Emirates Cup Day ONE by Spike

Lístky jsme si zažádali oficiálně přes gunners.cz jakožto právoplatní členové (to mě připomíná, že musíme zaplatit poplatek na další rok . Chtěli jsme 3ks lístku na první hrací den sobota Real vs Hamburg a Arsenal vs Juve. Přes matygola nám došly lístky přímo z Emirates až domů poštou a letecky, takže hned a bez čekání.

Na zápas jsme se vydali kolem 11h místního času, ubytování jsme měli v hostelu v Camden Town. Zástavka metra přímo u hostelu a s jedním přestupem jsme byli u Emirates asi za 20min.

To potěšení a radost u srdíčka, když z poza 2 budov na nás vykoukl nápis Emirates stadium je nepopsatelná, až se chtělo říct: „Konečně doma“. Překvapilo nás, kolik lidí už kolem stadionu krouží a snad každý druhý se fotil . Pár fotek u kanonů a směr fan shop, který je přímo pod stadionem. Tam bylo tak narváno, že jsme se rozhodli nakoupit až po zápase. Před stadionem proběhlo všemožné focení, panovalo klasické anglické počasí, takže atmosféra ideál. Další překvapení bylo, že při vstupu do stadionu nám nikdo nekontroloval batohy, jen strčit lístek do čtečky a hurá na stadec. Místa jsme našli hned, u každého vchodu jsou ale 2 stewardi co vám rádi ukážou vaše místo.

Na první zápas byl stadion zaplněn tak z 5/6, společné bučení na bývalé hráče MUN v dresu Realu potěšilo .

Po skončení prvního zápasu vběhli na hřiště naši, potlesk jásot a nedočkavé koukání na hodiny. Pavel Nedvěd v dresu Juve je znám i na ostrovech, při čtení sestav mu tleskali snad všichni. Pak už soupiska našich a společné vyvolávání jmen hráčů. Mírné bučení na Adeho a ohromný potlesk a jásot při vyjmenování Nasriho a Thea! Samotný zápas jste viděli asi všichni, takže k tomu tady nic psát nebudu, ale po prvních X minutách začla kroužit mexická vlna – 3 kolečka proběhly, než se utopila v potlesku naší šance. Jediná kaňka na všem je, že jsme si nemohli zařvat gól na domácí půdě, ale co, třeba příště…

Koho by zajímalo tak, ubytovaní jsme byli ZDE:

http://www.hostelbookers.com/hostels/england/london/1349/

(žádnej luxus, jen malá místnost a postele, sociálka na chodbě – ale pěkná, za nějakých 18liber skoro u centra paráda). Vzdušnou čarou snad 4míle od stadecu, asi 6-7 zastávek metrem.

{gallery}redaktori/matygol/libor/{/gallery} 
..