné.

„Nenastavil jsem si zatím žádné cíle,“ dodal Smith Rowe. „Pro mě je to každodenní trénink, tvrdá práce, a pokud se mi jednou podaří dostat šanci v Premier League, bylo by to neuvěřitelné. V tuto chvíli se pokouším užít a makat v každé minutě, kterou dostanu v pohárech. Doufám, že jednoho dne budu moci nastoupit v Premier League. “

skysports-emile-smith-rowe_4372345

 

Zdroj: Arsenal.com