Everton FC 1 – Arsenal FC 2 : Hodnocení hráčů

Arsenal dnes vyloupil v důležitém zápase Goodison Park a uchoval si i díky demolici na Fulham Rd těsný kontakt se špičkou tabulky.

    8 – dnes bol opäť fantastický. Predvádzal skvelé zákroky, hlavne v závere zápasu keď hra celého týmu išla dole vodou. Vtedy podržal, v najdôležitejších momentoch. Na čiare sa stáva neprekonateľný. Za gól nemohol, nemal šancu zareagovať. Jeho odkopy nachádzali spoluhráčov, celkovo bol dnes Lukasz veľmi kľudný, koncentrovaný. Brankár na ktorého sa môžu spoluhráči spoľahnúť. Zaslúžený MOTM.

   6,5  dokázal to, čo od tohto pravého obrancu málokto čakal. Dostal sa do šestnástky, oklamal Howarda, spočiatku to vyzeralo že bude centrovať no Bac napálil loptu celou silou do bránky a po dlhom čase sa radoval z ligového gólu.  Sústredil sa viac na bránenie, vyvinul málo aktivity v ofenzíve, na jeho dribling po pravej čiare sme dnes mohli zabudnúť. Síce sa niekedy vpredu objavil no jeho centre neboli pre obranu Evertonu nebezpečné. Čo je hlavné, svoju defenzívnu činnosť si splnil veľmi slušne.

   6,5   zozačiatku sa mi zdal trochu nervózny, postupne naberal na istote, dostával sa do tempa. Svoju prácu si splnil, s Johankou si čím ďalej tím viac rozumejú. Ale opäť ho môžeme nazvať „Pán Nenápadný“.

   7   predviedol niekoľko veľmi dôležitých zákrokov, vynikal hlavne v prvom polčase, keď privádzal Cahilla a Sahu do zúfalstva. Podal bezchybný výkon, výborný vo vzduchu, na zemi, skvele čítal hru. Predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov v sezóne, ak nie najlepší. Dostáva sa do top formy.

   6   Gael dnes podobne ako jeho kolega na pravej strane veľa zo svojho ofenzívneho umenia neukázal. Pár krát sa síce pokúsil niečo vymyslieť, pokúsil sa prekľučkovať niekoľko hráčov, no jeho snaženie skončilo buď zlým centrom alebo stratou lopty, pretože nemal komu prihrať. V obrane nechyboval, naopak sa poučil sa zo svojich chýb a už s loptou nešpekuluje a nekompromisne ju odkopáva. Výkon, ktorý nikomu v pamäti dlho neostane. Priemer.

   7  to, na čo sme boli od neho v poslednom čase zvyknutí, sme mohli vidieť až v druhom polčase keď sa do hry dostal Denilson a Alex mohol častejšie pomáhať v tvorbe útočných akcií. Spoľahlivý vzadu, zastavil niekoľko sľubne sa rozvíjajúcich akcií Evertonu. Situácie riešil s kľudom a keď bolo treba bol na správnom mieste.

   7,5   nestal se právě miláčkem Goodison Parku kvůli nešťastnému zákroku na Distina, ale nerozhodilo ho to. Výrazně lepší výkon než proti vlkům, ale přesto ještě řada nepřesností, na které nejsme zvyklí. Dobře bránil, vlevo, vpravo, i když několikrát ve sprintech nestíhal a ruka na rameni Colemana ve vápně byla riskantní, ještě že to nebyl Drogba nebo Nani. Jeho dlouhé centry dnes byly výrazně lepší než jednodotykovky, pas na Arshavina v 57´byl výstavní, stejně tak jako jeho gólová střela, která nám jistila vedení na 2-0.  Z hlediska přihrávek dnes nejužitečnějším hráčem, i když tam byla řada nepřesností. Jednoznačně lepší druhý poločas.

   6  jsem na rozpacích, jak Jacka ohodnotit. Na jednu stranu dnes evidentně více plnil defenzivní úkoly, ale přesto byl výraznější v útočných akcích. Nebyl špatný v zakládání, jeho přihrávky měly oči, ale přišel mi špatný v přistupování k protihráčům. Pěkně sklepnul Arshavinovi na střelu v úvodu zápasu a škoda zákroku Jagielky, kterým mu zneškodnil jasný gól. Odstoupil podle mého v důsledku zranění v obličeji po zbytečném faulu. I tak jsem ale názoru, že by mu možná prospěla přestávka v podobě lavičky a nastupování na posledních 20 minut alespoň ve dvou třech zápasech.

   8  po nejasném nástupu po zranění nyní zápas od zápasu roste. Přesné přihrávky, excelentní obranná činnost, rychlý pohyb, sprinty do brejků, střelba. Osa Chamakh-Nasri-Wilsher na jeden dotek v 21´ byla herním vzorem, škoda dobrého zákroku Jagielky. Nejhezčím jeho momentem byla bezesporu střela v 36´, kterou Howard jenom vyrazil a dal možnost Arshavinovi nahrát Sagnovi na gólovou střelu. I když Samirův sólový průni k v 68´byl také perfektní, Howard byl však opět proti.

   6  co s  ním? Někdy má záblesky a je to starý dobrý Andrei, který běhá  i po kolmicích a dokonce i s míčem. Dnes se snažil střílet a skoro mu to v úvodu vyšlo a zaměstnávat obranu soupeře, ve druhém poločase postupně mizel a tak byl logicky střídán. Jeho nahrávka na gól Bacovi byl výborná, prokázal zkušenost a herní přehled. Zarážející dnes bylo jeho mizivé zapojení do kombinace, překvapil mne několikerým dobrým zásahem a přerušením kombinace soupeře.

   6,5  dnes trochu nezvykle působil na větší ploše, při defenzivě se hodně zatahoval. Byl platným při napadání rozehrávky, dobrý v osobních soubojích, ale ta střelba. V dnešním utkání pouze jednou a to ještě pánubohu do oken, omlouvá ho jen to, že to měl skutečně na dlouhou nohu. Ale mohlo být rozhodnuto, takto jsme se díky nepochopitelnému výpadku celého týmu v závěru zápasu mohli opět standardně obávat o výsledek.  Krásná a inteligentní přihrávka Cescovi na druhý gól.

Střídající hráči

   střídal v poločasu Wilshera, zřejmě kvůli zranění. Plnil výrazně defenzivní úkoly, ale přesto se podílel na druhém gólu svou příhrou na Chamakha, který přiťukl skvěle Cescovi. Prezentoval se střelou a zpočátku i jistými přihrávkami. S přibývajícícm časem začal chybovat, byla znatelná absence častější herní praxe.

   střídal Arshavina a mne příliš nepřesvědčil. Měl určitě posílit středový blok na levé straně, eliminovat Colemana a pomoci Clichymu. Na jeho výkonu se podepsal celkem nervózní závěr celého týmu, neměl příliš času se předvést a ovlivnit hru. Skoro vůbec se nedostal k míči.

     taktické střídání, bez ovlivnění zápasu. Nehodnocen.

Závěrem bych ještě chtěl poděkovat Ashburtonovi za perfektní práci při prvním hodnocení a současně ho oficiálně přivítat mezi redaktory.

/Ashburton&Patrick/