Emirates Cup: Hodnocení hráčů

Zdravím všechny Gunnery, řekl jsem si, že napíšu takový souhrn za Emirates Cup. Hodnocení není vůbec podrobné, spíš takové postřehy, než nějaký komplexní rozbor. 

 Szczesny – 6. Wojtěch za gól Monaca určitě nemohl, na druhou stranu nepředvedl žádný superzákrok, jelikož Monaco se hlavně v druhé půli k ničemu nedostalo. Jinak působil jistě.

Martinez – 6,5. V podstatě to samé, co Wojta – za gól nemohl, ale měl o něco víc práce. Namátkou zákrok proti patičce z malé vzdálenosti.

Bellerín – 7,5. Dozadu jsem teda viděl jistější obránce (při gólu Benficy bránil nikoho) – na vypilování obrany má ale ještě čas, vždyť je mu teprve 18 let. Co ale předváděl v útočné fázi se jen tak nevidí – kdejaký křídelník by mu mohl závidět. Umí 1 na 1, dobrý v kombinaci, skvělé centry. Měl i jednu nebezpečnou střelu. Jestli na sobě bude makat, klidně se může v budoucnu s Debuchym (a Jenkinsonem) porval o místo jedničky.

Debuchy – 7. První zápas ukázal, že stejně jako většina nových posil ještě není pořádně sehraný s týmem. V obraně byl ale jistý a v útoku taky něco vymyslel. Šlo na něm prostě vidět, že má kvalitu, kterou v průběhu sezóny určitě ukáže.

Chambers – 7,5. Tohle asi nikdo nečekal – dva zápasy v základu a dva nejjistější výkony z obrany. Skvělý výběr místa, skvělá hra ve vzduchu (paměť mi říká, že proti Monacu prohrál jeden hlavičkový souboj s Falcaem) a skvělá rozehrávka. Umí hrát i pod tlakem, na rozdíl třeba od Ignasiho. Jestli podá takový výkon i proti Manchesteru City, hlasitě si řekne o místo v základu. Škoda špatné střely při rohu, gól by jeho výkonu dodal korunu.

 Miquel – 5,5. Bohužel to na Arsenal nevypadá. Není špatný ve hře vzduchem a je celkem platný při standardních situacích (včera trefil břevno, dnes měl taky šanci a gól z rohu dával myslím proti Readingu). Bohužel celkově bránění není úplně ono, často se nechá úplně vymáchat. Rozehra také mizerná, stačí ho dostat jen pod malý tlak a už odkopává balón co nejdál od brány. Pamatuju si na jeho famózní výkon proti Manchesteru United, ale od té doby úplně nepřesvědčil.

 Koscielny – 6. Gól Falcaa naprosto na jeho triko. Tohle jsem od něj teda nečekal. Jinak žádné větší zaváhání neměl.

Monreal – 5. Nacho si zahrál jak stopera, tak krajního beka, ale ani na jedné pozici mě nepřesvědčil. Velmi často pouze ustupuje soupeřům a bojí se hry tělem. Dneska byla levá strana úplně mrtvá, nevím, jestli na tom má vetší vinu Santi, nebo Nacho. Backup je jeho naprosté maximum a i tam se bude muset trochu zlepšit.

 Gibbs – 6. Vůbec nevím, co u něj vypíchnout. Nezklamal, ale také nenadchnul. Včera ho v útoku naprosto zastínil Bellerín, a také útoky Benficy chodily spíš přes pravou stranu. Důležité je, že se nezranil. 

 Coquelin – 5,5. Na svojí pozici si vůbec nemůže dovolit mít tolik ztrát, tohle podle mě pohřbí/pohřbilo jeho kariéru v Arsenalu. Je dravý, docela rychlý a obranné zákroky předvádí slušné, ale často kazí i dost jednoduché nahrávky. Škoda, že mu nevyšlo hostování ve Freiburgu, každopádně nevidím moc reálně, že mu dá Wenger tuto sezónu šanci.

 Arteta – 5,5. Ne, s ním se mi hra prostě nelíbí. Vůbec není důrazný, je pomalý a když ztratí míč, není schopen ho vybojovat zpátky. Měl pár pár dobrých přihrávek, to se musí nechat, ale i těch míval v minulosti mnohem víc. Na druhou stranu se v druhém poločase proti Monacu trochu zvedl.

 Ramsey – 7. Aaron byl na své poměry trochu málo vidět, a také operoval mnohem více vepředu, než v minulé sezóně. Z toho vyplývá, že nebyl tolik bojovný a míň brání. Předvedl ale několik geniálních akcí a přihrávek (dnes na Girouda, včera krásné uvolnění a asistence Sanogovi, krásně naservíroval Campbellovi míč při dalším Yayovém gólu, a na další si nevzpomenu). Měl tedy na hru i přes menší neviditelnost obrovský vliv. 

 Wilshere – 6. Pořád to není pravý Jack, i když se pokoušel o své klasické průniky, snažil se kombinovat a proti Monacu trestuhodně zahodil tutovku. Jediné, v co můžeme doufat je, že se postupně dostane zpět do světové formy. Bohužel je před ním na jeho pozici Aaron, tak to bude mít hodně těžké…

 Flamini – 6,5. Ani nevím, co k němu napsat, tohle prostě stačí k jeho hodnocení. Je výbušný, agresivní, dobrá poziční hra a rozehrávka není tak špatná, jako u Coquelina. Škoda, že je obrovský risk hrát s ním v základu, jelikož je velká šance vykartování se… 

 Chamberlain – 7,5. V útoku jeden z nejlepších. Proti Benfice mu to moc nešlo vlevo, vpravo byl ale skvělý, stejně tak, jako dnes. Dobře kombinuje a nedělá mu problém obejít jednoho, dva hráče. Jediné, co ho dnes zradilo, byla koncovka (mohl vytvořit hned několik tutovek jeho průniky, ale centry byly špatné). Celkově tohle pro něj bude zatím nejzásadnější sezóna, už by měl začít víc hrávat a být čím dál více důležitějším pro tým.

 Rosický – 6. Trochu podprůměr od Tomáše. Mladíci ho dost zastínili. To je tak vše, co bych k němu napsal. Rozhodně ale nijak výrazně nezklamal, v rámci týmu tak průměr.

 Cazorla – 6. Santi je prostě vlevo dost k ničemu, protože se pořád stahuje do středu, kde je již prostor přehuštěn. On je tak univerzální, že se nakonec nehodí nikam. Bohužel je na AM dost plno a na CM ho Wenger nechce postavit, i když v Málaze hrával někdy dokonce i DM. I zleva ale dokáže okouzlit svou technikou a minimálně připravil Jackovi obrovskou tutovku krásnou patičkou.

Campbell – 7,5. Velmi slušné na to, že to byl jeho první zápas za Arsenal. Ze začátku na něj podle mě nebyla písknutá penalta, poté předvedl docela dost nepřesností, ale pořád zaměstnával obranu a byl hodně dravý. Vyvrcholilo to asistencí a gólem. Nakonec zahodil tutovku. Wenger jasně řekl, že si jej nechá, což je super. Jsem na něj zvědavý.

Zelalem – 7. Dost vysoká známka na to, že měl hodně málo časo, ale i tak mě naprosto dostal jeho passy za obranu (penalta na Akpoma a i další). Nebál se ani soubojů s urostlými záložníky Monaca a jednou nebo dvakrát díky své dravosti vyhrál míč. Taky ale párkrát nevěděl, co s míčem, a zbytečně jej ztratil. Myslím, že by klidně mohl nahradit Rosického, až skončí.

Sanchez – 6,5. Dohromady odehrál zhruba necelý jeden zápas a za tu dobu stihl hrát hrota, levé i pravé křídlo. Je na něm vidět, že není vůbec sehraný s týmem a tak předvádel hodně nepřesností. Ukázal ale, že díky jeho bojovnosti je platný i za nesehraného stavu. Díky jeho presingu několikrát odebral míč soupeři kousek u brány. Nejvíc se mi líbil na hrotu, kde i přes jeho výšku dokonce vyhrál hlavičkový souboj se stoperem a připravil tak další šanci Arsenalu. 

Akpom – 7. Proti Benfice stihl jednu super přihrávku a jeden dobrý průnik, dneska na něj byla naprosto nepochopitelně neodpískaná penalta. Škoda, že nedostal víc prostoru, mně se moc líbil.

Sanogo – 9 . První dvě spálené šance nebyly překvapením, pak to ale Yaya konečně zlomil. Už minulou sezónu ukazoval, že v něm něco je, ale spíš jen záblesky. Proti Benfice předvedl skvělý výkon. Od zakončení přes sílu, rychlost, kombinaci až po dlouhou přihrávku. Prostě vypadal jako kompletní útočník. Snad se nezranil na dlouho a bude velmi zajímavé sledovat jeho vývoj.

 Giroud – 5,5. Oli hrál dnes špatně. Nešly mu narážečky, nedostal se do zakončení, nedělal moc prostor křídelníkům a celkově jeho přínos byl menší, než obvykle. 

 

Celkově to byl hodně zajímavý turnaj, kde zářili hlavně mladí hráči. Snad Wenger získal dost poznatků a na Community Shield a postaví co nejlepší sestavu.

 

Komentáře

 1. Áda (karma: 0) #1

  Celkovou negaci na Coquelina až tak neberu. Kdyby hrál alibistický pasy bez rizika jak Arteta, tak u vás obstojí? Souhlasím, že těch ztrát měl moc, ale v bránění je takřka nepřekonatelnej, co je u DMka základ a Arteta je v této činnost opravdu žalostný. Vzpomenu dneska průnik Dirara, kdy Arteta couval až do vápna a pak Dirar použil nejnajivnější fotbalovou kličku a Arteta na ni nebyl ani schopen zareagovat. Kužel by to odbránil cca stejně. Taky off the ball má Coquelin výbornej, je neustále v pohybu a nabízí se, kdežto Arteta posune míč vedle sebe a přepne na chůzi. Takhle už se cca 10 let nehraje a mocně to odbourává hru našeho celého středového trojlístku. Na Coquelinovi je třeba pracovat, ale věřím, že pokud se nechytne u nás, chytne se jinde. Na závěr zajímává bilance Artety. Vím, že to je ovlivněno hrozně moc faktorama, ale i tak to pobaví. Emirates Cup bez Artety – 70 minut – skóre 5:0. Emirates Cup s Artetou – 110 minut – skóre 0:2…

 2. Áda (karma: 0) #1

  Možná budu vypadat jako antišpaněl, ale v podstatě nikdo ze 4 lístku, který u nás hraje už nemá na základ. Miquel na Arsenal nemá a pravděpodobně nikdy ani mít nebude. Mikel na Arsenal UŽ taktéž nějakou dobu nemá a hodně to ubližuje našemu celkovému hernímu projevu. Nacho může zaskočit proti slabším týmům, ale především v defenzívě na top soupeře taktéž nestačí. A chce si to nalít čistého vína aji u Santiho. I když je to brilantní technik a jeho přímák nás spasil ve finále FA CUPU, tak především nemá fyzické dispozice (rychlost, stabilita..) na to hrát v Premier League křídlo. Momentálně na tuhle pozici máme Alexise, Oxe, Walcotta a Campbella a všechny bych výkonnostně řadil nad Santiho. Po výborné úvodní sezoně na AMku byl v minulém ročníku na křídle bohužel pouze průměrný a na středový post ho Ozil určitě nepustí..A to říkám i přes to, že je Santi obrovský sympaťák. Pokud by mu stačila rotace v kádru, tak budiž, ale na základ to z mého pohledu není.

 3. Mary (karma: 0) #1

  No mi přijde, že sestava se nevyjasnila skoro vůbec. Dost podobný výkony, z těch stálic potvrdil formu Aaron, jinak žádný extra výkony. To spíš potěšili mladíci. Bellerin, Chambers, Joel, Yaya a Chuba. Snad se vyjasnila obrana. Bellerin RB a Chambers CB. To je asi nejpozitivnější věc, že se to ukázalo už tak rychle. Jsem vážně zvědavej, jaká sestava na City z toho vzejde. Nebál bych se ty mladíky postavit, když se třeba Santi s Olim tak hledaj zatim. Joel místo Santiho může bejt příjemná změna. Snad dostane přednost i Flamini před Artetou. Uvidíme, těžko odhadovat.

 4. SantiM234 (karma: 0) #1

  [quote name=“Mary“]No mi přijde, že sestava se nevyjasnila skoro vůbec. Dost podobný výkony, z těch stálic potvrdil formu Aaron, jinak žádný extra výkony. To spíš potěšili mladíci. Bellerin, Chambers, Joel, Yaya a Chuba. Snad se vyjasnila obrana. Bellerin RB a Chambers CB. To je asi nejpozitivnější věc, že se to ukázalo už tak rychle. Jsem vážně zvědavej, jaká sestava na City z toho vzejde. Nebál bych se ty mladíky postavit, když se třeba Santi s Olim tak hledaj zatim. Joel místo Santiho může bejt příjemná změna. Snad dostane přednost i Flamini před Artetou. Uvidíme, těžko odhadovat.[/quote]
  jo já bych to ze začátku zkusil s pár mladíkama, oni do toho mají fakt chuť a hodně si sedli spolu a potom kdyby nám teklo do bot tak bych tam hodil nějakou zkušenost

 5. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“Mary“]No mi přijde, že sestava se nevyjasnila skoro vůbec.[/quote]

  Ja osobne som neskutocne zvedavy na zaklad proti City a Palace, specialne po tychto nakupoch a specialne po Emirates Cup.

  Jasne sme v strede pripravy, niektori na zaciatku, ale niektore vykony silne pripominali februar marec.

  A ine zasa nastastie nie!

 6. felippeon (karma: 0) #1

  [quote name=“Áda“]Možná budu vypadat jako antišpaněl, ale v podstatě nikdo ze 4 lístku, který u nás hraje už nemá na základ. [/quote]
  Zabudas na Bellerina. Minimalne on vypada velmi slubne.. aj ked s rodenymi Barceloncanmi mame svoje skusenosti. Clovek nikdy nevie, kedy mu zacnu ti kreteni navliekat barcelonsky dres na zrazoch reprezentacie.

 7. Japanas (karma: 0) #1

  Můj pocit je takový, že ať už se některé nákupy nejevily stejně smysluplné, jako některé jiné, je velice dobře, že se uskutečnily. Myslím, že letos budou mít hráči všechno, jen ne naprostou jistotu základu ( a to napříč polem, od branky až po útok) a jsem přesvědčený, že některé jistoty loňska v sestavě budou hodně nejisté a taky jsem moc zvědavý, jak moc motají svými výkony někteří hráči Arsénovi hlavu. Moc bych si přál letos výrazně větší rotaci. První dva zápasy naznačily, že letos máme MNOHEM víc ofenzívních variant a možností, než předešlé sezóny a můžeme daleko pružněji měnit strategii na různé soupeře, ale i v průběhu jednoho zápasu. Jsem nesmírně zvědavý, jak nakonec jednotliví hráči v sezóně dopadnou a jestli vytvoří dobře šlapající mašinu….vítěznou..

 8. Japanas (karma: 0) #1

  [quote name=“felippeon“][quote name=“Áda“]Možná budu vypadat jako antišpaněl, ale v podstatě nikdo ze 4 lístku, který u nás hraje už nemá na základ. [/quote]
  Zabudas na Bellerina. Minimalne on vypada velmi slubne.. aj ked s rodenymi Barceloncanmi mame svoje skusenosti. Clovek nikdy nevie, kedy mu zacnu ti kreteni navliekat barcelonsky dres na zrazoch reprezentacie.[/quote]
  Je nová doba, teď kupujeme hráče z DNA a z Realu my… 😛

 9. Gundinho (karma: 0) #1

  Já to vidím na tuhle základní jedenáctku proti City.

  Szczesny
  Debuchy – Chambers – Koscielny – Gibbs
  Flamini – Wilshere
  Campbell – Ramsey – Ox
  Sanogo

  Sanchez bude ještě týden nabírat kondici a postupně se zapracovávat do týmu. Giroud prý nehrál dobře a Cazorlu asi doprostřed fakt nedá, což je škoda. Raději bych viděl Aarona zataženějšího a Cazorlu na své přirozené pozici, kde je nej.

  EDIT:
  [b]Pakokun[/b]: Čtu nebo sleduji AW tiskovky už dlouho a přijde mi vždycky dost ukecaný. Nejlepší tiskovka je stejně tato. I když není od našeho Bosse. 😀 [url]http://www.standard.co.uk/sport/transcript-avram-grants-bizarre-interview-in-full-6674098.html[/url]

 10. killerhammer (karma: 0) #1

  S hodnotením súhlasím.

  Áno, DM je problém, lebo každý z našich DM má nejaký problém:
  Artetovi chýba výbušnosť.
  Flamini jej má naopak priveľa 🙂
  A Coquelin hrá niekedy DM, ako keby tam ani nebol, čo je pre DM úplne najhoršia vizitka 🙁

  Kebyže som Wenger, tak na DM by som vyskúšal Chambersa.
  Ten chlapec má všetko aby mohol hrať aj túto pozíciu.
  Možno by náš problém rýchlo vyriešil 8)

 11. Mary (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]

  Kebyže som Wenger, tak na DM by som vyskúšal Chambersa.
  Ten chlapec má všetko aby mohol hrať aj túto pozíciu.
  Možno by náš problém rýchlo vyriešil 8)[/quote]

  Vůbec. Však výborně zapadl na CB a máme tam jenom Laurenta. Merte se teprv vrátí a kdoví v jaký formě. Chambers vyřešil CB a vypadá tam moc dobře. Nedivil bych se, kdyby nechal Pera na lavici. Navíc ani Wenger by to neudělal, když máme tolik středních záložníků.

 12. Gundinho (karma: 0) #1

  [quote name=“Mary“][quote name=“killerhammer“]

  Kebyže som Wenger, tak na DM by som vyskúšal Chambersa.
  Ten chlapec má všetko aby mohol hrať aj túto pozíciu.
  Možno by náš problém rýchlo vyriešil 8)[/quote]

  Vůbec. Však výborně zapadl na CB a máme tam jenom Laurenta. Merte se teprv vrátí a kdoví v jaký formě. Chambers vyřešil CB a vypadá tam moc dobře. Nedivil bych se, kdyby nechal Pera na lavici. Navíc ani Wenger by to neudělal, když máme tolik středních záložníků.[/quote]
  Není to zas tak nereálné, jak si myslíš. Chambers je původně defenzivní záložník. Proto má tak skvělou rozehrávku. Za repre pak nastupoval jako střední obránce a až v Southamptonu začal nastupovat na pravé straně obrany. Sám AW říkal, že vytvoří konkurenci pro ty 3 posty.

 13. belerek (karma: 0) #1

  Na základě těchto „přáteláků“ se nedají dělat nějaké velké závěry, ale myslím, že pořád máme na některých postech slabiny. Tím prvním je LB, Gibbs ve formě je sice jeden z nejlepších levých beků v Premier league, ale Nacho se mi prostě nelíbí. Před útočníky ustupuje, hraje moc na jistotu, aby nic nepokazil – svoje si většinou (hlavně proti slabším soupeřům) jakž takž odehraje, ale jak je řečeno v článku – na základ to prostě není, a asi ani nebude. Dál jsem hodně zvědavý, jak AW vyřeší post DM. Proti některým soupeřům by asi bylo možné dát do středu duo Jack-Aaron, jinak asi Flamini. Ale samozřejmě je víc než pravděpodobné, že dost šancí bude dostávat i Arteta…ale doufám, že to nebude proti soupeřům typu City nebo Chelsea. A nakonec post středového útočníka…tam kvalita nechybí, bohužel Giroud má velké výkyvy formy a je otázka, jak to bude se Sanogem, po jednom supervýkonu zase nesmíme létat v oblacích…no uvidíme, máme ještě dva týdny na sehrání, snad to bude jen a jen lepší 🙂

 14. Vinny10 (karma: 0) #1

  hezký hodnocení.. 🙂

  jinak taky doufám že situace kolem Artety se vyřeší a bud odejde nebo bude hrát minimum zápasů a to všechny proti těm slabejm. Flamini je v tuto chvíli náš DMF n.1

  byl bych rád kdyby ještě dorazil nějaký tank, kterej nebude nic vymejšlet a bude čistit všechen prostor na naší půlce.. jenomže nikdo takovej mě nenapada

 15. Vinny10 (karma: 0) #1

  [quote name=“belerek“]Na základě těchto „přáteláků“ se nedají dělat nějaké velké závěry, ale myslím, že pořád máme na některých postech slabiny. Tím prvním je LB, Gibbs ve formě je sice jeden z nejlepších levých beků v Premier league, ale Nacho se mi prostě nelíbí. Před útočníky ustupuje, hraje moc na jistotu, aby nic nepokazil – svoje si většinou rým soupeřům by asi bylo možné dát do středu duejmě je víc než pravděpodobné, že dost šancí bude dostávat i Arteta…ale doufám, že to nebude proti soupeřům typu City nebo Chelsea. A nakonec post středového útočníka…tam kvalita nechybí, bohužel Giroud má velké výkyvy formy a je otázka, jak to bude se Sanogem, po jednom supervýkonu zase nesmíme létat v oblacích…no uvidíme, máme ještě dva týdny na sehrání, snad to bude jen a jen lepší :-)[/quote]

  no máme týden, jestli dostanem kotel od city, tak to bude pro naši morálku hodne spatny

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.