EVERTON FC – ARSENAL FC 1:1

Arsenal míří na hřiště Evertonu, pro mne velmi sympatického klubu z Liverpoolu a já bych rád využil čas než se začneme věnovat přímo zápasu ke kratičkému představení trenéra, který, alespoň v mých očích, patří ke špičce Premier League a odvádí s týmem neuvěřitelnou práci.

Everton dlouhodobě bojuje s velmi omezeným rozpočtem rovnocenou bitvu se soupeři, kteří jsou na tom podstatně lépe a ačkoliv mu v posledních letech byl opakovaně prorokován pád do dolních pater tabulky (podobně jako Kanonýrům), od sezóny 2006-07 neskončil hůře než osmý a čtyřikrát se v té době kvalifikoval do evropských soutěží. Zásluha za to patří zcela jistě trenérovi a manažerovi Davidu Moyesovi. David Moyes vede tým od března roku 2002 a to ho řadí v necelých padesáti letech v anglickém fotbale na třetí místo mezi aktuálně nejdéle sloužícími manažery u jediného klubu, hned za Alexe Fergusona a Arsene Wengera. Moyes si drží také velmi dobrou reputaci jako „stavitel“ týmu, má čich na dobré nákupy – jen namátkou jmenujme hráče jako Arteta, Lescott, Baines či Fellaini. Moyes si drží u týmu pozitivní bilanci – W 204 D129 L155 a letos v lednu se stal teprve čtvrtým trenérem, který vyhrál v Premier League 150 zápasů.

Dost už k soupeři, podívejme se přímo na zápas. Od našeho dnešního soupeře nás dělí jediný bod, s ohledem na naši současnou formu a předváděnou hru je bezpředmětné se zabývat počty bodů, které nás dělí od týmů na špici tabulky. Před začátkem zápasu si můžete přečíst preview včetně sestavy čtenářů a prodiskutovat nad výsledky ankety, mrknout na injury news nebo talking heads a zhruba hodinu před zápasem očekávejte sestavy.

ARSENAL

Szczesny, Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Wilshere, Arteta, Ramsey, Cazorla, Walcott, Giroud


Náhradníci: Mannone, Jenkinson, Gibbs, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Gervinho

EVERTON

Howard, Hibbert, Baines, Gibson, Jagielka, Jelavic, Naismith, Distin, Osman, Pienaar, Fellaini

Náhradníci :Mucha, Heitinga, Oviedo, Hitzlsperger, Gueye, Barkley, Vellios