Fabregas: Můžeme porazit United

Kapitán Arsenalu Cesc Fabregas tvrdí, že Manchester United je v současnosti nejlepším týmem na světě, ale zároveň dodává, že Gunners jsou schopni toto mužstvo porazit v semifinále Ligy Mistrů.

První ze dvou vzájemných měření sil v milionářské soutěži se odehraje ve středu na Old Trafford.

Fabregas sice velmi respektuje tým Red Devils, ale domnívá se, že si Kanonýři vezmou ponaučení ze zatím jediného utkání mezi oběma celky v této sezóně, které Arsenal vyhrál na Emirates Stadium 2-1.

Španělský internacionál k tomu v rozhovoru pro list News of the World poznamenal: „Nemám žádný problém přiznat, že Manchester je jedním z nejlepších klubů na světě, ale i přesto je chci porazit.

Jsou asi nejlepším týmem současnosti. Mají skvělý kádr, a my je velmi respektujeme.

Dokonce bych řekl, že je to jeden z nejlepších týmů celé fotbalové historie. Velmi respektuji Alexe Fergusona za to, co se mu s jeho mužstvem podařilo dosáhnout.

Mezi našimi týmy se v posledních letech odehrály skvělé bitvy, a já jsem si jistý, že tyto dva zápasy, které nás čekají, budou stejně zajímavé a dramatické.

Rivalita mezi námi je normální, protože v posledních sezónách jsme se mezi sebou prali o zisk spousty trofejí.

Coby hráč si takovéto zápasy velmi užíváte, ale my jsme odhodlaní se dostat do finále.

Mezi námi se vždy odehrávají skvělá utkání. Rádi stejně jako my tvoří hru, takže je to pro fanoušky obou celků vždy skvělá podívaná.

Alespoň víme, že jsme schopni je porazit, jako se nám to povedlo dříve této sezóně na Emirates. Nasadili do tohoto zápasu své nejlepší hráče, ale my jsme přesto zvítězili. To nám dává velkou dávku sebevědomí.“

Fabregas také věří tomu, že Gunners budou pokračovat ve skvělých výkonech, jako například v tom ze zápasu s Liverpoolem, který skončil výsledkem 4-4.

„Na tento zápas na Old Trafford pojedeme se sebevědomím, protože jsme ukázali, že proti velkým celkům, jako je například Liverpool, umíme hrát.

Možná že jsme nehráli úplně nejlépe proti Chelsea v FA Cupu, ale to už je za námi a nemyslíme na to.

Víme, že se do finále můžeme dostat, a zápas proti Liverpoolu nám v tom může pomoct.

Kdykoli hrajeme proti Liverpoolu, je to úžasná zkušenost. Řekl bych, že jsme si nemohli přát lepší přípravu na zápas proti United na Old Trafford.

Chceme až do konce sezóny zůstat neporaženi, a já věřím tomu, že to můžeme dokázat.

Všichni si uvědomujeme, že Liga Mistrů je pro nás nyní prioritou.

Jsme odhodláni dosáhnout ještě lepšího výsledku než proti Barceloně v roce 2006, a zápas v Římě vyhrát.“

/skysports/