Fabregas a Wilshere po zápase s Barcelonou

Cesc Fabregas prohlásil, že jeho návrat na Camp Nou byla noční můra a „jeden z nejhorších okamžiků mého života“ a přijal „plnou zodpovědnost“ za vyřazení Arsenalu z CHL.

Gunners byl sporně vyloučen Robin van Persie a také proto byli vyřazeni z Evropy španělským gigantem už druhou sezónu po sobě s celkovým skóre 4-3.

Holanďan byl překvapivě zařazen na soupisku Arsenalu, který vedl 2-1 po prvním zápase, protože se uzdravil rychleji, než se očekávalo ze zranění kolene, které utrpěl v Carling Cupu.

Nicméně, pár chvil poté, co si vlastní gól vstřelil Sergio Busquets byl vyloučen. Ještě předtím skóroval Lionel Messi po obrovské chybě Fabregase.

Holanďan již jednu žlutou obdržel v první polovině a druhou žlutou kartu uviděl po zakončení odpískaného offsidu, který jak útočník Arsenalu prohlašoval, nemohl slyšet.

Barcelona výhodu plně využila, Xavi a Messi z penalty otočili misky vah proti týmu Arsena Wengera, který musí rychle zapomenout a připravit se na sobotní čtvrtfinále FA Cupu proti Manchesteru United.

Fabregas, který se vrátil do svého mateřského klubu vůbec poprvé se na konci poločasu nevysvětlitelně snažil o patičku na Jacka Wilshera na hraně pokutového území Arsenalu, ale namazal přímo na nohy Andrese Iniesty a Messi tak v nastavení stanovil poločasové skóre 1-0.

Španělský mistr světa, který střídal 12 minut před koncem, byl hořce zklamán jeho vlastním příspěvkem po návratu ze zranění.

„Mám plnou vinu za výsledek dnes večer,“ řekl Fabregas na jeho Twitteru. „Jeden z nejhorších okamžiků mého života. Omlouvám se.“

Jack Wilshere cítil, že vyloučení bylo klíčové a domnívá se, že je potřeba rychle zapomenout a soustředit se na dokončení ligy a FA Cupu.

„Všichni víme, že to bylo špatné rozhodnutí, ale musíme se s tím vyrovnat a jít dál,“ řekl.

„Myslel jsem, že si vedeme docela dobře, ale pokud existuje nějaký tým, proti kterému nechcete jít do 10, je to Barcelona. „

„Dali jsme gól – což byl náš cíl – a tlačili je, jenže pak se šel Robin ven a my jsme se museli znovu bránit. Možná nám na konci došly síly.“

Arsenal má další ránu k řešení, to když si brankář Wojciech Szczesny vykloubil prst při zásahu proti střele Dani Alvese z volného kopu po 16 minutách.

Mladý Polák nyní čelí možnému vyřazení do konce sezony, takže Manuel Almunia je jediný brankař v A-týmu, který je k dispozici.