Evropské ligy se podle prohlášení UEFA zavázaly skončit do 30.června

Premier League, EFL a SPFL se mezi ligami zavázaly skončit do konce června

Doufáme, že bude záviset na pandemii koronaviru, do jaké míry může soutěž pokračovat, a bude mít přednost před včasným ukončením soutěží s neúplnými počty odehraných utkání.

Pokud by tomu tak bylo, bylo by k vidění to, že ligy předních zemí skončí přesně měsíc po původním datu plánovaného ukončení (30.května).

V prohlášení se uvádí, že mohou existovat „možná omezení v současné podobě herního kalendáře, které mohou mít za následek naplánování domácích ligových zápasů do poloviny týdne a naplánovaných klubových soutěží UEFA o víkendech.“

Rovněž se zmiňují možné úpravy kvalifikačních kol Ligy mistrů 2020/21 a Evropské ligy, která pro mnohé týmy začínají v červenci.

Většina klubů Premier League a Scottish Premiership uzavřela své tréninkové prostory přičemž hráči v současné době pracují na fitness sami doma.

Špičkové zápasy v Anglii jsou nyní pozastaveny až do 3.dubna, kdy se očekává, že toto datum bude odsunuto.

V pátek byly pozastaveny zápasy ve Skotsku na všech úrovních, včetně těch běžných, bez současného data návratu.

Analýza: Závazek mezi neznámými

Evropský fotbal se zavázal ukončit tuto sezónu do 30.června. Patří sem Premier League, EFL, SPFL, Champions League a Europa League.

Je zřejmé, že existuje velké „ALE“. Jsme v nestabilní situaci a existuje velké množství neznámých, ale 30.června je cíl na kterém se pracuje a je to závazek.

„Žádné nedělní obědy? Určitě žádný fotbal!“

Tento „návrh“ je z ideálního světa. Je nemožné to předvídat. Pokud a jakmile se fotbal vrátí, týmy budou muset hrát tři zápasy týdně, to je nutnost, ale také nemožný plán, o kterém se v této fázi dokonce mluví.

„Slyšel jsem, že hlavní vládní poradce hovoří o tom, že neděle budou bez velkých rodinných obědů ve velkých skupinách a mluvíme zde o hraní fotbalu za dva měsíce – to nevidím reálně.“

„Blaho lidí je důležitější než fotbal. Říká se, že fotbal je důležitější než život a smrt. Není a musíme se ujistit, že je vše na svém místě pro zajištění bezpečnosti a zdraví lidí.“

/skysports.com/