Exkluzivní video-rozhovor s Cescem Fabregasem

Na stránkách BBC se objevilo velmi zajímavé video… AKTUALIZOVÁNO O PŘEKLAD!!!

Cesc Fabregas v něm v roli kapitána odovídá na otázky zvídavého novináře. Toto 5 minutové video rozhodně stojí za shlédnutí, a pokud umíte aspoň trošku anglicky, nebude problém mu rozumět. I když z vlastní zkušenosti doporučuju si dát volume trošku víc nahlas, protože Cescově španělské angličtině je občas těžko rozumět.:)

Video je ke shlédnutí ZDE.

Překlad Muduxe:

Cescu zdravím vás, je skvělé vás vidět. Poslední týdny jsou pro vás celkem stresující, neubráníte se výsledkům, které všechny překvapí.
Ale není to to, co chceme. Chceme vyhrát každý týden, dát do toho všechno. Víte nemyslím si, že ligu vyhrajete tím, že porazíte Chelsea, Man. United a ostatní velké týmy a potom když hrajete proti týmům, proti kterým musíte vyhrát, tak se dostatečně nesoustředíte a tím pádem prohrajete.
Vyhráváme proti velkým týmum a není pro nás žádnou omluvou, že proti těm menším prohráváme. Ale cítím, že tým v posledních dvou zápasech změnil postoj.

Už dva týdny jste kapitán Arsenalu. Jaké to pro vás je?

Je to skvělé, je to pro mě velká zkušenost, kterou si opravdu užívám. Cítím podporu od všech jak v kabině, tak na tribunách.

Cítitě větší zodpovědnost?
Ne, zas tak moc ne. Víte, já se snažím brát věci z té lepší stránky, a tak jsem se to snažil dělat celý život.

Víte, v Anglii máme historii „uřvaných a motivujících“ kapitánů. Je role kapitána tady odlišná od role kapitána ve Španělsku?

Je velmi odlišná, tady se zdá, že kapitán musí dělat více věcí. Více se pohybovat na hřišti a podobné věci. Z mých zkušeností ze Španělska a nároďáku je kapitán spíše ten poslední, kdo zakřičí. Prostě je to úplně odlišné. Tady je reputace kapitána ohromná. Jsem velmi šťastný, že jsem v této roli a budu se ji snažit plnit, jak nejlépe umím.

Takže budete kapitán v anglickém i španělském stylu?

Více se cítím jako ten španělský. Víte není to tak, že se kapitánoví dostává pozornosti a podobným věcem. Tady je to zase jiné. Víte jsem prostý chlapík, nehraju fotbal proto, abych po někom řval, ale proto že tu hru miluju a abych se snažil vyhrávat tituly.

Cescu řekněte mi něco o způsobu, jakým Arséne Wenger buduje mužstvo. Kupuje mladé hráče, které začlení do týmu, neutratí přitom milióny liber a přitom produkuje líbivý fotbal. Myslíte si, že hráči které si vybral se cítí poctěni?
Jo, myslím že to tak bude. Máte svobodu hrát, způsobem, kterým vy považujete za správný. Nemyslíte vůbec na myšlenky typu: No, zítra podepíše smlouvu nový hráč a i když jsem lepší jak on, nebudu hrát. Pro důvěru hráče je to důležité.

Po zápase s Chelsea jsem vás viděl držet se za rameno s Wengerem. Myslíte že mu něco dlužíte? Že jste ho tak chtěl ubránit od kritiky?
Víte, myslím že v životě nikomu nedlužím. Kromě třech lidí: Mojí mámě, mému tátovi a Arséne Wengerovi. Víte, žiju svůj dětský sen, mnoho hráčů by chtělo být na mém místě. Cítím se privilegovaný a proto nechci ztratit příležitost, jakou mám a on mi ji dal, když jsem měl 16 let. Tohle se ve fotbale moc nestává, máme velmi dobré vztahy.

Eduardo se vrací po dlouhé době a strašném zranění. Cescu, tehdy jste tam byl, vzpomínáte si na to?
Na ten den nikdy nezapomenu, byl jsem od něj ani ne půl metru. Viděl jsem jeho zlomenou nohu, jeho výraz, jakoby ani nemohl dýchat. Byla to těžká chvíle, velmi těžká. Jsme na Eduarda pyšní, je to silný chlap. Když mám já menší problém se stehenním svalem jsem naštvaný a s nikým nemluvím a podívejte na něj! Všechno bral z lepší stránky, usmíval se.
Víte, z takových lidí si musíte vzít příklad.

Pojdmě se bavit o Gallasovi, jak se poslední dobou chová v kabině?
Víte, na Williama se poslední dobou valila kritika ze všech stran, nezasloužil si to. Udělal toho strašně moc, lidé nevidí co se děje uvnitř klubu ale on toho pro nej udělal hodně. Pro hráče, pro nás a za to ho respektujeme nyní ještě více.

Postihl ho jeho trest?
No… Nevím

Je tišší?
Ne, ne, ne tak to určitě ne. William je silný chlap a nenechá se jen tak nečím utišit. A jak můžete vidět, hraje teď opravdu dobře.

Myslíte si, že v Arsenalu zůstane do konce sezony?
Jestli si to myslím nebo to chci?

Chtěl bys te, myslíte že zůstane?
No o to nepochybuji. Ale ještě jsem s ním o tom nemluvil. Ale opravdu doufám, že zůstane, protože je to velká osobnost a součást týmu.

/bbc/