Emirates Cup a předsezónní příprava

Arsenal oznámil, že dalšími účastníky předsezónního Emirates Cupu budou AC Milán, Lyon a Celtic.

Turnaj se bude konat od 31. července do 1. srpna na Emirates Stadium. Arsenal se během těchto dvou dní utká se sedminásobným evropským šampionem AC Milán a Celticem Glasgow.

Zdá se také, že není jisté, že se Arsenal zúčastní předsezónní přípravy v Rakousku. Krátce před vánocemi se totiž na setkání vedení klubu diskutovalo o letním zájezdu do USA. Arsene Wenger se ale jistě bude bránit tomu, aby svůj tým vyvezl na předsezónní přípravu mimo Evropu.
 
Díky vlivu amerického investora Stana Kronkeho jsou právě Spojené státy další možnou destinací letního soustředění Arsenalu. Kronke by mohl Wengera přesvědčit, že taková tour může mít pro Arsenal značnou komerční hodnotu.  

Wenger byl vždy proti tomu, aby se cestovalo mimo Evropu, protože se obává zbytečných fyzických požadavků na jeho tým. Protože bude mít také v létě mnoho hráčů na mistrovství světa v Jižní Africe, tak letní program určitě pečlivě zváží.

Kronke výrazně pomáhá rozšiřovat slávu Arsenalu po Spojených státech amerických, ale akceptuje to, že by si měl Wenger ponechat kontrolu nad přípravou týmu na novou sezónu.    

/www.telegraph.co.uk/