Everton – Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Pozdě, ale přece…

 

 


Almunia – 6 – Král sice vybuchl vzteky, že měl při onom centru vyběhnout z brankové čáry, podle mě ale za branku nemohl, a nemohl s ní nic dělat. Jinak měl opravdu velmi málo práce.

 

Sagna – 6,5 – Měl celkem dobrý zápas, až do brankové situace, kdy neuhlídal Bainese, který mohl v klidu odcentrovat, a z následného centru padla branka do naší sítě. Také nepodporoval útok tak, jak jsme od něj zvyklí.

 

Djourou – 7 – Je otázkou, kde byl Johan při onom centru, podle mého měl Cahilla hlídat on, nikoli Gael. Jinak ale žádné zaváhání, navíc se mu dobře dařilo uhlídat nebezpečného Fellainiho, kterého k ničemu nepustil.

 

Gallas – 7 – Byl jsem trošku překvapený, že hned po svém zranění naskočil do základu, ale ukázal svojí kvalitu, a se zápasem si poradil velmi zkušeně.

 

Clichy – 5,5 – Dopředu v podstatě vymyslel jenom šanci Denílsona, jinak byl neviditelný. Jeho centry nebyly vůbec přesné a lítaly až někam na komentátorské stanoviště Nohy Sport, což by vysvětlovalo ty přitroublé komentáře. Defenzivně podal dobrý výkon, až na to, že nedokázal ubránit Cahilla v jeho brankové šanci.

 

Denílson – 5 – Snažil se, a dobře podporoval Sagnu v obranné činnosti, jeho přihrávky směrem dopředu ale postrádaly jakoukoli přesnost či kreativitu. Často ztrácel v osobních soubojích míče, jeho pokrytí balónu bylo směšné. Promrhal největší šanci, kterou jsme si vypracovali, samozřejmě s výjimkou té gólové.

 

Diaby – 5 – Jediný bonusový bod má za vymyšlení gólové šance pro RvP. Vím, že hrál ve středu zálohy, ale Viera odsud dokázal vymýšlet nebezpečné akce, nechápu, proč by to nemohl dělat i Abou. Je to s ním podobné jako s Kanuem, můžete velmi rychle říct, jestli je to jeho den či nikoli. Jeho přihrávky postrádaly přesnost, jeho první přesná přišla až v 91. minutě na Robina. Taky jsem nepochopil, proč ho AW nevystřídal, patřil totiž po většinu zápasu k nejhorším na hřišti.

 

Song – 4,5 – Všichni jsme si ve Hvězdě dělali srandu z Mikece, co si asi tak teď myslí o Alexovi po tomhle zápasu. Ano snažil se, ale za celý zápas dal pouze jednu přesnou přihrávku směrem dopředu, hráči Evertonu přes něj bez problému procházeli, v obranné činnosti byl směšný. Pořád si myslím, že on by měl být volbou č.1 na post DM, ale takhle by to opravdu nešlo. Spolu s Adebayorem nejhorší hráč na hřišti.

 

Nasri – 6 – Další matný výkon, za celý zápas toho směrem dopředu moc nevymyslel, až na pár nepřesných centrů do pokutového území. Ze začátku se sice snažil, ale jak ubíhalo 90 minut, stával se postupně neviditelnějším a neviditelnějším.

 

Adebayor – 4 – Naprosto otřesný výkon. Není pochyb o tom, že je velmi náročné hrát proti skvělé obraně Evertonu. Ale pokud by se Ade snažil, a prostě mu to jenom nevycházelo, nic bych nenamítal. Ale on většinu zápasu prochodil s rukama založenýma na bocích, a ani v nejmenším se nesnažil. A zatímco tohle Titimu mohlo projít, protože vždy měl alespoň jeden světlý okamžik za zápas, Ademu ne, protože Adebayor se nikdy Henrymu kvalitativně rovnat nebude, v tomto zápase mě o tom opět přesvědčil. Takhle by to opravdu Ade nešlo…

 

Van Persie – 8,5 – Jako jediný se po celý zápas snažil směrem dopředu něco vymyslet, celou dobu bojoval, byl u všeho podstatného směrem dopředu. Štěstí, že máme v kádru alespoň jednoho hráče top class kvality, bez něj bychom těžko mohli pomýšlet na nějaké body. Jeho gól byl naprosto brilantní, ten by mu mohl závidět i Dennis. Pro mě jednoznačně MotM.

 

Náhradníci:

 

Bendtner – 5,5 – Za celou dobu od svého střídání se míče dotkl snad třikrát. Oproti minulým zápasům velká bída.

 

Eboué – 5 – Naprosto nepochopitelné střídání, Eboué nic nevymyslel, vůbec nechápu, co tímhle střídáním AW sledoval…, kdyby tam radši místo EE poslal Velu, mohlo to být o něčem jiném.