Fabinaski: It’s a big, big game

Lukasz Fabianski si vychutná své první severolondýnské derby proti scumum z WHL.

Arséne Wenger už z předstihem oznámil, že to bude právě 22-letý polák, který bude hájit naši kasu v zítřejším semifinale Carling Cupu.

" Je to pro mně opravdu big,big game, pro všechny fanoušky a pro všechny gunnery ( pozn autora: asi myslel gooners. Chápu je zatím v Arse půl roku:))"

" Zápasy v CC jsou pro mně důležité a ted mně čekají další dva zápasy. Je to pro mně další šance, abych ukázal co umím. Jsem připravený a nemůžu se dočkat."

" Vím, že to je opravdové severolondýnské derby. Hovořil jsem s Manuelem Almuniou, který v posledním zápase proti Spurs chytil penaltu. Řekl mi, že pokud v zápase proti Tottenhamu chytíš pentli jsi pro fanoušky největší člověk na světě."

" Pro fans Arsenalu je nejdůležitější vítězství nad Tottenhamem."

Fabian jak sám tvrdí neměl nejmenší problém s přizpůsobením se na život v Anglii.

" Neměl jsem žádný problém s novou kulturou nebo jiným životním stylem. Vždycky jsem se soustředil pouze na fotbal, takže život v Anglii mi nevadí. Cítím, že pokračuji ve správném směru. Po šesti měsících v Arsenalu jsem opravdu šťastný."

" Zápas proti Newcastlu byl mojí premiérou. Všichni chtěli vidět jestli jsem dostatečně dobrý, abych chytal za Arsenal. Nebyl jsem nervozní, věřil jsem vlastním schopnostem. Těšilo mně vítězství a můj dobrý výkon. Tehdy jsem udělal první krok a zítra chci udělat další."

/skysport, arsenaltv/