EURO U-19 : Cruise skóroval, Coquelin zařídil penaltu

Čerstvě zahájené EURO U-19 má za sebou první zápasy a hráči Arsenalu se v nich rozhodně neztratili.

Výběr Anglie čekal poměrně lehký soupeř v podobě Rakouska. Zápas ale nebyl pro Angličany zas tak jednoznačný. Jedním gólem se v zápase uvedl Thomas Cruise, který zvyšoval už na 3:1. Zbylé dva góly Albionu před ním zařídil útočník West Hamu, Frank Nouble.

Rakušané se ale nevzdávali a dokázali stav zápasu těsně před koncem zdramatizovat na 3:2. Anglie si však už vítězství vzít nenechala a připisuje si do tabulky důležité tři body.

Thomas udehrál celé utkání na, pro něj, nezvyklém postu defenzivního záložníka. Ohlasy na jeho výkon byly však vynikající a Cruisova kariéra se tak možná stěhuje do záložní řady.

Gól Cruise

{youtube}YP-8bXZ0rhQ{/youtube}

Francie : Nizozemsko

Vítězství ve svém prvním zápase si připsala také Francie, kterou zastupovali Francis Coquelin a Gilles Sunu. Zatímco druhý jmenovaný zůstal překvapivě na lavičce, Coquelin odehrál celý zápas.

První gól zařídil Gael Kakuta z Chelsea. Po devíti minutách byl Coquelin faulován ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však Francie neproměnila,  ale nemusela toho litovat, protože ještě před koncem poločasu zvýšil gólem Cédric Bakambu už na 2:0.

Nizozemsko se po přestávce zmohlo jen na snížení, ale opět zaúřadoval Bakambu. Nizozemci si nakonec dali i vlastní gól a konečný výsledek tak hovořil jasně, Francie Nizozemsko 4:1.