Fabiaňski mentálně dozrál

  

Arsène Wenger byl plný obdivu nad klubem zapomínaným Lukaszem Fabiaňski. Podle Bosse polský brankář prošel „plnou psychickou transformaci“, za posledních několik měsíců.

 

Francouzský trenér pochválil výkon 27letého hráče, který po roční pauze od fotbalu byl „hozený“ do hluboké vody, aby chránil svatyni Arsenalu před střelami Arjena Robbena, Thomase Mullera a dalších v odvetném utkání s Bayernem.

„Lukasz byl na hřišti autoritou, víme, že má talent a mám z jeho hry radost“, řekl trenér The Gunners.

„Výrazně změnil svou hru, prošel kompletní psychickou transformací. Více křičí, staví si obránce, lépe se vyrovnává se zápasovým stresem“. 

„Je to velký talent a to jsme si všichni vědomi. Někdy přestávka od fotbalu pomáhá hráčům mentálně dozrát a soustředit se na vlastní hru. Má čas popřemýšlet, jak se stát ještě lepším“.

„Myslím, že z 90% je to jeho zásluha, že dozrál, pracovali jsme s ním, aby zlepšil všechny aspekty své hry, ale on sám udělal kus dobré práce“. 

„Profesionální hráči jsou pod neustálým tlakem, 24 hodin a stále myslí na fotbal. Jsou jistě i tací, kteří se fotbalistou stanou vždy na ty dvě hodiny, ale ti nedělají velkou kariéru“, zakončil Wenger.

 

/arsenal.com/