Fabianski o svých chybách a dresu s číslem 1

Brankář plní na hřišti nejméně vděčnou roli.

 

Může odehrát dobrý zápas a přesto být nedoceněný. Jestli ale udělá byť jen jednu chybu, neunikne kritikům a snadno se stane terčem fanoušků. Chyb se nevyvaroval ani brankář Arsenalu Lukasz Fabianski, který díky zranění Almunii „vskočil“ do první jedenáctky. Přesto, že řada fanoušků má ještě v paměti jeho fatální chyby, Polák si místo v brance drží. Hraje jistě a vyrovnaně. A ačkoliv se nevyhnul několika výpadkům, je to přeci jenom jiný hráč. Tuto „metamorfózu“ potvrdil samotný hráč pro ESPN.

 

Ke každému zápasu se musí přistupovat s optimismem, i když se v předchozích zápasech ne vždy vše vydařilo. Z každého zápasu je nezbytné vyvodit závěry. Všechny chyby, které jsem udělal, mi pomohly stát se číslem 1 v brance Arsenalu“.


„Pro mne bylo vždy nejdůležitější mínění Wengera a trenéra brankářů. Když se mi něco nepodaří, nechci se skrývat nebo utíkat před kritikou. Chyby jsou pro mne signálem k ještě tvrdší práci na tréninku“.


„Těší mne, že mám důvěru. Věří mi trenér i hráči. Ale musím prokázat, že si takovou důvěru zasluhuji. Již v předsezónních zápasech jsem prokázal, že mám na to být v základním týmu“.


„Wenger hraje v mé kariéře velice důležitou roli. Přivedl mne do Arsenalu, dal mi šanci, pomohl mi získat sebedůvěru. Vděčím mu za mnohé“.


„Velice bych chtěl získat nějaký pohár. Chci pomoci týmu vyhrát Premiership. Je to pro nás velice důležité, protože na titul už čekáme příliš dlouho“.


„Vím, že jsme připraveni bojovat o ligový titul. Musíme ale zlepšit některé prvky naší hry. Pokud se nám to podaří, staneme se mistry“.

 

 


/espn.co.uk/