Everton 1:1 Arsenal – Hodnocení hráčů

Arsenal včera večer přijel na lekci fotbalu do Liverpoolu.

 Szczesny 6,5 – Wojto se dnes ani docela zapotil, neboť Everton hrozil neustále. Myslím, že dávat mu za vinu gól asi nemůžu, takže snad jen to, že docela podržel při pár situacích, jako např. dobře vyražená hlavička v druhém poločase. 

 Sagna 5,5 – Tohle nebyl tak úplně Bacaryho zápas. Hrál proti Bainesovi, který je podle mě nejlepší levý bek v lize, a měl to dnes celkově těžké. Jeho centry byly bohužel jedny z nejhorších, buď absolutně nenašly spoluhráče, nebo našly prvního protihráče. Za gól bych ho asi až tak nevinil, protože musel jednat velmi rychle a pod tlakem. Udělal i nějaký ten kiks, ale většinou se vrátil uhasil svůj požár.

 Mertesacker 5,5 – Per dneska ukázal svoji největší slabinu – svou „rychlost“. Zářným příkladem budiž krásný kousek Jelavice, kterým se naprosto bez problémů uvolnil od nestíhajícího Pera. Na druhou stranu opět překazil pár soupeřových přihrávek.

 Vermaelen 6 – O něco lepší jak jeho kolega. Působil jistěji, vysunoval se dopředu a pomáhal při rozehrávce.

 Gibbs 7 – Kieran byl dnes nejlepší z obránců. Nejen, že jednou zachránil jistý gól, ale celou hru makal a snažil se s výsledkem něco udělat. Jeho centry byly mnohem nebezpečnější než Sagnovy a celkově se mi moc líbila jeho hra dopředu, i když měl před sebou ztraceného Aarona. Dozadu neměl výraznější problémy.

 Arteta – 5,5 – Opět zápas ne úplně podle představ. Pár ztracených balónů a zbytečných faulů. Dokonce mu rozhodčí odpustil penaltu, která podle mě měla být zapískaná. Fellaini he dnes v záloze přehrál. Na druhou stranu mi ale přišlo, že se dnes konečně o něco víc vysouval a dával delší přihrávky dopředu. 

 Wilshere 7 – I když Jack v zápase nebyl úplně výrazný, tak to všechno vyváží svou bojovností. Jednou se neskutečně vrátil a zabránil tak velké šanci. Celou dobu mi přišlo, že to byl on, kdo se snažil hecovat tým. Obdivuju také jeho pohyb, obejít kolem dvou hráčů pro něj není problém. Škoda jen, že dnes nebyl tak moc vidět.

 Cazorla 6 – Pořád si stojím za tím, že fotbalově je tento trpaslík suverénně nejlepší z Arsenalu. Jeho obě nohy, myšlení a kličky jsou prostě pastva pro oči, škoda že to dnes nedokázal nijak moc zužitkovat. Jediné, v čem dnes opravdu vynikal, bylo vztekání se. Očividně byl nespokojen s hrou spoluhráčů a dával to hodně najevo.

 Ramsey 5 – Aaron si připsal asistenci, ale jinak opět nic moc. Hodně se podílel na gólu Evertonu. Pak se raději vytratil a nepředvedl nic, co by stálo za řeč. Kieran byl dnes v útoku lepší a to je docela zarážející.

walcott Walcott 6,5 – Theo se neskutečně rozstřílel a jeho gól byl jednoduše krásný. Bohužel od té doby už nic moc předvést nemohl, párkrát se pokusil o kličku nebo o rychlý brejk, ale obrana Evertonu už si na něj dávala pozor. Jako plus bych ještě rád vypíchl, že se dneska dobře vracel a bránil.

 Giroud 5,5 – Dnes se mu nedařilo – a to skoro v ničem. Několikrát ztratil balón, nevycházely mu ani jeho hlavičkové souboje, mohl také nahrát na gólovku Gervinhovi, ale centr přetáhl. Jako třešnička na dortu byla suicide střela, kdy se míč nakopl do obličeje. Aspoň platnost při bránění standardních situací a rohů mu nikdo neupře a za to si dnes známku zaslouží. 

 

 

 

 Gervinho – Přišel tradičně pozdě, mohl ale dát gól, kdyby mu Olivier přesněji nahrál. 

 Coquelin – Toto střídání mě trochu zarazilo. Místo toho, aby se Arsenal ještě pokusil urvat vítězství, přišel na hriště Fancis s jasným účelem ubránit remízu. 

 

 

Na jednu stranu zklamání, výmluvy Arséna atd, ale na druhou stranu je Everton velmi kvalitní tým a hráči jako Baines a Fellaini jsou prostě špičkoví hráči. Navíc hrajou krásný fotbal a mohli by jsme se od nich leccos naučit.

 

Průměrná známka – přesně 6.