Emirates stadium zažívá proces ´Arsenalizace´

Pokud  navštívíte Emirates Stadium, možná se nebudete stačit divit.

Mezi mnoha změnami bude ozdobení hal v nižších patrech obrovskými plakáty z nejslavnějších dob a nezapomenutelnými komentáři. O tom rozhodovali sami fanoušci.

* 25 – Éra Herberta Chapmana
* 71 – The ‘double’
* 89 – Zisk titulu na Anfieldu
* 94 – Zisk PVP
* 95 – Dennis Bergkamp podepisuje s Arsenalem
* 96 – Arsène Wenger zvolen managerem
* 97 – Ian Wright překonává klubový střelecký rekord Cliffa Bastina
* 98 – První ‘double’ pod Arsène Wengerem
* 02 – Další ‘double’
* 04 – Unbeaten
* 05 – Thierry Henry překonává rekord Iana Wrighta
* 49 – Počer Unbeaten zápasů partou Invincibles

To je jen jeden z mnoha nových prvků na stadionu. V následujících týdnech klub představí nové. Například speciální zeď s podpisy všech hráčů, kteří Arsenalem prošli a mnohé další.

Jak bylo psáno zde před pár dny, mohli jste si všimnout ze sedaček vyobrazeného kanónu.

Ivan Gazidis stojí tak trochu ve středu všeho tohoto dění a promluvil o tom před zápasem s Portsmouthem.

„Je důležité, aby si fanoušci uvědomili, že sedí v centru klubu, a že mají plné právo řct svůj názor na stadion, ve kterém sledují zápasy. Nasloucháním fanoušků jsme dospěli k názoru, že náš stadion je sice supermoderní, ale chtějí, aby se cítili více jako doma nebo v srdci nějakého klubu. Diskutovali jsem tedy s nimi a implementovali jsme do stadionu mnoho jejich návrhů a hodláme v tom pokračovat.

Jsem tím opravdu nadšený. Bude to mít nesmírný dopad na to, jak bude fanoušek prožívat své zápasové pocity. Highbury bylo vyjímečné, chceme přenést část tohoto kouzla do našeho nového stadionu.

Bude tu ale více změn. Například upustíme od pojmenování různých sektorů stadionu „Kvadranty“ a místo toho jim dáme jiný, lidský název. Hodiny z Clock Endu přestěhujeme dovnitř stadionu. Některé věci se tento rok už nestihnou, ale v nejbližší budoucnosti jsou naší velmi vysokou prioritou.

Na Arsenalizaci jsme pracovali velmi tvrdě. Po následující tři domácí zápasy bude viděna na stadionu nová změna. Je to vzrušující, protože pokaždé, když fanoušek přijde, tak uvidí něco nového, co tu minule nebylo. Doufám, že si to naši příznivci užijí stejně tak jako my.“

/arsenal.com/