FA Youth Cup – Arsenal postoupil do 4. kola

Arsenalu se ve třetím kole FA Youth Cupu podařilo vyřadit Crewe Alexandra.

Mladíci Arsenalu k tomu potřebovali ovšem až penalty. V atraktivním utkání na Underhill Stadium svítil na tabuli i po prodloužení nerozhodný stav, bylo to 3:3.  V penaltovém rozstřelu vychytal soupeře James Dunn a zachránil Arsenal od vyřazení.

Datum: 16.12.2009 20:00 (SEČ)

Místo: Underhill Stadium

Branky: Aneke 31, Freeman 84, Afobe 111 – Sullivan 27, Davis 51, Miguel 107(og)

Arsenal: James Dunn, Sead Hajrovic, Daniel Boateng, Ignasi Miquel, Cedric Evina (c), Emmanuel Frimpong, Conor Henderson, Roarie Deacon, Benik Afobe, Chuks Aneke, Luke Freeman
Subs: Sam Byles, Oguzhan Ozyakup, Jernade Meade, Nico Yennaris, Sean McDermott

Crewe: Daniel Platt, Chris Rowntree, Joe O’Sullivan, Cheyenne Dunkley, Oliver Turton, Andy White, Harry Davis, Jonathan Davenport, Nick Powell, Jason Oswell, Michael Koral
Subs: Luke George, Ben Garratt, Daniel Ting, Max Clayton, Sean Cooke

Hráči Crewe se proměněnou penaltou dostali do vedení, ale ještě do poločasu srovnal Chuks Aneke. Ve druhém poločase se hosté dostali znovu do vedení. Naštěstí Luke Freeman šest minut před koncem opět srovnal stav utkání a tak se šlo za stavu 2:2 do prodloužení. Ve stosedmé minutě hosté udeřili znovu a schylovalo se k tomu, že obhájce titulu bude vyřazen již ve třetím kole. Nastávající katastrofu odvrátil naštěstí pět minut před koncem Benik Afobe. To znamenalo, že o výsledku budou muset rozhodnout penalty.

Oguzhan Özyakup neuspěl, ale Freeman, Evina a Afobe naštěstí ano. Hrdinou se stal James Dunn, který skvělými zákroky připravil šanci pro to, aby mohl Miguel Ignasi rozhodnout. Ten penaltu proměnil a poslal tak Arsenal do čtvrtého kola.