Fabregas je zraněn

Kapitán Arsenalu Cesc Fabregas byl v dnešním zápase proti Stoke City zraněn a to uběhlo sotva 14 minut prvního poločasu.

Gunners doufají, že třiadvacetiletý záložník neutrpěl vážný problém a bude tak připraven k boji o čtyři trofeje.

Arsenal je stále v boji o titul, v neděli se střetne ve finále s Birminghamem v Carling Cupu a dále bude hrát opakovaný zápas s Leyton Orient v rámci FA Cupu, který je na programu 1. března.

8. března hráči Gunners cestují do Barcelony, kde odehrají odvetný zápas v lize mistrů.

Rozsah zranění u Fabregase zatím není znám. Záložník měl problémy s kolenní šlachou a vynechal tak v prosinci většinu zápasů a pokud by se opět zranil na delší dobu, byla by to pro Arsenal obrovská rána.

Ačkoliv by nemusel být nutně zařazen do opakovaného zápasu s týmem Orient, Wenger by ho zcela určitě zařadil na soupisku proti Birminghamu, aby pomohl Arsenalu splnit cíl a pokusit se tak pozvednout po šesti letech stříbrný pohár.

Avšak bývalý hráč mládežnického týmu Barcelony by byl zcela určitě rozrušen, kdyby musel vynechat odvetné utkání na Nou Campu. Pro Fabregase by to byl už druhý rok po sobě.

Fabregas byl minulou sezonu zraněn, když byli Gunners vyřazeny ze soutěže. Tehdy prohráli na Barceloně 4:1 (celkově 6:3) a jeho absence by byla pro tým hrozivá. Arsenal se pokusí úspěšně ubránit výsledek 2:1, který si do Španělska přiveze.

Španělský reprezentant byl ze začátku poločasu vystřídán a Arsenal se tak musel po zbytek zápasu naladit na jiný rytmus, aby uhájil vedení 1:0.

Středečním vítězstvím se Arsenal přiblížil na jeden bod za vedoucí Manchester United, ale ti mají ještě jeden zápas k dobru.