Fabianski, Henry, Gallas – Hans‘ Diary No. 12

Dneska to vemu trochu zkrátka – dohromady není o čem. Pokud bych se teda nechtěl zamotat do všech těch "zaručených zpráv" o tom, kdo kam odchází, jak se Arsenal sesype, kdo nás koupí a bůhvícoještě… Až se září zeptá, tak zjistíme, že se během léta dohromady nic nestalo, Wenger nikoho nekoupil, Kroenke furt má svých 12,33% a my se potácíme ve středu tabulky. Až na toho knírače se doufám mýlím, ale jistý si tím být nemůžu. Takže raději na veselší notu.

 

Fabianski by chtěl být No. 1
Naše nová a zatím jediná posila má ambice vystrnadit Lehmanna, případně Almuniu z brány. V rozhovoru pro BBC se vyjádřil jasně (velmi volně přeloženo): "Chci být číslo jedna stejně jako oni. Můj vzkaz je jasný – budu se rvát od prvního dne. Chci pravidelně hrát za první tým. To byl můj cíl od začátku. Být v klubu a hrát za něj jsou dvě rozdílné věci. Nyní se zaměřím na tvrdou práci a souboj o triko s číslem jedna. Být v jednom z největších klubů neznamená moc dokud za Arsenal nezačnu hrát a neukážu své schopnosti." I když to někomu může připadat jako trochu velkohubé prohlášení mladíka, osobně v tom vidím velkou touhu něco dokázat. Což je jenom dobře. Takovýhle přístup patří do Arsenalu a očekávám jej od každého hráče. Lehmann, jak dobře víme, potřebuje motivaci. Po tom co zjistil, že Almunia pro něj moc velká konkurence není, jej dokázala k vrcholným výkonům přimět pouze vidina MS 2006. Příští rok je sice Euro, ale konkurence typu Fabianski rozhodně neuškodí. Pro příští sezónu bude brankářský post pokrytý velmi dobře.

Henry na odchodu do Barcelony – definitivně!
Tak a je to hotové, když už to píše France Football , to už ani nemusíme čekat na potvrzení ze strany Arsenalu. Nebo, že by to až tak úplně pravda nebyla. V každém případě Jerome Anderson se chce s FF soudit . Takže pardon beru zpět. Henry nikam nejde. A takhle to bude až do 31. srpna. Ledaže by sám Thierry vystoupil a řekl něco v tom smyslu: "Celá Barcelona ať mi políbí prdel, góly rukou dávat neumím a Messi je namyšlený malý idiot. Stejně jako byl Maradona. Mrd*m celé Španělsko, Katalánsko i s Argentinou." Jenže toho se nedočkáme. Takže pokračování příště.

Gallas chce vyhrávat trofeje
Rozumnou řeč jsem konečně měli možnost slyšet od naší loňské posily s velkým P. "Jsem hladový po tom vyhrávat zápasy a tituly. Jakmile dosáhnete třicítky, nejlepší chvíle nastávají, když zvedáte trofeje. Jsem hrdý, že mohu převzít roli jednoho ze starších hráčů v klubu. S mladíky mluvím a dávám jim rady. Začal jsem hrát roli staršího bráchy a dělám to rád." I když si osobně myslím, že i před třicítkou jsou ty nejlepší momenty při zisku nějaké trofeje, jsem rád, že Gallas změnil svůj přístup a pohled na mladíky v klubu. Ať už je to z důvodu, že pochopil, že to stejně jinak nebude nebo proto, že jim začal věřit, v každém případě je jeho postoj povzbuzením do nadcházející sezóny. Zároveň se vyjadřuje ke kauze Henry (kua!!!, už je to tu zase!) ve smyslu: "kdo chce jít, ať jde". Přesně tak, hráče, kteří za klub hrát nechtějí nemá smysl držet. To ovšem není Henryho případ.

Kdo jste to ještě nezjistili, tak příští ročník Premierleague, stejně jako Championship, League One, League Two a všechny čtyři skotské divize se losují ve čtvrtek . Hrát se začíná v sobotu 11. srpna.

CU Hans